Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Jazda na "gazie"...czyli wszystko o LPG, CNG. Problemy, opinie, porady
troskad

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: troskad »

ja mam BRC i jestem bardzo zadowolony !
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: Piotrek »

Dziś zamontowałem STAG Qmax, wtryskiwacze AC i reduktor AC oraz butle 67l. Póki co po kilkunastu kilometrach nie ma różnicy w jeździe. Powiem więcej jak przejade dłuższy dystans.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Andrzej79131
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2018, 23:39
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: Andrzej79131 »

Witam, przymierzam się do założenia gazu w Kia Optima 2.0 165 KM( 121 kw) 2012r sedan. Wysłałem parę zapytań o wycenę instalacji do gdańskich gazowników, dostałem parę wycen od 2400 do 5500 zł, różnych firm LANDI RENZO OMEGAS DIRECT - 5500, STAGA QBOXA PLUS 2500, SQ32 BRC 3000, BRC + reduktor- parownik o zwiększonej mocy (względem kW silnika) 3700,
Elpigaz Stella DPI 4cy 5000 zł.
Takie dostałem wyceny. Dwóch innych gazowników pyta się o kod silnika,a drugi o kod i typ sterownika ? Czy to chodzi o CVVL jeżeli mam tak na osłonie silnika? Bądź mądry i na co się tu zdecydować. Z góry dzięki za podpowiedzi ;-)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: Piotrek »

CVVL to nie jest kod silnika tylko jego typ (zmienne fazy rozrządu). Jak pisałem powyżej do nowej optimy (słabszej od Twojej o 2 KM) montowałem instalację STAG Qnext z listwą AC i reduktorem do 250KM (pod przyszłe "szczepienie") też firmy AC. Za to wszystko i butlę 67L (do sedana większa nie wchodzi bez podnoszenia podłogi) zapłaciłem w autoryzowanym warsztacie STAG 2900 zł.
Od 26 listopada przejechałem na LPG jakieś 18 tys km i instalacja działa bez zarzutu, więc mogę ją polecić. Samochód jest ciut słabszy i dociąga na równym max do 200km/h, względem 210km/h na Pb. Przy normalnej eksploatacji różnicy nie zauważysz.
Średnie spalanie przy jeździe autostradowej, zgodnie z przepisami to, po zimie, 11.15l/100km. Jak jest w mieście czy na trasie krajowej nie wiem - nie udało mi się jeszcze wyjeździć pełnego baku w takich warunkach.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Andrzej79131
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2018, 23:39
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: Andrzej79131 »

Super dzięki Piotrek ;)
zecik
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2018, 17:06
model samochodu: kia cee'd 1.6 16v

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: zecik »

Witam, a ma ktoś może instalację lpgtech w kia cee'd 1.6 16v?" Jestem ze Szczecina i najbliżej mojego domu jest http://autkogaz.szczecin.pl/ i właśnie oni proponują mi taka instalację. Macie jakies opinie sprawdzone o tym gazowniku i o instalacjach jakie proponują? Mało jest w necie opinii o lpgtech w kia. Sprawa w miarę pilna więc będę wdzięczny za pomoc.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: Piotrek »

Zanim zdecydujesz się na tą firmę (ja o niej nie słyszałem, ale może na południu Polski nie ma dobrego dystrybutora) zapytaj jaką konkretnie instalację Ci zaproponują. Która to generacja? Na jakiej zasadzie działa? Na jakie komponenty? Porównaj to z ofertą Staga, BRC albo Landi Renzo i dopoero wtedy podejmuj decyzję. Jeśli masz silnik GDI to możesz montować też Prinsa.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: Mikalos »

Ja mam BRC SQ 24, (KIA Rio 1.2) bo jak montowałem była tylko taka. Przebieg do dziś 140 tys.km, przeglądy na gwarancji co 15 tys.km.Po gwarancji skróciłem sobie interwał do 10-12 tys.km i wymieniam wtedy wszystkie filtry. Przy 60 tys.km podczas ostatniego przeglądu gwarancyjnego miałem sprawdzane ustawienia i nic się nie rozjechalo przez 2 lata od montażu. Do dziś spalanie oscyluje w granicach 8,5-9l/100km.
tomasz40
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:13
model samochodu: ceed

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: tomasz40 »

Można powiedzieć, że jestem świeżym posiadaczem instalacji BRC sq32, temat był poruszany na forum i jestem zadowolony. Przebieg cały czas rośnie, instalacja po pierwszym przeglądzie i wszystko jest porządku.
amatoramator
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:15
model samochodu: chcę kupić Ceed II

Re: Jakiej firmy macie instalacje LPG ?

Post autor: amatoramator »

Koledzy założyłem zbliżony watek...
viewtopic.php?f=20&t=2737&p=17666#p17666
zapraszam do wymiany opinii, ale TYLKO jeśli chodzi o Ceed II i silnik benzynowy 1,4

pozdrawiam i dziękuje !
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG, CNG”