Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Jazda na "gazie"...czyli wszystko o LPG, CNG. Problemy, opinie, porady
danutka7413

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: danutka7413 »

Mam KM Diego
kwasny
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2013, 21:29

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: kwasny »

na kazdej części mam inną nazwę:D
Antonio
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:29
model samochodu: kia ceed 1.6

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: Antonio »

ja do swojej kijanki ceed 1.6 (2012r) tym roku założyłem lpg firmy AG Centrum, bo taką instalację
polecono mi w warsztacie, a mi z kolei zależało na instalacji z wtryskiem bezpośrednim.Miałem obawy, ale z tego
co się dowiedziałem to ,to że zastosowane wtryskiwacze Matrix HS dają płynna regulację dawki benzyny w czasie pracy
na gazie od 5%-100%, co nie wpływa negatywnie na pracę silnika i nie skraca jego żywotności.Jak dotąd działa bez
zarzutu, a co najważniejsze to zwrócił mi się już koszt instalacji bo robię ok.200km do 300dziennie.
klaudiaroz12
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2014, 04:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: klaudiaroz12 »

Mam trochę inne pytanie. Bardziej opłaca się LPG czy diesel? Obecnie mam benzyne i w najbliższym czasie planuje kupić nowy samochód. Zapewne jak prawie każda osoba chce, żeby samochód jak najmniej spalał. Jeźdze głównie po mieście, 1-2 razy w miesiącu w dłuższe trasy.
Rezdrlis
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2015, 09:01

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: Rezdrlis »

ja w swoim aucie miałem trzy wymiany i ostatecznie gazownik wsadził magic. Problemy się skończyły. Dystrybutor wymienia wadliwe listwy bez dyskusji. Ponoć pomaga kalibracja samych wtrysków, ale do tego potrzebne jest specjalne stanowisko. Mój gazownik na jedno auto miał dwie listwy, wadliwe oddawał.
CHam1234tr
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2015, 19:03
model samochodu: dfa

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: CHam1234tr »

Mam Cee'da z 2008 roku. 143 KM i 2l silnik. Jeszcze tego samego roku założyłem instalację LPG. Powiem Wam, że najważniejsze to znaleźć dobry warsztat i jednak trochę zainwestować w lepsze wtryskiwacze.

Dobry warsztat znajdziecie na forach poświęconych LPG - szukajcie aktywnych, udzielających się na forum użytkowników. Takich, którzy pracują nad rozwiązaniem jakiegoś problemu, a nie tylko szukają tam klientów.

Wtryskiwacze on już sam wam poleci. Ja mam Hana 2000. W pierwszym warsztacie, w jakim byłem, chciano mi założyć reduktor pod max. 90 KM. Wiecie co działoby się przy przyśpieszaniu? Uboga mieszanka ograniczyłaby już nawet prędkość obrotową silnika. Sterownik mam od polskiej firmy STAG model 300 - gazownicy bardzo go sobie chwalą za "otwartość" czyli masę możliwości regulacji i współpracy z komponentami różnych producentów. Zresztą zajrzyjcie na stronę STAGa. Znajdziecie tam program do konfiguracji, instrukcje montażu i konfiguracji.
ketel

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: ketel »

Km Diego - i polecam.
lechu2006
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2016, 16:38
model samochodu: ceed

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: lechu2006 »

Witam wszystkich. Od wtorku jestem posiadaczem Kia Ceed z silnikiem benzynowym 1,4 73kW 2013r. Chciałbym zamontować w nim instalację gazową. Czy do tego typu silnika są polecane przez użytkowników jakieś dobre instalacje? Liczę się z wydatkiem rzędu 3-3,5 tys. PLN. Pozdrawiam.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: wojtunio »

znajomy ma instalację firmy BRC. Jest zadowolony. Na tą chwilę nie zrobił jakieś dużej ilości km. Około 7 tysięcy. Ale uważa że inwestycja była dobra.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dReee
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:28
model samochodu: Kia Soul XL 1.6 DOHC

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: dReee »

Elpigaz ;) Polecam
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG, CNG”