Uciekający płyn chłodniczy 1.7 crdi 2012 r

forum użytkowników modelu Optima
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Uciekający płyn chłodniczy 1.7 crdi 2012 r

Post autor: DUNES »

Witam przedstawie po krotce problem .Wezwano mnie do ASO jakby nie oficjalnie w celu przedstwienia problemu jaki podobno trapi 1.7crdi -uciekajacy płyn chłodniczy -powód wada fabryczna konstrukcyjna motoru ,za długie śruby
mocujace głowice/ciekawy jestem czy jest oficjalne stanowisko KIA w tej sprawie / -czy ktoś o tym słyszał lub ma taki problem u mnie jest narazie 84 tys przebiegu i wszystko jest ok nie zauważyłem ubytków płynu. .Zaproponowano mi profilaktycznie wymiane całego motoru na nowy ,osprzet typu turbina itp zostaje stare .Motor nowy jest składany w ASO na miejscu z 2 elementów dół czyli blok z tłokami i góra głowica -podobno
silniki zawsze dostaja w 2 częściach od producenta .Silniki z tym problemem podobno są też w Sportagu .Nowej gwarancji nie dają na motor gdyż gwarancja jest na cały samochód do 150 tys lub 7 lat..
Nie wiem czy sie zgodzić na taką wymiane doradzcie mi co robić w tej sytuacji ,czy mam odmowić czy sie zgodzić na taką operacje
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Uciekający płyn chłodniczy 1.7 crdi 2012 r

Post autor: Marcin »

Ja slyszalem od dealera, ze byla jakas akcja wymiany silnikow w tych rocznikach i faktycznie tak robili. W przeciwnym razie, jak go diabli wezma, bedziesz musial sam wymieniac za gruba kase :(
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Uciekający płyn chłodniczy 1.7 crdi 2012 r

Post autor: DUNES »

Znalazłem w necie artykuł ,jednak to prawda jest wada w 1,7 crdi ,http://www.auto-swiat.pl/uzywane/uzywan ... dek/cetyw7
jednak skusze sie na wymiane gratisową skoro sami proponują
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”