Parowanie Lamp przednich

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
BASZAN
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2018, 09:18
model samochodu: Sportage IV

Parowanie Lamp przednich

Post autor: BASZAN »

Witam w nowym KIA Sportage IV parują mi lampy przednie. Auto zostało zakupione w okresie zimowym parowanie pojawia sie w wewnatrz lampy na szkle występuje to nie zawsze ? Jak zostawie Auto w garazu na noc to po nocy to ginie?
joori
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2020, 17:27
model samochodu: KIA Sportage IV 1.6 GDI M + Smart
Lokalizacja: Kraków

Re: Parowanie Lamp przednich

Post autor: joori »

Hej,
Odgrzebuje temat bo u mnie powtórzyła się ta sama historia.

Udało Ci się może jakoś rozwiązać ten problem?
Miał ktoś z forum podobny przypadek?

U mnie jest ten sam problem praktycznie od momentu kiedy odebrałem samochód (początek stycznia 2020). Podczas jazdy potrafi zaparować od wewnątrz powierzchnia w obu reflektorach w narożnikach gdzie znajdują się kierunkowskazy. Dzieje się tak nawet przy dodatnich temperaturach na zewnątrz (5, 7 stopni), a skropliny znikają jak postawie samochód w garażu. Odkręcałem dekle świateł głównych i kierunkowskazów i próbowałem ciepłym powietrzem z suszarki przedmuchać "w układzie otwartym" klosz lampy, ale ostatecznie nie udało mi się całkowicie usunąć wilgoci. Z problemem zgłosiłem się też do serwisu ale tam jakoś specjalnie mi nie pomogli - dostałem radę typu: "jeździć, obserwować, jak będzie woda albo jakiś biuletyn serwisowy to wtedy się zajmiemy".
Wygląda mi na to że w trakcie jazdy zimne powietrze najbardziej schładza powierzchnie szkła reflektora w miejscu gdzie są kierunkowskazy - w pozostałej części bańki powietrze jest cieplejsze, ogrzane przez główny reflektor. Brak cyrkulacji w lampie powoduje, że w tym miejscu wytrąca się wilgoć z powietrza ....

Z góry dzięki za pomoc i komentarze
Załączniki
IMG_20200123_223011.jpg
IMG_20200123_223001.jpg
IMG_20200123_222954.jpg
c123
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2024, 12:17
model samochodu: Sportage IV 1.6 T-GDI

Re: Parowanie Lamp przednich

Post autor: c123 »

Mam to samo. ASO stwierdziło, że ten typ tak ma i w nowszej wersji to poprawili (nie wiem czy mieli na myśli jakiś konkretny rocznik, czy V-gen, która ma przecież zupełnie inne reflektory).
Czy komuś udało się rozwiązać ten problem w ramach gwarancji?
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Parowanie Lamp przednich

Post autor: MARCO46 »

Mam KSV.
Też parują. Zresztą tył też.
Logika serwisu.....widocznie jest nieszczelność i dlatego parują. Nie powinno być nieszczelności i usterki nie stwierdzono. :lol:
Taka pora roku.....

Było pisane na forum o woreczkach pochłaniających wilgoć .
U mnie ponoć są OK.

Łapy opadają.
Myślę, że z tych serwisowych tekstów można zrobić dobry program komediowy w TV.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parowanie Lamp przednich

Post autor: gisio »

Parowanie (tzw ewaporacja) jest zjawiskiem naturalnym a nie usterką i wynika ono ze zjawisk fizyko-termodynamicznych. Najbardziej świadomi tego zjawiska są osoby noszące okulary.

Jeden z wielu przykładów powstawania zjawiska parowania:
Obrazek
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Parowanie Lamp przednich

Post autor: inquis »

gisio pisze: 22 sty 2024, 19:27 Parowanie (tzw ewaporacja) jest zjawiskiem naturalnym a nie usterką i wynika ono ze zjawisk fizyko-termodynamicznych. Najbardziej świadomi tego zjawiska są osoby noszące okulary.

Jeden z wielu przykładów powstawania zjawiska parowania:
Obrazek
Kurczę, w moim aucie lampy nie ewaporują - chyba pojadę do ASO, że coś z nim nie tak 8-)
A tak na poważnie - użytkowałem w trakcie swego niekrótkiego żywota kilkanaście samochodów, zarówno nowych, jak i używanych, a parowanie reflektorów występowało tylko w jednym. Tyle praktyka.
c123
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2024, 12:17
model samochodu: Sportage IV 1.6 T-GDI

Re: Parowanie Lamp przednich

Post autor: c123 »

inquis pisze: 22 sty 2024, 19:44 A tak na poważnie - użytkowałem w trakcie swego niekrótkiego żywota kilkanaście samochodów, zarówno nowych, jak i używanych, a parowanie reflektorów występowało tylko w jednym. Tyle praktyka.
U mnie też w żadnym innym nie parowały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”