Kia Cee'd - płyn chłodniczy

Porady, problemy, opinie dotyczące silników diesla w samochodach Kia
przemlud
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:34
model samochodu: Cee'd SW

Kia Cee'd - płyn chłodniczy

Post autor: przemlud »

Witajcie, mam Kia Cee'd z 2011 roku z silnikiem 1.6 crdi 115km. Ostatnio przy dolewaniu płynu do spryskiwaczy zauważyłem niższy stan płynu chłodniczego z zbiorniczku wyrównawczym. Dolałem do stanu powyżej minimum (zaznaczyłem markerem na zbiorniczku), przejechałem 45km do pracy i stan ubył około centymetra w dół. Moje pytanie jest nastepujące, czy pomiar na ciepłym silniku jest miarodajny czy tylko na zimnym? (pierwszy ,,pomiar" zrobiłem na rozgrzanym).
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Cee'd - płyn chłodniczy

Post autor: Piotrek »

A nie miałeś ostatnio wymieniane płynu? Bo jeśli tak to jest szansa że Ci się układ odpowietrza. A jeśli nie to jeździ i obserwuj. Przy okazji sprawdzaj poziom oleju - jeśli będzie rósł a płynu będzie ubywać to uszczelka pod głowica wymaga wymiany. Gdy olej będzie na takim samym poziomie przy spadku płynu chłodniczego to ni mniej ni więcej masz gdzieś dziurę, która należy zlokalizować.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
przemlud
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:34
model samochodu: Cee'd SW

Re: Kia Cee'd - płyn chłodniczy

Post autor: przemlud »

Ostatnio w aucie wymieniałem rozrząd, pompę wody, płyn chłodniczy, sprzęgło i hamulce. Poziom oleju jest taki sam od momentu wymiany i przejechania około 1500km. Teraz dolałem na maksa na zimnym silniku i zobaczę wieczorem, jeśli ubyło to będę szukał gdzie może być wyciek. Jedyne co to pokrywę silnika mam tak jakby wilgotną od góry od strony silnika, nie jest to olej tylko jakby od klimatyzacji to co się skrapla jakby zostawało na tej osłonie. Ciężko jest mi to opisać, ale oprócz tego chyba ubytku nic więcej nie ubyło a chłodnica jest szczelna na 100%.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Cee'd - płyn chłodniczy

Post autor: Piotrek »

Jeśli wymieniałeś rozrząd w ostatnim czasie razem z pompą wody to układ może Ci się odpowietrzać. Stąd te ubytki. Może tak się dziać kilka razy. A poziom sprawdzaj na rozgrzanym silniku, kiedy termostat otworzy duży obieg. Jesli poziom oleju jest taki sam i nie masz zabrudzeń w zbiorniku wyrownawczym to uszczelkę pod głowicą można wykluczyć
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
przemlud
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:34
model samochodu: Cee'd SW

Re: Kia Cee'd - płyn chłodniczy

Post autor: przemlud »

Dzisiaj zrobiłem około 40 km (kilka razy gaszone auto) i jak nalałem do maxa tak jest nadal ten sam stan. :) Aczkolwiek będę informował na bieżąco :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Diesel”