Hamulec ręczny-ogromny problem

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
araslask
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2018, 19:28
model samochodu: Kia Sportage

Hamulec ręczny-ogromny problem

Post autor: araslask »

Witam.
Temat być może był już poruszany ale mojego problemu to nie dotyczy.
Ale po kolei. Pacjent to Kia Sportage 2.0 CRDI 2WD 140 km z 2006 r.,wyprodukowany w Korei.
Problem to hamulec ręczny. Zostało wymienione dosłownie wszystko,obie linki,zaciski,tarczo-bębny,klocki,szczęki,płyn hamulcowy,sprężynki.
Jednak nadal nie ma hamulca ręcznego. Po regulacji ręczny jest przez 2-3 dni po czym "łapie" coraz słabiej aż wreszcie nie trzyma zupełnie nic.
Wydaje mi się,że problem polega na rozkręcaniu się blokady ( regulatora) ręcznego wewnątrz bębna.
Z problemem walczyło już trzech mechaników i zero rezultatu. W serwisie z całą pewnością naprawiliby prawie od ręki,ale nie potrzebnie
powymieniają połowę części i zedrą ze mnie skórę za tę usługę. A być może problem nie jest aż taki poważny.
Mam ogromną prośbę do was koledzy, może ktoś ma lub może zrobić kilka fotek z widokiem szczęk hamulcowych i zamontowanych tam wszystkich sprężynek?
Być może (tak właśnie podejrzewam) któraś ze sprężynek jest źle założona i cały układ nie działa.
Temat jest dość pilny ponieważ na początku września mam badania techniczne (przegląd).
Fotki można wrzucić na forum na pewno sporo osób skorzysta oraz wysłać na adres a.gk@wp.pl
Dzięki.
Za pomoc stawiam dużego browara.:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”