Optima 2016 2,0Pb ?

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Optima 2016 2,0Pb ?

Post autor: Seb »

Witam wszystkich użytkowników, jestem nowym userem i chciałbym prosić o pomoc.
Zastanawiam się nad kupnem Optimy 2,0 CVVL z 2016r ze skrzynią manualną. Niestety żaden dealer w okolicy "Katowic" nie posiada takiego auta do jazd próbnych. O ile wnętrze i look jestem w stanie ogarnąć sam o tyle mam problem z silnikiem i jego zachowaniem w aucie. Wydaje mi się, ze ten silnik był oferowany wcześniej (tak przypuszczam, jeśli nie to proszę mnie wyprowadzić z błędu) i dlatego proszę o informacje nt głośności, spalania, elastyczności, wrażeń z jazdy na co dzień. Jeśli jest osoba posiadająca takie auto lub informację to prosiłbym o podanie prędkości obrotowej silnika na 6 biegu przy 100km/h i 140km/h. Z góry dziękuję za informację.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Optima 2016 2,0Pb ?

Post autor: Roo »

Bardziej interesowałem się dieslami i wiem, że ten jest w Optimie 2 ulepszony i nowocześniejszy, a przede wszystkim ma nową skrzynie automatyczną i dlatego trafił do dealerów, by zainteresowani mogli potestować. Jeśli chodzi o silnik benzynowy, który chcesz kupić dlatego go nie mają dealerzy, bo był już on montowany w Optimie 1. Może zobacz po ogłoszeniach kto ma najbliżej Ciebie takie autko i wybierz się na jazdę próbną lub chociaż zadzwoń porozmawiać może coś ujawnią. A ogólnie odbyłeś jazdę próbną jak wrażenia z jazd Optimą? Pisząc czysto teoretycznie: Optima którą chcesz kupić jest najtańszą w cenniku, a do tego najszybszą ze wszystkich 9,4 sek do 100km/h, więc same pozytywy :) Którą wersje chcesz wybrać?
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima 2016 2,0Pb ?

Post autor: Seb »

jeżdżę benzynami bo robię mało kilometrów a do tego najczęściej krótkie odcinki. Diesla zamęczę bo ani mi się nie rozgrzeje ani filtry nie wypalą. Optima jest do jazd próbnych tylko diesel i tylko z dwusprzegłową skrzynią (tak mi powiedziano). Zanim umówię się na jazdę próbną chciałbym się dowiedzieć więcej nt silnika czy w ogóle brać to auto pod uwagę. Wybrałem wersję wyposażenia L jako kompromis, w XL jest za dużo gadżetów (dla mnie niepotrzebne dodatki no może po za biksenonami). Co do jazdy starszym modelem to nie chciałbym robić sobie zamieszania w głowie (stary/nowy). Poczekam jeszcze może znajdzie się osoba "wylewna" i mi odpowie ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Optima 2016 2,0Pb ?

Post autor: Roo »

To prawda zrobisz sobie niepotrzebne zamieszanie nowy model się mocno zmienił przede wszystkim jest cichszy i większy. Wypożycz sobie na weekend od najbliższego dealera na testy ja tak zrobiłem i po weekendzie zamówiłem co prawda diesla więc testowałem to co kupiłem - 1.7 automat. Ja również mało jeżdżę, ale jak już ruszę to zazwyczaj dłuższa traska, więc silnik się dogrzeje, plusem dla nas osób mało jeżdżących jest gwarancja do 150.000km sądzę, że na 5 lat mi starczy jak nie 6 dlatego się mocno nie przejmuję opiniami innych tylko sam przetestuję to autko ( przecież na temat nowej skrzyni 7 biegowej w automacie też mi nikt opinii nie dał bo to nowość ) Poczytaj może na autocentrum to jedyne miejsce gdzie mogą być jakieś opinie o benzynkach.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima 2016 2,0Pb ?

Post autor: Seb »

Na AC piszą malkontenci i mało jest tam opinii wyważonych. Np dla mnie o silniku benzynowym jeden pisze, ze smoka w kwestii spalani, inny że pali mało. Niestety wszystko zależy od odniesienia (poprzedniego auta). Teraz mam auto z turbiną i dwumasą i bardzo mi pasuje "powrót" do sprawdzonej techniki. Pasuje mi bak 70l (teraz wszyscy robią baki wielkości bańki ma mleko). W dieslu zasięg jest kosmiczny ale mi wystarczy jak w trasie zrobię te 800km na baku (wakacje). nie interesuje mnie podtlenek LPG. Che po prostu mieć auto którym pojeżdżę spokojnie kolejne 5÷6 lat. O możliwości wypożyczenia auta nie wiedziałem, jak wrócę to podzwonię i dopytam...
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima 2016 2,0Pb ?

Post autor: Seb »

Widzę, że albo ludziska na feriach albo malo kierowników tutaj zagląda
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Pzet
Posty: 18
Rejestracja: 01 maja 2016, 08:13
model samochodu: Optima

Re: Optima 2016 2,0Pb ?

Post autor: Pzet »

Optime II mam od poczatku marca a wiec jezdze nia niespelna 2 mesiace. Poprzednio mialem Insignie w dizlu 130km - muł jakich mało, wtedy stwierdzilem ze nigdy wiecej dizla. Jak powiedzialem tak zrobilem, poprzednia optima byla piekna, obecna jeszcze piekniejsza wiec wybor padl na kia w benzynie. Na poczatku mialem ten sam dylemat co Ty czy aby napewno bedzie to udana jednostka, a w internecie brak informacji u dealerow brak testowek w pb, ale jest dluga gwarancja, w poprzedniej byl identyczny silnik i w tej jest ten sam i skoro nic nie zminiali to znaczy ze problemow nie bylo. Proste.

Srednie spalanie 8.5-9.0 po miescie - gdansk.
Tryb skrzyni normalny.
Kultura pracy na wysokim poziomi.

Dzisiaj jak sie bardzo spieszylem - dynamiczna jazda 20 km spalanie na poziomie 9.8 - miasto, tryb sport.
Silnik jest cichy, bardzo dynamiczny, wydaje mi sie ze jest wiecej mocy niz podaje producent. Skrzynia automat.

Polecam i pozdrawiam.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima 2016 2,0Pb ?

Post autor: Seb »

Dzięki za informacje. Lejesz miód na moje serce :) Próbowałeś przegonić auto powyżej 140km/h. Jak jest z hałasem wtedy. A jakbyś coś napisał o zachowaniu auta przy prędkościach bliżej 200 byłoby super.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Pzet
Posty: 18
Rejestracja: 01 maja 2016, 08:13
model samochodu: Optima

Re: Optima 2016 2,0Pb ?

Post autor: Pzet »

Do 160 km/h mozesz spokojnie rozmawiac w samochodzie. Jechalem 190 i szloby dalej bo optima miala dopiero cos ok 4500 obrotow, podczas takich predkosci auto stabilnie trzymalo sie drogi.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima 2016 2,0Pb ?

Post autor: Seb »

Dziękuje nie mogę się doczekać :D
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”