2.0 crdi Kia Magentis spalanie powyżej 10 litrów

Porady, problemy, opinie dotyczące silników diesla w samochodach Kia
Frankowo1
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2018, 21:53
model samochodu: Magentis

2.0 crdi Kia Magentis spalanie powyżej 10 litrów

Post autor: Frankowo1 »

Witam serdecznie chciałbym się poradzić może ktoś już się spotkał z takim przypadkiem. A mianowicie moja Kia z silnikiem 2.0 crdi ,140 km , raz spalanie ok. 5 litrów a raz ponad 10 litrów. Większość kilometrów pokonuję w trasie przy prędkości ok 90 km/h i wygląda to tak jadę sobie spokojnie i nagle czuje szarpnięcie i spalanie drastycznie się podnosi po postoju z wyłączonym silnikiem z reguły wszystko wraca do normy. Nadmieniam że wszystkie filtry wymienione, olej , a nawet rozrząd. Przed wymianą także się to zdarzało . Komputer nie wykazuje błędów.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: 2.0 crdi Kia Magentis spalanie powyżej 10 litrów

Post autor: Piotrek »

Może masz tak drastyczną procedure wypalania DPF? Lub też sterownik głupieje łapiąc z dpf'a lewe sygnały. Weryfikowałeś stan filtra cząstek stałych?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Frankowo1
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2018, 21:53
model samochodu: Magentis

Re: 2.0 crdi Kia Magentis spalanie powyżej 10 litrów

Post autor: Frankowo1 »

Właśnie sęk w tym że nie wiem czy mam DPFa , puszka jest ale co w niej???
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: 2.0 crdi Kia Magentis spalanie powyżej 10 litrów

Post autor: Piotrek »

Podjedź do najbliższego ASO I dowiesz się czy ten model miał DPF. Pytanie czy poprzedni właściciel nie wyciął tego "cudu techniki".
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Frankowo1
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2018, 21:53
model samochodu: Magentis

Re: 2.0 crdi Kia Magentis spalanie powyżej 10 litrów

Post autor: Frankowo1 »

Właśnie pisałem do poprzednie właściciela bo to znajomy i czekam na info z tego co wiem to te modele już miały DPFa , wyskoczę na autrode trochę przegonić te auto może coś się zmieni, dziwne że codziennie do pracy robię 65 km w jedną stronę i są to drogi poza miastem więc się poruszam tak z prędkością ok. 90 km/h i do tej pory odkąd mam auto nic się nie działo a przez 2 lata zrobiłem 55 tyś.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: 2.0 crdi Kia Magentis spalanie powyżej 10 litrów

Post autor: Piotrek »

Tak jak pisałem - może coś szwankuje czujnik napełnienia DPF, łapie lewe sygnały I puszcza olbrzymią ilość paliwa do wypalania filtra.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Frankowo1
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2018, 21:53
model samochodu: Magentis

Re: 2.0 crdi Kia Magentis spalanie powyżej 10 litrów

Post autor: Frankowo1 »

Zdemontowałem PDF i dałem do regeneracji , przy odbiorze powiedziano mi że nie było dramatu jakieś 30% zapełniania filtra (przebieg ponad 170 tyś.) Po zamontowaniu zrobiłem jakieś 300 km i narazie ok.
Frankowo1
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2018, 21:53
model samochodu: Magentis

Re: 2.0 crdi Kia Magentis spalanie powyżej 10 litrów

Post autor: Frankowo1 »

Dalej to samo. A może sonda lambda???
Mr_T
Posty: 18
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:12
model samochodu: Magentis

Re: 2.0 crdi Kia Magentis spalanie powyżej 10 litrów

Post autor: Mr_T »

te silniki nie miały żadnych problemów z dpfami stara dobra konstrukcja która miała chodzić na lata :) a sprawdzałeś pompę WC? może ona się rozszczelniła, lub może wtrysk leje sprawdź czy nie widać zalanej skrzyni biegów, a co ASO mowi jak podpina się pod komputer, oni mogą sprawdzić lub nawet włączyć wypalanie dpf i może coś pokaże, że idzie duża ilość paliwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Diesel”