FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

forum użytkowników modelu Optima
momank
Posty: 13
Rejestracja: 10 sie 2018, 07:39
model samochodu: Optima 1,7 CRDI 141KM 2018
Lokalizacja: kuj-pom

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: momank »

Czy ktoś realnie skorzystał z wynajmu długoterminowego ? Ja już nie chcę mieć swojego samochodu, wolę płacić abonament a po trzech latach oddać i wziąć kolejne auto. Ma ktoś takie doświadczenia ?
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: Adambdg »

momank pisze:Czy ktoś realnie skorzystał z wynajmu długoterminowego ? Ja już nie chcę mieć swojego samochodu, wolę płacić abonament a po trzech latach oddać i wziąć kolejne auto. Ma ktoś takie doświadczenia ?
Czego chciałbyś się dowiedzieć?
Wziąłem w leasing z wysoką wartością wykupu na 3 lata przez Masterlease.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: Piotrek »

Leasing z wysoką wartością/sumą wykupu, a najem długoterminowy to nie jest to samo.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: Adambdg »

Piotrek pisze:Leasing z wysoką wartością/sumą wykupu, a najem długoterminowy to nie jest to samo.
Mylisz się.
https://www.fmleasing.pl/porady/leasing ... -samochodu
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: Piotrek »

No i gdzie jest ta moja pomyłka? Bo artykułu, który podlinkowałeś i który zawiera błędy (jak choćby brak limitu kilometrów w przypadku leasingu) niewiele wynika.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: Adambdg »

Piotrek pisze:No i gdzie jest ta moja pomyłka? Bo artykułu, który podlinkowałeś i który zawiera błędy (jak choćby brak limitu kilometrów w przypadku leasingu) niewiele wynika.
W tym i innych artykułach można przeczytać, że:
"Wynajem długoterminowy to tak naprawdę także leasing, a dokładniej leasing operacyjny z tą jednak różnicą, że zazwyczaj po zakończeniu umowy samochód nie jest wykupowany, tylko zwracany do finansującego."

Jeśli wg Ciebie jest inaczej to podziel się wiedzą :)
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: Piotrek »

Bracie, sam się do mnie przyczepiłeś jak napisałem że leasing (rozumiany klasycznie lub jak u Ciebie z wysoką wartościa wykupu), a najem długoterminowy to nie jest to samo. Choćby ze wzgledy na obowiazek wykupu samochodu po zakończeniu.

Dla jasności: leasing nie jest tym samym co wynajem długoterminowy. Tylko tyle chciałem przekazać.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: Adambdg »

Piotrek pisze:Bracie, sam się do mnie przyczepiłeś jak napisałem że leasing (rozumiany klasycznie lub jak u Ciebie z wysoką wartościa wykupu), a najem długoterminowy to nie jest to samo. Choćby ze wzgledy na obowiazek wykupu samochodu po zakończeniu.

Dla jasności: leasing nie jest tym samym co wynajem długoterminowy. Tylko tyle chciałem przekazać.
Przyczepiłem się, bo skoro coś piszesz to rób to precyzyjnie - użycie samego słowa leasing jest zbyt ogólne.

Napisałeś: Leasing z wysoką wartością/sumą wykupu, a najem długoterminowy to nie jest to samo.
Otóż jest to to samo.
Ja nie widzę różnic.
Odsyłam do kolejnego artykułu (pierwszy z brzegu po wpisaniu hasła w google): http://www.leason.pl/co-to-jest-najem-d ... sing-auta/
Wynajem długoterminowy to umowa leasingu z wysokim wykupem, z serwisem auta i ubezpieczeniem w cenie miesięcznej raty. W ramach umowy użytkujesz samochód przez czas trwania umowy i na koniec zwracasz go firmie leasingowej, która zajmuje się jego sprzedażą.

Jeśli jest inaczej to daj konkrety jak zrobiłem to ja przez odesłanie do strony jednej z firm oferujących takie rozwiązania.

Co do konieczności czy też możliwości wykupu:
Obowiązek wykupu w leasing klasycznym - po prostu nie opłaca się nie wykupić auta po spłacie 99% jego wartości, prawda?
Możliwość wykupu w leasingu z wys. wartością wykupu/najmie długoterminowym - końcowa wartość pojazdu ustalona w umowie, po spłacie ostatniej raty, jest tak nieatrakcyjnie wysoka, że nie opłaca się kupować. Oczywiście istnieje możliwość kupna. Im wyższa wartość pojazdu na koniec, tym mniejsza kwota raty. Warto, więc porównywać oferty leasingodawców również pod tym kątem.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: Piotrek »

Leasing z wysokim wykupem jest różny od wynajmu dłgoterminowego choćby dlatego, że:
- w leasing masz możliwośc negocjacji ceny samochodu - w najmie nie,
- korzystając z leasing nie jesteś zobowiązany do korzystania I płacenia z usługi okołoleasingowe np. ubezpieczenie, koszty przeglądów itp.,
- mając leasing nie musisz aż tak bardzo dbać o stan samochodu - w przypadku wynajmu firma finansująca może na koniec obciążyć Cię dodatkowo kosztem wszystkich uszkodzeń w jej mniemaniu nie będących następstwem normalnego użytkowania pojazdu.

Więcej szczegółów tutaj https://www.fmleasing.pl/auto-abonament, chociaż Ty już powienienś to wiedzieć, ponieważ linkowałeś ten portal w jednym z wcześniejszych postów.

Z tego co pamiętam Zachar prezentował również materiał na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=hyBI6-c3XXI

Z mojej strony to tyle w tym temacie :)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: Adambdg »

Piotrek, znowu mieszasz pojęcia.
Przeczytałem i znowu jest napisane tak, jak to przedstawiłem:
Prezentujemy zestawienie ofert i marek samochodów dostępnych w formie abonamentu, czyli leasingu operacyjnego z wysokim, nieobowiązkowym wykupem oraz szczegółowe informacje dotyczące tego typu oferty.
A Ty dalej, że Leasing z wysokim wykupem jest różny od wynajmu dłgoterminowego ito nie to samo :roll:

- w leasing masz możliwośc negocjacji ceny samochodu - w najmie nie, - mówisz o klasycznym leasingu czy o najmie? Tak się składa, że udało mi się wynegocjować lepszą cenę.
- korzystając z leasing nie jesteś zobowiązany do korzystania I płacenia z usługi okołoleasingowe np. ubezpieczenie, koszty przeglądów itp.,
- mając leasing nie musisz aż tak bardzo dbać o stan samochodu - w przypadku wynajmu firma finansująca może na koniec obciążyć Cię dodatkowo kosztem wszystkich uszkodzeń w jej mniemaniu nie będących następstwem normalnego użytkowania pojazdu.
- mylisz leasing klasyczny z leasingiem z wys. wartością wykupu/najmem.
Oczywiście, że leasing klasyczny różni się od najmu, ale najem nie różni się od leasingu z wys. wartością wykupu.
Różnice między dwoma pierwszymi są spore, część z nich sam wymieniłeś (jak wyżej).
Nie o to się "przyczepiłem" ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”