DCT problem + check engine przy 4400km

forum użytkowników modelu Optima
matio
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:37
model samochodu: optima

DCT problem + check engine przy 4400km

Post autor: matio »

Witam wszystkich Forumowiczów. Mam optimę 1.7 DCT 2016.
Proszę o ew. pomoc w rozwiązaniu problemu:
wczoraj podczas podjeżdżania pod sporą górkę skrzynia się dziwnie zachowała - obroty wzrosły do ponad 3.5 tys potem sie unormowało i było ok.
Dziś po krótkiej jeździe ok 10 km było ok, po ponownym starcie silnik stracił chwilo moc, po tem było ok, zaś następnie zapaliła sie kontrolka check engine i zjechałem na chodnik. Na szczęście udało się zaparkować "po ludzku" bo wraz z checkiem skrzynia DCT odmówiła współpracy: po przedstawieniu na D lub R - brak reakcji. Samochód został unieruchomiony. Assistance sobie nie poradził więc do serwisu pojechała optima na lawecie.
Czy ktoś z was miał podobny przypadek, czy ktoś wie co się stało? Jestem blisko 800km od domu.
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: DCT problem + check engine przy 4400km

Post autor: Roo »

Witaj.
Zdecydowanej, większości nic się nie dzieje z Optimą... Jesteś pierwszym przypadkiem, że laweta musiała zabrać auto. Chyba jedynie serwis Ci pomoże...
matio
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:37
model samochodu: optima

Re: DCT problem + check engine przy 4400km

Post autor: matio »

Auto czeka na południu Europy na moduł elektroniczny, który odpowiada za działanie DCT. Jak będę miał więcej informacji - podzielę się z Forumowiczami. Ja wróciłem pociągiem, czeka mnie jeszcze powrót i jazda do W-wy (po naprawie:)
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: DCT problem + check engine przy 4400km

Post autor: Marcin »

Przykra sprawa. Czy KIA/ubezpieczyciel zamierza pokryc Twoje koszta zwiazane z ta awaria?
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
matio
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:37
model samochodu: optima

Re: DCT problem + check engine przy 4400km

Post autor: matio »

W książce gwarancyjnej w części dot. Assistance jest opiany mechanizm finansowania, ja wybrałem zwrot kosztów podróży do domu (100 euro/osobę) oraz zwrot kosztów dotarcia na miejsce 100 euro. Telefonicznie wstępnie zaakceptowali, rachunki muszę przesłać do Poznania.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: DCT problem + check engine przy 4400km

Post autor: Marcin »

To bardzo przyzwoicie. Mam nadzieje, ze autko po wymianie wadliwego elementu wroci do zycia! :)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
matio
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:37
model samochodu: optima

Re: DCT problem + check engine przy 4400km

Post autor: matio »

No to zadam retoryczne pytanie: dlaczego nowy samochód tej klasy został totalnie unieruchomiony? Dlaczego serwisy ASO nie mają tych części na magazynie? dlaczego.... dlaczego....
Z takich zdarzeń budowane jest zaufanie do marki.
Poprzedni samochód KIA prze 6 lat mnie nie zawiódł w żaden sposób - ideał !
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: DCT problem + check engine przy 4400km

Post autor: Marcin »

Troche smutno, fakt. Dla pocieszenia – ja bylem na jezdzie probnej Passatem CC i auto wpadlo po 3km w tryb awaryjny, braklo mocy i zatrzymalo sie na delikatnym podjezdzie. Wzywali lawete :)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
matio
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:37
model samochodu: optima

Re: DCT problem + check engine przy 4400km

Post autor: matio »

Marcin, czy w VW były jakieś wstępne objawy, bo w KIA za pierwszym razem - podjazd pod małą górkę, D, silnik wszedł na 3,5-4 tys obr i utrzymywał je, potem stracił na chwilę moc, i dalej było wszystko Ok. Następnego dnia objaw podobny ale finał już inny...
Czy mieliście zadyszki w DCT w waszych samochodach - jak się objawiały?
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: DCT problem + check engine przy 4400km

Post autor: Marcin »

W naszym przypadku to byl prawdopodobnie jakis czujnik, bo skrzynia manualna. Ale bezposrednio przed uziemieniem auta daly sie slyszec dziwne chroboczace dzwieki ;) Nie wiem jak to sie skonczylo, bo ostatecznie nie zdecydowalismy sie kontynuowac przygody z VW.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”