Nagły spadek mocy

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Omaley
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:59
model samochodu: Sportage

Nagły spadek mocy

Post autor: Omaley »

Czy ktoś z użytkowników Sportage 2.0 CRDI, rocznik 2014, spotkał się z takim zjawiskiem, że silnik nagle traci moc, bo nie "wkręca się" wyżej niż 2500-2700 obrotów? Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu, czyli tzw. resecie, ograniczenie znika, silnik ponownie "kręci się" maksymalnie aż do następnego razu, kiedy zjawisko wystąpi ponownie, co może się zdarzyć równie dobrze po tygodniu jak i po 20 minutach. Auto już dwukrotnie było w ASO, gdzie wymieniano różne czujniki, ale nic to nie pomogło i 13.11.2017 mam ponownie oddać samochód do serwisu. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z podobnym przypadkiem?
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nagły spadek mocy

Post autor: bidżej »

sitko filtra pompy paliwa w baku?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nagły spadek mocy

Post autor: Piotrek »

Albo przepustnica, czego osoboście nie życzę :|
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
sabb
Posty: 13
Rejestracja: 04 gru 2017, 17:42
model samochodu: optima 2.0 gt

Re: Nagły spadek mocy

Post autor: sabb »

sito w baku miałem tak samo parafina zbiera sie na siateczce i utrudnia przepływ paliwa tez mam 2014 r to jest wtedy gdy zaczynaja sie przymrozki
ninka
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2019, 18:06

Re: Nagły spadek mocy

Post autor: ninka »

Prosze o pomoc. Gdy samochód do dochodzi do 2000 to jakby go coś blokuje. Dzieje się to w sumie momencie gdy na tablicy pokazuje mi zmianę na wyższy bieg. Sprawdzone i wymienione wszystkie filtry. W baku czysto. EGR wymieniony. Masakra. Gdy kupiłam auto czujnik od sprzęgła był popsuty i nie pokazywał mi żeby zmienić bieg. Wtedy nie miałam żadnego problemu z mocą. Ale wszyscy mi mówi że to nie od tego. Wiec od czego??
ninka
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2019, 18:06

Re: Nagły spadek mocy

Post autor: ninka »

Zapomniałam napisać auto kia sportage 2.0 crdi 2010
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”