Kia Joice problem po wymianie uszczelki głowicy

Porady, problemy, opinie dotyczące silników benzynowych w samochodach Kia
diabell1987
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2018, 20:00
model samochodu: Joice

Kia Joice problem po wymianie uszczelki głowicy

Post autor: diabell1987 »

Witam jestem posiadaczem Kia Joice. Kilka dni temu wymieniałem uszczelkę pod głowicą i teraz powstał problem. Po złożeniu wszystkiego i odpaleniu auta okazało się że nie pali na 1 i 4 cylinder,przez co nie chce wchodzić na obroty. świece i przewody mają ok 2mc wiec to odpada. Może ktoś spotkał się kiedyś z takim przypadkiem? co sprawdzić? z góry dziękuje za podpowiedzi.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Joice problem po wymianie uszczelki głowicy

Post autor: Piotrek »

Najlepiej wrócić do mechanika, który Ci to robił niech kombinuje i szuka co zepsuł, bo jak rozumiem przy oddawaniu samochodu silnika palił na 4 gary.

Chyba że uszczelkę wymieniałeś sam... wtedy sprawa wygląda inaczej.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
diabell1987
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2018, 20:00
model samochodu: Joice

Re: Kia Joice problem po wymianie uszczelki głowicy

Post autor: diabell1987 »

No właśnie wymieniłem sam. Odrazu uprzedzam pytania.
1.Nie to nie pierwsza uszczelka jaka wymienialem(w różnych autach)
2. Rozrząd napewno jest dobrze ustawiony na znakach.
3. Uznaje że nie pali na 1 i 4 cylinder ponieważ nie reaguje na zdjęcie przewodów z wtrysków podczas pracy.
4. Zmieniałem wtryski miejscami i nadal jest tak samo.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Joice problem po wymianie uszczelki głowicy

Post autor: Piotrek »

A jesteś pewien, że wtryskiacze dostają paliwo? Chodzi mi o to czy przewody paliwowe do 1go i 4go cylindra są drożne. Może tu należy szukać przyczyny?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
diabell1987
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2018, 20:00
model samochodu: Joice

Re: Kia Joice problem po wymianie uszczelki głowicy

Post autor: diabell1987 »

Wtryski są na listwie i podczas wyciągania ich z listwy w celu zamiany miejscami wylewa się paliwo z otworów na wtryski. Wiec na 100% paliwo dochodzi.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Joice problem po wymianie uszczelki głowicy

Post autor: Piotrek »

No to ostatnią rzeczą jak przychodzi mi do głowy są zawory ssące. Może masz na nich zbyt duży luz i ich czas otwarcia jest niewystarczający żeby napełnić cylindry. Więcej rzeczy nie przychodzi mi do głowy.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
diabell1987
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2018, 20:00
model samochodu: Joice

Re: Kia Joice problem po wymianie uszczelki głowicy

Post autor: diabell1987 »

Zabawy ciąg dalszy. Po dokładniejszych oględzin h wszystkich elementów okazało się że brakuje iskry na 1i4 cylindrze. I teraz mam kolejne pytania. Co dokładnie steruję pracą cewki? Do cewki podłączona jest wtyczka 3pin na 1 podany jest stały plus na 2 przerywania masa "sterująca praca cewki bad tylko połowa" na 3 pin nie ma nic. Tak kombinuje czy to nie powinna być druga masa która steruję pozostałą częścią cewki?(tą niedziałającą). Czy ktoś może mi opisać do dokładnie powinno dochodzic do wtyczki cewki? Podejrzewam jeszcze ze to może być czujnik wału. W związku z czym pytanie jak go ewentualnie sprawdzić? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.
arturmaj123
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2020, 19:09
model samochodu: kia joice

Re: Kia Joice problem po wymianie uszczelki głowicy

Post autor: arturmaj123 »

Witam kolego wiem że juz minęło sporo czasu ale mam ten sam problem, a mianowicie brak iskry na 1i 4 cylindrze.Rozwiązałeś ten problem,jak mozesz to napisz co było przyczyną braku iskry. Z góry dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Benzyna”