Wyciek benzyny - KIA Sportage 1999

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Vipasdmx
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2015, 19:56
model samochodu: Sportage 99

Wyciek benzyny - KIA Sportage 1999

Post autor: Vipasdmx »

Witam wszystkich forumowiczów.
Niedawno zakupiłem Sportage 2.0 128 16V. Trochę pod remontowałem (przód: amory, tarcze klocki, cały rozrząd oleje płyny) i zatankowałem do pełna, wszystko było ok przejechałem około 30km no i wstawiłem do garażu, i nic nie ciekło wszystko ok. Po jakiś 20 minutach zszedłem do garażu (mam pod domem) a tam samą benzyną śmierdzi idę patrzę leje się pierwsza myśl zbiornik dziurawy. musiałem wyjechać i wjechać pod drugą ścianę (strasznie wąski garaż) , pod lewarowałem, ściągnąłem koło patrze i nic nie leci, po jakiś 10 minutach znów leci benzyna, wypatrzyłem że to z takiego zbiorniczka który jest w nadkolu przymocowany do wlewu paliwa łączy on trzy przewody paliwowe. Odkręciłem korek od wlewu (zrobiło pssst) gaz zszedł i przestało lecieć.
Interesuje mnie ten zbiorniczek co to jest ? U mnie jest on cały pordzewiały. Co w takim przypadku zrobić ?
Ulbitris
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2015, 12:30

Re: Wyciek benzyny - KIA Sportage 1999

Post autor: Ulbitris »

Wymienić na nowy raczej nie załatasz całego jak jest zardzewiały niestety wiec zostaje tylko wymiana
Porti
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:40
model samochodu: Sportage

Re: Wyciek benzyny - KIA Sportage 1999

Post autor: Porti »

Po prostu sie zużył bak. Musisz go wymienić. Najlepiej to poszukaj na necie bo można tanio znaleść. A potem daj do montażu jakiemuś mechanikowi no chyba że sie dobrze znasz na samochodach to możesz sam sie podjąć ;)
Grab81
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2020, 14:48
model samochodu: Kia Sportage

Zbiornik paliwa kia sportage 2.0td

Post autor: Grab81 »

Witam!
Jestem nowy na forum, mam pytanie czy ma ktoś może zbiornik paliwa do kia sportage 2.0td 1997. W moim dziura 🕳. Szukam już chwilkę i nie mogę znaleźć. Jeżeli ktoś ma to proś, e o kontakt
798255133 albo proszę o info z jakich modeli pasuje będzie mi lepiej szukać.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”