Jaki olej do 1.7CRDI

forum użytkowników modelu Optima
peres
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2016, 23:22
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Wrocław

Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: peres »

witam wszystkich,

jakie oleje polecacie do Optimy? raz że Lotos to jest dla mnie kpina lekka a dwa że nie przekonuje mnie to iż na miedzy przeglądach auto ma śmigać 30 kolasów bez wymiany oleju :)

pzdr
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: Roo »

A może by trzymać się zasady wymiany oleju co 15.000km i wtedy nawet gorszy olej ( piszesz o lotosie ) będzie lepszy niż najlepszy, którym by się jeździło do 30.000km :)
peres
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2016, 23:22
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: peres »

właśnie do tego zmierzam :) wiadomo że w ASO mi zaleja zawsze LOtos, równie dobrze mogliby Bartka z biedronki pewnie podobne właściwości, i po 15000km zawsze wymieniam na produktu najczęściej Castrola, ale może szanowni forumowicze mają lepsze doświadczenia z olejami innych UZNANYCH marek stąd moje pytanie :P
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: DUNES »

Witam z tego co pisze producent w książce obsługi zalecany jest SHELL HELLIX , jaki ma olej auto w momencie zakupu tego nie wiemy co tam koreańce nalali,zrobiłem 15 tys na nim i w ASO zalali mi carstrol ,wymieniam co 15 tys żadne 30 tys ,jak był na dotarciu trosze podbierał oleju ,mam przejechane 70 tys i nie wiem co to znaczy dolać ,nigdy bym sie nie odważył wlać jakiegos Lotosa itp.Jak kogos satc niech jeździ na oleju 30 tys ,pozniej sie narzeka że turbina padła i nie wiadomo co jeszcze ,jesli ktos jeździ firmowym to go rybka co tam jest nalane .
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: Roo »

peres pisze:właśnie do tego zmierzam :) wiadomo że w ASO mi zaleja zawsze LOtos, równie dobrze mogliby Bartka z biedronki pewnie podobne właściwości, i po 15000km zawsze wymieniam na produktu najczęściej Castrola, ale może szanowni forumowicze mają lepsze doświadczenia z olejami innych UZNANYCH marek stąd moje pytanie :P
Sądzę, że oleje LOTOSu nie są, aż tak złe :) Mamy przecież określone parametry lepkości i jakości oleju, które każdy producent musi spełnić, by wprowadzić produkt na rynek. Tak jak napisałem wyżej - uważam, że nawet gdy kupisz najlepszy olej na rynku i będziesz go wymieniał co 30.000km to zrobisz silnikowi gorszą krzywdę niż kupując tańszy olej i wymieniając co 15.000km. Na szczęście KIA nie bierze oleju, bo np: w VW nie miałbyś problemu bo tam się często dolewa i ciągle jest nowy ;D hehe A co podaje instrukcja od Optimy jaki olej zalecają? Czy jadąc na przegląd można wybrać olej czy tylko lotos proponują?
peres
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2016, 23:22
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: peres »

ja nie wiedzialem o mozliwosci wymiany /nikt nawet sie nie zajaknal o tym/ i zawsze mi lotosa lali, wiadomo ze 30 kola nikt na nim nie robil bo to smiech na sali ale po 15000km zmianialem na Castrola, nigdzie nie moglem znalezc informacji co np. jest lane do kijanki w DE :(
loozack
Posty: 23
Rejestracja: 05 sty 2016, 11:36
model samochodu: KIA Cerato LX 1.5 CRDI 2005 htb
Lokalizacja: Jarosław, pk

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: loozack »

Piszesz, że masz dobre doświadczenia z Castrolem.
To po co szukasz miodu?
Lej/wymieniaj Castrola co około 15 tys. km a będzie wszystko git.
Ja cały czas na Castrolu śmigam i nie mam powodów do narzekania - wymieniam co około 12 - 15 tys km.
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: Roo »

A co sądzicie o oleju: MOBIL 1 SUPER 3000 FORMULA V 5W-30 ( w założeniu, że wymieniałbym co 15.000km ) uważacie, że to lepsze oleje niż Castrol ? Silnik 1,7 Crdi 7DCT
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: Seb »

Roo jeśli olej ma spełnione normy narzucone przez producenta to nie ma znaczenia na którym jeździsz, bo w założeniach to to samo. Raczej ważniejsze są okresy wymiany niż producent. Chociaż różnie to bywa...
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
peres
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2016, 23:22
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: peres »

ja osobiście raczej patrze na marke oleju bo lotos jakos mnie nie przekonuje, ostania zmiana oleju (co 10kkm) CASTROL EDGE 5W30
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”