Stukanie słyszalne z komory silnika

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
barthunter
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2017, 19:29
model samochodu: Sportage 2014

Stukanie słyszalne z komory silnika

Post autor: barthunter »

Witam !
Jestem tu nowy , także witam wszystkich użytkowników . Do rzeczy . Od roku jestem posiadaczem Kia Sportage 2014 rok 2,0 CRDI 185 KM AWD . Od jakiegoś czasu mam pewien problem . Otóż w zakresie obrotów 1000-2000 dodając gazu daje się słyszeć stukot dochodzący z silnika , ja go słyszę jakby zza pedalow . To samo dzieje się przy ruszaniu spod świateł na 1,2 biegu i prędkości do 20km/h . Powyżej 2 tys obrotów problem znika . Pojawiło się to nagle przy przebiegu jakieś 75 tys km . ( auto kupiłem z przebiegiem 62 tys km ) . Irytuje mnie to bardzo Wiec postanowiłem ze zadziałam z tym w serwisie ASO . Pod próbkach zbycia mnie i mówienia ze "ten silnik tak działa "( chociaż wcześniej nie miało to miejsca ..) w końcu zdiagnozowali ze do zmiany jest koło dwumasowe oraz przy okazji sprzęgło jak już robią to . Koło udało się zrobić w ramach Jakiejś gwarancji i tego ze to nie pierwsza Kia kupiona przeze mnie bla bla bla bełkot handlowy to sprzęgło zapłaciłem z własnego funduszu . Po odebraniu auta ruszylem spod ASO i co .. pierwsze skrzyżowanie i znów to samo :)Jestem już zły na to wszystko bo kurde nie jest to auto za 5 tys w którym ma prawo coś tam skrzypiec itp tylko auto za trochę większa kasę ....

Czy ktoś ma pomysł co to może być ?

Nie wiem czy to coś związane z tym może być ale Czasami tez daje tez się usłyszeć przy zapalaniu pojedyncze stuknięcie , i wtedy tez owy objaw wystepuje czyli stukanie, nawet na postoju bez dodawania gazu , nie ma tu znaczenia czy pedał wciśnięty sprzęgła czy nie . Do tego czasami dochodzi lekka wibracja wyczuwalna na fotelu w okolicach ud .stuk słychać tylko wewnątrz auta i jest słyszalny bardzo wyraźnie ...:((

Sa tez takie dni kiedy auto stoi dzień / dwa odpalam i nie ma ani stuknięcia ani stukania...


Oprócz dwumasy , sprzęgła na gwarancji tez wymieniono mi wtryskiwacz na 3 cylindrze , mechanizm różnicowy w skrzyni biegów , wszystkie uszczelnienia oraz simmeringi w skrzyni ... ale nic to nie dało .. jak stuka tak stuka .

Czy może jest to koło pasowe ? Słyszałem ze jest to częsta usterka w Sportagach , tak samo jak kolo dwumasowe( ale skoro zostało wymienione to można odchaczyc ten problem chyba ze coś spieer w serwisie montując ale w to wątpię ).

Dodam ze auto 93 tys przebiegu , nie ma spadków mocy , nic nie ślizga , jest żwawe . Tylko to stukanie które normalnie doprowadza mnie do białej gorączki , a już dwa serwisy Aso nie umia sonie z tym poradzić od lutego ....

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz i pomoc kolegów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”