Kia Optima 2016 L 2.0 DOHC 6MT - Masa własna i DMC

forum użytkowników modelu Optima
miwost
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2016, 07:38
model samochodu: Fabia III

Kia Optima 2016 L 2.0 DOHC 6MT - Masa własna i DMC

Post autor: miwost »

Witam,

jestem zainteresowany kupnem nowej Kia Optima z silnikiem 2.0 benzyna 2WD w wersji L z skrzynią manualną 6MT.

Z moich ostatnich doświadczeń z salonami, wiem, że wagi auta i dopuszczalna masa całkowita podane w katalogach to bzdury i de facto widać ile co waży na dowodzie rejestracyjnym przy odbiorze auta...

Czy są tu może użytkownicy tego auta w takiej wersji silnikowej i z taką skrzynią biegów (i ewentualnie z tą wersją wyposażenia), które mogłyby mi podać dane o MASIE WŁASNEJ oraz DOPUSZCZALNEJ MASIE CAŁKOWITEJ z dowodu rejestracyjnego?

Potrzebuję to informacje ponieważ docelowo auta ma także ciągnąć przyczepę kempingową.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia Optima 2016 L 2.0 DOHC 6MT - Masa własna i DMC

Post autor: Seb »

u mnie w dowodzie jest wpisane:
F1: 2000kg,
F2: 2000kg,
F3 3700kg,
G: 1455kg,
Największy dopuszczalny nacisk osi 11,37kN.
Oczywiście dotyczy to Optimy z 2016r, wersja L z manualem.
Natomiast w kwestii ciągnięcia przyczepki to raczej odradzam. Co prawda na haku nie ciągnąłem ale auto z czterema osobami i bagażami na dwutygodniowy wyjazd mocno straciło na dynamice. Z przyczepą wg mnie to będzie koszmar.
Ten silnik najlepiej się sprawuje tak powyżej 120km/h, a jest "dynamiczny" powyżej 140km/h. Możesz być rozczarowany osiągami bo z przyczepą raczej pojedziesz wolniej.
I jeszcze zastanów się/dopytaj o system ułatwiający ciągnięcie przyczepy. Wiem, że takie coś miałem w Octavii - przeciwdziałało "bujaniu" przy wietrze bocznym
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”