stuki z rana

Porady, problemy, opinie dotyczące silników diesla w samochodach Kia
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

stuki z rana

Post autor: hip81 »

Witam mam pytanko o stuki z rana w silniku 1.7 crdi 136km,samochod ma przebieg niecale 50tys km (nie byl krecony)z rana po odpaleniu i tylko z rana bo pozniej juz nie slychac, stuki z silnika takie tuk tuk tuk jak sie rozgrzeje to juz tego niema,samochod nie kopci normalnie przyspiesza plynnie rusza,czy to moze byc dwumasa tak szybko???,i jak w tych silnikach wypadaja dwumasy czy sa malo trwale czy nie?,dzieki bardzo za pomoc
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: stuki z rana

Post autor: bidżej »

Diesel na zimno lubi sobie klekotac. Moj roczny 2.0TDI po nocy z temperatura ponizej zera potrafil odpalic jak radziecki czolg.
Sprawdz czy poziom oleju jest ok, czy masz plyn chlodniczy w porzadku i czy ECU nie sypie bledami - jak nie ma innych niepokojacych objawow, to najprawdopodobniej tak ma po prostu byc.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki z rana

Post autor: hip81 »

Dzięki za odpowiedź, mam nadzieje ze tak ma być bo troche się zmartwilem, dziś rano zauważyłem jak odsniezalem a on pracował to te stuki były takie przerywane ze tak tuk tuk tuk i cisza za chwile znowu tuk tuk tuk i cisza i tak parę razy,pozniej w ciągu dnia nie słychać a rano było -3 ! Pozdro
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: stuki z rana

Post autor: hip81 »

Dzis zauwazylem ze jak zapale silnik z rana to przez jakies 20-30 sekund jest cisza a pozniej zaczyna walic i tak do rozgrzania silnika i przestaje,pozniej np po pracy po 8 godzinach juz tego niema i w ciagu dnia tez,czy to moze byc dwumas?,biegi wchodza normalnie,przyspiesza normalnie i rusza bardzo plynnie,moze cos ze sprzeglem???moze ten typ tak ma?,mam go od dwuch tygodni i niewiem czy to normalne,czy u was takie cos nie wystepuje?,napiszcie cos
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Diesel”