1.7CRDi problem ze sprzęgłem

forum użytkowników modelu Optima
karuzel
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2016, 19:18

Re: 1.7CRDi problem ze sprzęgłem

Post autor: karuzel »

Dzisiaj odebrałem pędzidło od Taty. Po 30 minutach już udało się wyczuć jedynkę. Zgasł ze 2 razy ale na szczęście nie kręciłem się po zatłoczonych ulicach. Ślubna też sobie nieźle radzi, chociaż stwierdziła, że passerati lepiej się prowadzi (po zmianie octavii II na passata b6 też tak mówiła, a potem się przyzwyczaiła). Zobaczymy czy nie będzie dalszych psikusów z biegami i sprzęgłem po tych regulacjach.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 1.7CRDi problem ze sprzęgłem

Post autor: Seb »

karuzel to niech jeździ bezawaryjnie (samochód i ślubna ;) )
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
karuzel
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2016, 19:18

Re: 1.7CRDi problem ze sprzęgłem

Post autor: karuzel »

Seb, byłeś może na rozmowach w ASO dotyczących biegów. Coś jest nie tak z tymi skrzyniami w tym silniku. Użytkownicy innych modeli też mają problemy np. w Sportage. Jak przyszły mrozy to jeszcze gorzej ta skrzynia się zachowywała. Dopiero jak złapie temperaturę biegi wchodzą ciut lepiej chociaż szału nie ma. Można zacząć od zmiany oleju w skrzyni, tylko ciekawe czy zrobią to na gwarancji. W Octavii sam sobie wymieniłem ale były opisy w internetach. Optima w miarę młoda i mało popularna, nie ma żadnych materiałów.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 1.7CRDi problem ze sprzęgłem

Post autor: Seb »

Nie byłem. Mam małe zamieszanie w rodzinie i samochód jest daleko na liście.
W przyszłym tygodniu chyba będę w Krakowie to może wtedy zajrzę do ASO i podpytam.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
karuzel
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2016, 19:18

Re: 1.7CRDi problem ze sprzęgłem

Post autor: karuzel »

Tak się dłużej zastanawiam nad tym wszystkim i u mnie problemy cięższego wbijania dotyczą 1,2,3 biegu. W moim odczuciu to nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem, bo pozostałe biegi wchodzą płynnie, a przecież obsługiwane przez to samo sprzęgło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”