Kia Optima z USA

forum użytkowników modelu Optima
krissuss88
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2017, 12:49

Kia Optima z USA

Post autor: krissuss88 »

Witam Wszystkich :)
Jestem nowy na forum więc jeśli pomyliłem miejsce umieszczenia tematu lub też zdublowałem już istniejący temat to bardzo przepraszam, ale nie znalazłem informacji o które mi chodziło.
Otóż chciałbym zakupić Kię Optimę (mam budżet ok 80tys zł). Widziałem iż są na allegro oferty sprowadzonych samochodów z USA (piszą że bezwypadkowych – oczywiście do sprawdzenia miernikiem i na warsztacie) – rocznik 2014 za sporo niższą cenę niż krajowe egzemplarze lub z UE ( https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optim ... yKUZL.html ). Widziałem iż są bez gwarancji bo zza oceanu. Pytanie tylko – czy podzespoły główne takie jak hamulce, zawieszenie itp. które się zużywają eksploatacyjnie najszybciej są takie same w wersji USA jak i w wersji na UE? Widziałem że są niewielkie zmiany w wyglądzie auta wewnątrz na konsoli środkowej oraz z przodu auta. Pytanie do Was – czy warto się bawić w zakup takiego auta z USA? Wersja silnikowa 2,4l by mnie interesowała i montaż do niej instalacji LPG. Kwestia czy warto dopłacić w tym przypadku za instalację z fazą ciekłą gazu?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc w temacie i za poświęcony czas :)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia Optima z USA

Post autor: Seb »

Witam,
nie chcę Ciebie zniechęcać, ani obrażać sprzedających ale kupowanie auta z USA to problem. Po pierwsze mogą być inne podzespoły i ich dostępność w Polsce może być ciężka. Silnik 2,4 jest oferowany w Rosji więc on i jego osprzęt to będzie w razie jakiś napraw ciężka sprawa. Po drugie sprowadzanie auta z USA jest opłacalne tylko jak auto jest relatywnie tanie w zakupie bo koszt transportu stanowi sporą część w "przedsięwzięciu". Auto "tam" jest tanie po wypadku lub powodzi, lub innej przygodzie o której nie chciałbyś wiedzieć ;)
Jeśli chcesz kupić auto to proponuję poszukać pewnego pochodzenia. Optima nie jest u nas popularna i nie znajdziesz mechanika który ją dobrze/świadomie przejrzy przed kupnem. Więc zostaje raczej ASO.
Jeśli myślisz o podtlenku LPG to bierz 2,0. On ma prosty wtrysk wielopunktowy...
To są moje spostrzeżenia. Udanego polowania :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
krissuss88
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2017, 12:49

Re: Kia Optima z USA

Post autor: krissuss88 »

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Czyli 2.0 ten oferowany u nas na rynku można zagazować i powinien przeżyć? - to akurat dobra informacja :) Tego się obawiałem że takie przedsięwzięcie może być problematyczne w naprawach...
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Kia Optima z USA

Post autor: Roo »

Podobno bardzo dobrze ten silnik znosi zagazowanie :) rowniez uwazam, ze Seb dobrze podpowiada co do tematu.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia Optima z USA

Post autor: Seb »

krissuss88 nie wiem czy dobrze pamiętam ale kiedyś te silniki były sprzedawane z fabryczną LPG, tylko chyba nie u nas. Jak podjedziesz do Gazownika i zapytasz o możliwość będzie najpewniej.
A co do napraw to oby ich było jak najmniej :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
matio
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:37
model samochodu: optima

Re: Kia Optima z USA

Post autor: matio »

Cześć krissuss88.
looknij na mój wątek powyżej, i mocno rozważ czy nie warto zakupić używanego samochodu krajowego z gwarancją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”