Problem ze zmianą biegów na zimnym silniku

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Waylander
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2014, 13:13
model samochodu: KIA Sportege 2.0 XL AWD

Problem ze zmianą biegów na zimnym silniku

Post autor: Waylander »

Witam, niedawno kupiłek Kie Sportage 2.0 diesel AWD 184 km, skrzynia manualna, rocznik 2012. Na zimnym silniku bardzo ciężko wchodzi jedynka i dwójka. Tak samo tragicznie jest przy redukcji z dwójki na jedynę. W ASO zdiagnozowali to jako awarię sprzęgłą (już nie na gwarancji). Po wymianie sprzęgła jest taka sama sytuacja. Pracownik ASO twierdzi że to normalne że nawet jak samochód się ledno się toczy jest problem z redukcją z dwójki na jedynkę. NApiszczie jeśli ktokolwiek miał taki problem ew nawet jeśli nie mieliście problemu czy zauwaliscie, w Waszych samochodach taką przypadłość.
Pledtys
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2015, 11:11

Re: Problem ze zmianą biegów na zimnym silniku

Post autor: Pledtys »

Mi się wydaje że cała skrzynia będzie do wymiany ale możesz coś pokombinować z wymianą przegubów itp choć nie wiem pewności nie mam
Porti
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:40
model samochodu: Sportage

Re: Problem ze zmianą biegów na zimnym silniku

Post autor: Porti »

Też tak miałem w starym aucie i musiałem niestety całą skrzynie wymieniać więc troche musiałem zapłacić za to.
Rentflejsz1324
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2022, 20:03
model samochodu: Kia Sportage 2012 1.7 D

Re: Problem ze zmianą biegów na zimnym silniku

Post autor: Rentflejsz1324 »

Witam serdecznie posiadam Kia Sportage 2012 1.7 D wymienione było sprzęgło parę miesięcy temu po wymianie ostatnio wpadł pedał sprzęgła okazało się pompa skrzyni biegów wymienione oki działa ale od chwili wymiany sprzęgła nie da się wrzucić 1 biegu , da się ale ile wysilku i czasu jednym słowem na chama powiedzieli mi że jakiś plastyk się wyrobił i ciężko kupić w salonie ponoć drogie kupiłem używana całą wajchę biegów rozebrałem niby jest na kulce plastyk który wpina się w drugi plastyk od linki niestety ta wajchę tego plastyku nie miała ma tej kulce troszkę lepiej działa sztywno wszystko ale nadal problem wbić 1 bieg tam są 2 linki czy jak popuszczę lub dociągnę da mi to coś niby jest opcja dokręcenia i odkręcenia
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Problem ze zmianą biegów na zimnym silniku

Post autor: Blues Brothers »

Na ciężko pracującą skrzynię, czasami wystarczy wymiana oleju
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”