silnik diesla w kia

Porady, problemy, opinie dotyczące silników diesla w samochodach Kia
Awatar użytkownika
sylwek
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2012, 13:50

silnik diesla w kia

Post autor: sylwek »

Oficjalnie silniki diesla w kia są Na licencji włoskiej firmy VM Motori. Zarówno 1.6 jak i 2.0 mają łańcuch. Znów znajomy z innego warsztatu mi mówił, że ci Koreańczycy sami konstruują te silniki. Bo inaczej te samochody byłyby bardziej droższe. Nie zapożyczają od innych producentów i konstruktorów. Czy może ktoś coś wie na ten temat ?
Hobbysta samochodowy od urodzenia, a mechanik z zamiłowania
andrzejek

Re: silnik diesla w kia

Post autor: andrzejek »

Słyszałem, że silniki kia nie są oszczędne czy możecie podać mi w przybliżeniu jakie silniki ile palą? Najbardziej mnie interesuje tylko miasto.
pitben
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2012, 14:20
model samochodu: CARENS

Re: silnik diesla w kia

Post autor: pitben »

W moim Carensie 2.0 crdi 140KM spalanie nie należy do niskich. Jeśli jeżdżę tylko w mieście to spalanie oscyluje w przedziale 9-10L bez względu na porę roku, natomiast podczas przemieszczania się poza miastem zachowując (130-140km/h) spalanie wynosi ok 7L. Ale jeśli jadę z prędkością do 100km/h na 6b. to spalanie obniża się do poziomu około 5.5-6L. Mój rekord w niski spalaniu to 4.3L/100 km ale to w specyficznych warunkach. Średnia ogólna wg. strony http://www.stacjebenzynowe.pl to 7.6L/100 km. Pozdrawiam.
andrzejek

Re: silnik diesla w kia

Post autor: andrzejek »

To muszę Ci powiedzieć kolego że jest to bardzo dużo jak na tą klasę auta i silnik. Takie spalanie osiągają auta niemieckie też z silnikami 2.0 a mają ok 190 koni.
pitben
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2012, 14:20
model samochodu: CARENS

Re: silnik diesla w kia

Post autor: pitben »

Tylko weź pod uwagę ile te auta niemieckie kosztują. Różnica w cenie jest spora wiec zeby ją "zamortyzować" mniejszym spalaniem to trzeba sporo nakręcić kilometrów. Ch...wa jakosc serwisu, przynajmniej w Lodzi ale same auta Kii sa dosc komfortowe i przyjazne dla niewymagajacego uzytkownika. Pozdrawiam.
michal88

Re: silnik diesla w kia

Post autor: michal88 »

to kupować diesla czy może lepiej benzynę? jak radzicie...
gulek90

Re: silnik diesla w kia

Post autor: gulek90 »

diesel..i nie ma się nad czym zastanawiać
timon10

Re: silnik diesla w kia

Post autor: timon10 »

Diesel jak dla mnie, wieksza wytrzymałość silnika, i ten dźwięk :D
violka10

Re: silnik diesla w kia

Post autor: violka10 »

Ten dźwięk właśnie mnie denerwuje, i na dieslu jest mniejsza elastyczność samochodu.
wiesiek12

Re: silnik diesla w kia

Post autor: wiesiek12 »

Nowe diesle nie ustępują niczym benzynowym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Diesel”