Jaka skrzynia biegów do Kia Cerato 2.0 CRDI 112 KM 2004 rok

Porady, problemy, opinie dotyczące silników diesla w samochodach Kia
szymek199221
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2016, 19:50
model samochodu: Kia Cerato 2.0 CRDI 112 KM 2004r.

Jaka skrzynia biegów do Kia Cerato 2.0 CRDI 112 KM 2004 rok

Post autor: szymek199221 »

Witam.

Mam problem ze skrzynią biegów w mojej Cerato 2.0 CRDI. Biegi nie wchodzą wyśmienicie chociaż ogólnie nie jest to problem. Problem zaczyna się gdy muszę wrzucić trzeci bieg z dwójki albo czwórki. gdy robię to na większych obrotach i dynamicznie to słyszę paskudny ZGRZYT. Już wiem, że może być to synchronizator itd. Chciałbym jednak wcześniej dowiedzieć się czy jest możliwość kupienia używanej sprawnej skrzyni. Do mojego modelu na allegro takie kosztują ponad 1200 zł. Jedna nawet widniała z ceną 1800 zł. Sporo. Wpadłem na pomysł by szukać skrzyni do silników 2.0 CRDI z innych Kijanek i Hyundai. No i znalazłem! Z tym, że nie potrafię na internecie doszukać się informacji jakie skrzynie pasują do mojego silnika. czy konieczne są przeróbki? Czy są skrzynie z innych aut, które wystarczy wymontować i zamontować u mnie bez przeróbek? No i kolejne pytanie. Czy warto i czy jest możliwe do mojej Kii, która ma 5-cio biegową skrzynię włożyć 6-cio biegową?


Bardzo proszę Was o pomoc. Zaczynam przygodę z tą marką i nie wiele jeszcze o niej wiem.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Diesel”