Jakim olejem są zalewane kianki w ASO?

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Olej do nowej KIA

Post autor: cekaj »

Wracając do wymiany oleju piszesz że wymieniałaś przy 15kkm . Tak czytam w necie i różne teorie są na ten temat i tak myślę, że pewnie każdy ma taką rozkminę - kiedy? Znając siebie samego pewnie pojadę po 3 - 4 tyś. tylko nie wiem jak to się ma do terminu przeglądu. Można tak przed przeglądem jechać do ASO i wymienić ?
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Olej do nowej KIA

Post autor: Piotrek »

Można jechać i wymienić kiedy chcesz.
Jeśli będziesz miał pakiet serwisowy to taką szybszą wymianę będziesz musiał zrobić na swój koszt, bo nie ma jej w harmonogramie. A później i tak po 15k km jechać trzeba.
Ja wymieniałem olej po 15k km zgodnie z zaleceniem producenta. Jako że śmigam głównie autostradą to często stan oleju sprawdzam żeby się z suchym bagnetem nie obudzić. Na początku miałem "lekkiego stresa" jak po 4,5k km zobaczyłem, że olej mam w połowie bagnetu. Zadzwoniłem do serwisu i usłyszałem, że to normalne na początku bo się silnik i olej układają. I faktycznie, od tego czasu oleju na bagnecie nie ubyło nawet milimetr.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Olej do nowej KIA

Post autor: cekaj »

Ok, dzięki. Jestem już trochę mądrzejszy :lol: Bedzie to mój pierwszy samochód z salonu i tak trochę muszę to wszystko ogarnąć :oops:
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Olej do nowej KIA

Post autor: cekaj »

Olej do Stonica kupiony " MOTUL 8100 Eco-clean C2 5W30" mam nadzieję, że będzie dobry i się sprawdzi ;). Do tej pory do swoich autek lałem Castrol lub Mobil 1 teraz wybrałem Motula. Przejechane autkiem niecałe 3000 km.
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Olej do nowej KIA

Post autor: JaWa »

Tak na prawdę każdy powinien ocenić indywidualnie jak użytkuje auto. Zalecają wymianę co 15 tys, ale 15 tys po autostradzie to inne 15 tys niż w korku w 40 stopniowym upale, lub mrozie. Ja pierwszą wymianę zrobiłem po 2 tys bo zima idzie, a moje autko płynęło 3 miesiące z Korei. Przy okazji wymieniam też olej w skrzyni. Co do oleju silnikowego, to aktualnie mają umowę z Orlenem co widać na wszystkich naklejkach na aucie i takie coś jest lane. Kolejną wymianę pewnie zrobię po 10 tys, bo więcej w 10 miesięcy nie zrobię i jak długo auto jest prawie nowe, to wolę żeby lali co tam chcą, niż potem biegać po sądach, bo olej był nie taki.
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Olej do nowej KIA

Post autor: leszek.stinger »

ASO leje olej taki jaki narzuca im centrala. A narzuca taki a nie inny bo mają podpisaną umowę. Jakby mieli z Castrolem to laliby Castrola. Moim zdaniem olej z Orlenu to gówno. Ja zawsze biorę swój olej i zalewam Motula. Warunki gwarancji nie mówią nic nt oleju. Ma tylko spełniać klasę lepkości i tyle.
KIA Stinger 2.0 255HP
wortzend
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2019, 19:11
model samochodu: Honda

Re: Olej do nowej KIA

Post autor: wortzend »

A na czym polega taki pakiet? Tzn można go dodatkowo wykupić czy jak to wygląda?
“To learn to doubt is to learn think” Todayloveday Cabsauvwine
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Olej do nowej KIA

Post autor: Piotrek »

Od czasu do czasu Kia do każdego nowego auta dokłada pakiet serwisowy, czyli 4 przeglądy na koszt producenta z limitem 4 lat lub 60tys km. Czegoś takiego raczej kupić nie można, bo cena będzie równoważne 4 przeglądów, czyli bez sensu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Olej do nowej KIA

Post autor: kon »

Pakiety serwisowe są normalnie wyszczególnione w cenniku i można sobie dokupić przy zamawiania samochodu.
Nie jest to jakiś "interes życia", ale masz z góry znaną cenę (a ceny przeglądów w ASO też się różnią) i możesz sobie to sfinansować razem z zakupem pojazdu na jednej fakturze.
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Olej do nowej KIA

Post autor: Orin »

Koledzy, a czym w serwisach zalewają Niro ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”