FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

forum użytkowników modelu Optima
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: devil1234 »

Panowie po co te spory?
Adambdg sam sobie trochę przeczysz w cytatach
Adambdg pisze:Wynajem długoterminowy to tak naprawdę także leasing, a dokładniej leasing operacyjny z tą jednak różnicą...
Ogólnie jest to temat rzeka (jak różnica pomiędzy pożyczką a kredytem). To jak przedstawiają to firmy w reklamie nie zawsze tak samo wygląda na umowie.
To tak jak wspomniałem wyżej idziesz do banku po pożyczkę (która była w reklamie w TV) a na umowie jest napisane "kredyt" :)
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: Adambdg »

devil1234 pisze:Panowie po co te spory?
Adambdg sam sobie trochę przeczysz w cytatach
Adambdg pisze:Wynajem długoterminowy to tak naprawdę także leasing, a dokładniej leasing operacyjny z tą jednak różnicą...
Ogólnie jest to temat rzeka (jak różnica pomiędzy pożyczką a kredytem). To jak przedstawiają to firmy w reklamie nie zawsze tak samo wygląda na umowie.
To tak jak wspomniałem wyżej idziesz do banku po pożyczkę (która była w reklamie w TV) a na umowie jest napisane "kredyt" :)
Czy nie lepiej się pospierać i wyjaśnić tę kwestię?
O ile ktoś jest tym zainteresowany...

Autor pytania zapytał czy ktoś korzystał z najmu długoterminowego.
Opowiedziałem, że tak - mam auto w leasingu z wys. wartością wykupu / najmie / abonamencie - jak zwał tak zwał.
Piotrek napisał - Leasing z wysoką wartością/sumą wykupu, a najem długoterminowy to nie jest to samo. Co nie jest prawdą i zostało udowodnione.
Rozumiem, że miał na myśli leasing klasyczny w stosunku do najmu, a napisał co innego...
Adambdg pisze:Wynajem długoterminowy to tak naprawdę także leasing, a dokładniej leasing operacyjny z tą jednak różnicą...
Czego dowodzi powyższe:
1. Wynajem długoterminowy to też leasing (czego Piotrek nie chce przyjąć do wiadomości)
2. Jest różnica między leasingiem z wys. wartością wykupu a leasingiem klasycznym.
Gdzie tu sprzeczność?

Sprawdziłem jak nazywa się produkt w mojej umowie - Full Service Leasing Max.
Ze strony Masterlease: http://www.masterlease.pl/leasing/duze_ ... erminowego
Długoterminowy wynajem aut (Full Service Leasing) łączy ze sobą finansową część związaną z pozyskaniem samochodów z kompleksowym pakietem obsługi serwisowej. W zależności od uwarunkowań formalno-prawnych i preferencji Klienta kontrakt na długoterminowy wynajem aut faktycznie przyjmuje formę umowy dzierżawy lub umowy leasingu operacyjnego, wzbogaconego o elementy serwisu samochodów.

Myślę, że dalsze komentarze są zbędne.
momank
Posty: 13
Rejestracja: 10 sie 2018, 07:39
model samochodu: Optima 1,7 CRDI 141KM 2018
Lokalizacja: kuj-pom

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: momank »

O tym, że wynajem długoterminowy to też leasing wiem od początku, tak więc ta część dyskusji jest bezprzedmiotowa :-). Wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Teraz konkrety. Trudno to załatwić ? Czy na firmę dużo jest papierkowej roboty ? Sprawdzają kondycję finansową firmy ? A może prościej i szybciej jest prywatnie ? Jak wygląda wysokość raty ? Oczywiście mógłbym się udać do źródła czyli do firmy która udziela takich leasingów, ale wiadomo, doradca w takiej firmie z uśmiechem na twarzy opowiada w samych superlatywach o danym produkcie bo musi sprzedać jak najwięcej usług. Czego się wystrzegać w tego typu usługach, co mogę negocjować ? A może jest inna lepsza opcja ?
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: Adambdg »

O tym, że wynajem długoterminowy to też leasing wiem od początku, tak więc ta część dyskusji jest bezprzedmiotowa :-).
No coś Ty :lol:
Trudno to załatwić ?
Nie, firmy leasingowe mocno starają się pozyskać klientów, więc pomogą Ci na każdym etapie.
Czy na firmę dużo jest papierkowej roboty ?
Trochę jest, ale gdzie dziś nie masz sterty papierów do przejrzenia...
Wszystko dla ludzi i do przejścia.
Sprawdzają kondycję finansową firmy ?
Dokładnie nie pamiętam, ale każą Ci podpisać weksel ;)
A może prościej i szybciej jest prywatnie ?
Tylko wtedy nie ma korzyści dla firmy...
Jak wygląda wysokość raty ?
Jest uzależniona od ceny auta, ilości rat, pakietu serwisowego i paru innych czynników.
Napisz do kilku firm, załączając konfigurację auta - otrzymasz oferty.
Można je trochę negocjować.
Oczywiście mógłbym się udać do źródła czyli do firmy która udziela takich leasingów
Możesz to załatwić przez internet /telefon, porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą.
A może jest inna lepsza opcja ?
Najlepiej kupić za gotówkę i sprzedać auto po 3 latach - taniej nic innego nie wyjdzie.
Pod warunkiem, że masz luźne środki.
lukaszz
Posty: 191
Rejestracja: 01 lut 2019, 21:21

Re: FINANSOWANIE ZAKUPU KIA OPTIMA

Post autor: lukaszz »

Dziękujemy za jakże dyskretną reklamę firmy :D
Kia Optima 1.6 T-GDI GT Line +TECH
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”