Kia for you wątpliwości

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
Hun
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2018, 19:43
model samochodu: Mazda 3

Kia for you wątpliwości

Post autor: Hun »

Miło mi zarejestrować się na forum kia, cześć.
Jestem w trakcie zakupu nowego samochodu i doszedłem do etapu gdzie wybieram między Kia Optima ŚW 1.6, L a Mazda 6 2,0.

Moje pytanie dotyczy ofert Kia for you, korzysta ktoś? Na papierze wyglada to świetnie bo przy wpłacie 20% miałbym ratę miesięczna ok 1450 zł a w tym ubezpieczenie, opony i przeglądy. Niestety nie umiem nigdzie uzyskać informacji o oprocentowaniu tej usługi, pan w salonie jakoś ominął temat a na stronie Kia ani Arval (operator usługi) nie umiem się tego doszukać. Wiem, ze oferta jest tak skonstruowana żeby po trzech latach wymienić auto na nowe ale ja myśle raczej o zostawieniu tego auta na dłużej.
Problem polega na tym ze całkowity koszt zakupu wraz przeglądami i ubezpieczeniem przy tradycyjnym leasingu na 5lat wyniósłby ok 148tys. A w ofercie Kia For You ok 75tys przez trzy lata i finalna rata. Z prostej matematyki wynika ze byłoby to ok 40000 zł, ale to chyba niemożliwe? Gdzieś to są ukryte te dodatkowe koszty?
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kia for you wątpliwości

Post autor: JaWa »

A podali Ci kwoty brutto, czy netto? :mrgreen:
Hun
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2018, 19:43
model samochodu: Mazda 3

Re: Kia for you wątpliwości

Post autor: Hun »

Brutto, ten etap, już mam za sobą ;) ;)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia for you wątpliwości

Post autor: Seb »

Hun ale w tych 75 tysiącach masz pierwszą wpłatę i sumę rat z 5 lat. Pozostaje jeszcze wykup auta 5cio letniego po cenie rynkowej.
Pamiętaj, że w wynajmie spłacasz tylko utratę wartości dlatego rata jest "niska". Do tej kwoty trzeba doliczyć ubezpieczenie, przeglądy itp usługi których nikt za darmo nie zrobi.
Optima L z 1.6TGI to kwota około 111tysięcy. Leasing w zależności od warunków (np103%) to kwota na wyjściu 114,3tysięcy. Do tego ubezpieczenie minimum 2000zł (strzelam, bo ja mam 2200) przez 5 lat i już masz prawie 150 tysięcy.
Jeśli w wynajmie masz niską ratę to wykup będziesz mieć za "kosmiczną" kwotę.
Zresztą co tu pisać ja mam tak:
Optima 2,0Pb, leasing na 47miesięcy, wpłata własna 30%, ostatnia rata 1% (wykup, od tej faktury płacisz podatek) i rata miesięczna to 1500zł brutto (w zaokrągleniu bo mam jeszcze wykupiony GAP). Do tego ubezpieczenie co rok + przeglądy co rok. Jak widzisz kwotę mam niewiele wyższą ale na jej wysokość ma też wpływ cena auta w czasie zakupu (podpisywania leasingu).
Ja na Twoim miejscu poprosiłbym o ofertę brokera (od leasingu i najmu), nie pośrednika z salonu. Jak kupowałem swoją też mi proponowali w ASO "spersonalizowany" leasing i zapewniali, że to tylko przymiarka i można negocjować. Na mojego maila z kontrofertą nikt nie odpowiedział. Finalnie wybrałem leasing poza ASO.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Hun
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2018, 19:43
model samochodu: Mazda 3

Re: Kia for you wątpliwości

Post autor: Hun »

Hej Seb, dzięki za wpis. Udało nam się otrzymać regulamin usługi oraz rozmawiałem z pracownicą Arvala. Okazuje się że cena wykupu wynika z ceny rynkowej (i opłaty manipulacyjnej zawartej w tajemniczym cenniku) a nie z różnicy między ceną zakupu a wpłaconą w ratach sumą. I w ten sposób Kia for you staje się zupełnie nieopłacalna dla osób chcących wykupić auto na własność po zakończeniu wynajmu.
W ten sposob, ku uciesze mojej żony zamówiliśmy Mazdę 6
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia for you wątpliwości

Post autor: Seb »

Czyli Mazda ma lepsze finansowanie ?
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Hun
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2018, 19:43
model samochodu: Mazda 3

Re: Kia for you wątpliwości

Post autor: Hun »

Nie do końca lepsze. Ale kiedy przestaliśmy brać pod uwagę opcję For You a jedynie klasyczne leasingi z niskim wykupem to okazało się, że Mazda przez te kilka lat będzie droższa o może 3tys. zł. Od początku podobała nam się trochę bardziej niż Kia, a poza tym do mazdy dodają nam koła i opony na zimę (a nie tylko opony), w wyposażeniu jest aktywny tempomat, kamery 360. I ostatni argument, który przeważył za mazdą to pozycja za kierownicą - w Kii prawe kolano opieram o twardy plastikowy uskok między elementami kokpitu a w mazdzie jest to wyścielone miękkim skóropodobnym materiałem.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia for you wątpliwości

Post autor: Seb »

Z tym kolanem to prawda ale wystarczy inaczej piętę oprzeć i nie przeszkadza. Co do kamery 360 to jak najbardziej popieram, przyda się na 100%.
Niestety w Optimie nie ma już wyposażenia XL i trzeba brać GT line co znacznie podnosi cenę.
Co do oferty i dodatki to negocjacje potrafią przynieść efekt ;)
Ale wybrałeś, Ty masz być zadowolony. Niech auto dobrze jeździ i Was wozi.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Hun
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2018, 19:43
model samochodu: Mazda 3

Re: Kia for you wątpliwości

Post autor: Hun »

Jakby to zależało tylko ode mnie to pewnie ostatecznie wybrałbym Kię, bo lubię takie nieoczywiste samochody. Wiadomo jednak, że decyzję podejmuje się wspólnie i oba małżonki mają być zadowolone ;)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia for you wątpliwości

Post autor: Seb »

To jeszcze z ciekawości zapytam o ubezpieczenie. Nie chcę uprzykrzać wyboru ale ostatnio trafiłem na taki film: https://www.youtube.com/watch?v=2pBoadBvimo
Dlatego dopytuję o to ubezpieczenie.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”