Co to za wersja Sportage II?

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Maxizer
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2014, 10:14
model samochodu: Sportage II 2.0 16V + LPG
2009

Co to za wersja Sportage II?

Post autor: Maxizer »

Witam wszystkich.
Dziś obejrzałem sobie bardzo dokładnie auto, które niedawno kupiłem.
To Kia Sportage II z 2009 roku (kupiona jednak w salonie w 2010 roku), z silnikiem 2.016V + LPG. Nie mam pojęcia, jaka to wersja wyposażeniowa.
Auto wyprodukowano na Słowacji, kupiono je i użytkowano w Czechach (mam wszystie dokumenty). Teraz trafiło do Polski. Do auta w Czechach założono LPG (Lovato EF Smart) - w Polsce z powodu przepisów czeka mnie wymiana zbiornika. Ale nie o perturbacjach z przerejestrowaniem chciałem... W Czechach też założono mu czujniki parkowania z tylu (Jablotron), ogrzewanie foteli (nie było fabrycznego, bo fabryczne miejsce na przyciski do ich ogrzewania jest zaślepione, a działające przyciski są umiejscowione tuż za dźwignią zmiany biegów).
Auto jest naprawdę w porządku, jestem zadowolony, fajnie się tym jeździ, ale dziś przyjrzałem się dokładnie wnętrzu, potem popatrzyłem na zdjęcia w internecie, dowiedziałem się, że były 2 liftingi i... zgłupiałem.
Czy jest możliwe, żebym kupił tzw. przejściówkę, tj. model pomiędzy I, a II liftingiem. Czy coś takiego mogło wychodzić w ogóle z fabryki (przypominają się modele aut z PRLu)? Czy to jakaś specjalna zubożona wersja? Czy może po prostu auto jest po wypadku i złożono je z różnych części. Na zakupy wybrałem się jednak z dwoma kuzynami prowadzącymi warsztaty samochodowe, którzy dokładnie auto oglądali i jeździli nimi i powiedzieli mi, że jest ok.
Auto z zewnątrz wygląda jak typowy model JE (JES) po II liftingu, tyle, że nie ma przednich świateł p-mgielnych. Cała jednak zabawa zaczyna się we wnętrzu. Auto ma ESP (btw, czy ESP oznacza, że auto ma też TCS/ASR?) i napęd 4WD, klimatyzację manualną, komputer, pełną elektrykę. Powinno mieć też 6 airbagów, bo podobno od 2006 roku wszystkie Sportage tak miały. Gdy tymczasem obejrzałem sobie dokładnie wnętrze nie znalazłem metek z napisem airbag na przednich fotelach, a zaślepki na słupkach A, B i C nie mają napisu SRS Airbag. Czy to oznacza, że są tylko 2 airbagi? Jakim cudem to możliwe, zważywszy na to, co napisałem powyżej?
Idźmy dalej. Auto ma nietypową tapicerkę, taką znalazłem w egzemplarzach po I liftingu, a zarazem fotele wydają się być tymi po ostatnim lifcie (ich sposób regulacji na to wskazuje: pokrętła do sterowania oparciami i dźwignia do sterowania wysokością fotela kierowcy). Fotel przedniego pasażera się nie składa "w stolik" (może to akurat kwestia wyposażenia).
Wskaźniki to wersja po I liftingu, tak samo kierownica, ale sama konsola środkowa to już II lifting.
Jak do tej pory znalazłem tyle nietypowych rzeczy.
Powtórzę:
czy to możliwe, by wychodziła taka dziwna "skundlona" wersja?
Może ktoś coś wie, słyszał, albo może wskaże, gdzie i jak można się na ten temat czegoś więcej dowiedzieć?
I jeszcze małe pytanie - czy w tym aucie jest termometr pokazujący temperaturę zewnętrzną?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”