Zużycie paliwa

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
mrówa
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2011, 15:05

Zużycie paliwa

Post autor: mrówa »

Hej, robię rozeznanie wśród użytkowników sportage. Ile średnio spala Wam to autko trasa/miasto ???
gosiak
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2011, 14:35

Re: Zużycie paliwa

Post autor: gosiak »

Autko niezłe, ale niestety pali nie mało w moim wypadku przy silniku 1.6 GDI 135KM w mieście wychodzi mi około 11l/100km, więc jak widzisz naprawdę sporo.
Kia Sportage 1.6 GDI 135KM
Tom
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:34

Re: Zużycie paliwa

Post autor: Tom »

Cześciej korzystam z tego autka na pozamiejskich drogach i tutaj wygląd to trochę lepiej ale jednak potwór popija tego tyle co smok wawelski u mnie z takim samym silnikiem wychodzi troche ponad 8l/100km
alex
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2011, 14:53

Re: Zużycie paliwa

Post autor: alex »

U mnie spalanie wygląda podobnie oczywiście trochę różniące się przy określonych warunkach, więc jak widać auto to nie jest to tanie pod tym względem, ale i tak według mnie to dobry wóź i przez najbliższe lata nie mam zamiaru wymieniać go na jakikolwiek inny model.
kanin
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2011, 13:42

Re: Zużycie paliwa

Post autor: kanin »

Ja mam Kia Sportage, kombi, 2010, 115KM w dieslu i ma spala średnio w mieście 6,5L/100km, a w trasie nawet do litra mniej 5,5/100 , także myślę, że nie jest źle. pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Gizmo
Posty: 10
Rejestracja: 15 mar 2012, 07:14

Re: Zużycie paliwa

Post autor: Gizmo »

gosiak nie wiem jak ty szarżujesz po drogach ale moja Kia Sportage III SUV 1.6 GDI 135KM 2010r. pali jakieś 7-8L/100km. Wszystko zależy od trybu jazdy i oszczędności :) Czasami wartość spalania może sięgać nawet 9L/100km. Generalnie moja średnia to 7,5L/100km
"szedł z bagnetem na czołgi żelazne,
ale przeszły, zdeptały na miazgę"
W. Broniewski - Żołnierz Polski
Awatar użytkownika
Drifter
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:31

Re: Zużycie paliwa

Post autor: Drifter »

Zgodzę się, że odpowiedni styl jazdy to podstawa, bo jeździć oszczędnie trzeba też umieć. Z drugiej strony, nie jest też tak, że obojętnie jaki ekonomiczny samochód wybierzemy, zużycie będzie uzależnione tylko od nas. Wbrew temu co nadal twierdzi sporo ludzi, np. system automatycznego włączania i wyłączania silnika na światłach faktycznie daje efekty.
Samochód – pojazd mechaniczny z własnym napędem i źródłem energii, dwu – lub trzyśladowy, na trzech lub więcej kołach (najczęściej 4), przeznaczony do przewozu osób, ładunków itp. i mający zdolność poruszania się w dowolnym kierunku (...)
Magda

Re: Zużycie paliwa

Post autor: Magda »

Ja swoja Sportage mam srednio 7,5-8l l, ale to po tym osiadnelam taki wynik jak mi maz powiedzial ze jak jade na "luzie" to wcale mi nie pali mniej tylko wiecej.
kosa
Posty: 17
Rejestracja: 21 wrz 2011, 09:04

Re: Zużycie paliwa

Post autor: kosa »

Teraz auta tak mają że jak jedziesz na biegu bez gazu to wtryskiwacze w ogóle nie podają paliwa i autko nic nie pali. Też tak czasami robię przy dojeździe do skrzyżowania albo przy jeździe z górki jak chcę trochę przyhamować auto. Nawet nie myślę o ograniczeniu zużycia paliwa, bo korzyści będą małe. Bardziej żeby przyhamować auto i nie jechać z góry na hamulcu.
Kia Venga 1.4CRDI, 75KM
Magda

Re: Zużycie paliwa

Post autor: Magda »

Wlasnie o jezdzie z gorki tez juz mi powiedziano, ale to dlatego ze co chwile musialam wymieniac hamulce, bo duzo jezdzilam w gorach. Ale niestety tego nie ucza na kursach na prawach jazdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”