Jaki olej do 1.7CRDI

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: Seb »

Ja akurat mam złą opinię o Castrolu, u mnie się nie sprawdził (strasznie szybko go ubywało). Na Lotosie przejeździłem jedną "wymianę" i złego słowa nie powiem. Skończyło się na Motulu. Wszystkie 5W30
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: Roo »

Poczytałem trochę inne fora na temat olejów no i często wychwalane są Millersa, Motula i Valvoline. Ktoś da opinie o tym ostatnim? Zastanawiam się czy to by nie był dobry do naszych Optim: VALVOLINE SynPower Xtreme MST C3 5W30
Bartosz G
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2016, 07:55
model samochodu: ceed

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: Bartosz G »

Jeśli mowa o droższych olejach to ja polecam Bizola. Te, o których piszesz też są spoko sądząc po opiniach. Jak ktoś chce mieć pewność, że wybrał dobrze, to niech po prostu omija marki budżetowe.
Dziki1982
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:30
model samochodu: Kia Rio

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: Dziki1982 »

Bartosz G pisze:Jeśli mowa o droższych olejach to ja polecam Bizola. Te, o których piszesz też są spoko sądząc po opiniach. Jak ktoś chce mieć pewność, że wybrał dobrze, to niech po prostu omija marki budżetowe.
Ja właśnie mam obecnie zalany olej Bizol (niedawno sprowadziłem z zagranicy auto właśnie z tym olejem w silniku), szukałem nawet opinii na tym forum. Możesz coś więcej napisać o tej marce? Szczerze mówiąc nie znałem jej wczesniej.
Bartosz G
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2016, 07:55
model samochodu: ceed

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: Bartosz G »

Tak, odpisałem Ci o Bizolu w Twoim temacie, żeby tutaj nie śmiecić. Ogólnie do silników diesla, wysilonych nie znam lepszego oleju.
karuzel
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2016, 19:18

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: karuzel »

Czytam wypowiedzi i nurtuje mnie jedna rzecz. Pomijając markę oleju piszecie, że zalewacie sobie we własnym zakresie 5W30. Jaki olej zalewają Wam na przeglądach w salonie? W samochodzie, który zakupiłem zalewają 5W40 i zastanawiam się czy zmiana na 5W30 jest w moim przypadku możliwa.
karuzel
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2016, 19:18

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: karuzel »

Czy mogę użyć motul specyfic 5W30 504.00 507.00 pomimo tego, że dedykowany do volkswagenów audi itp. ?
http://www.ceneo.pl/9189567
Dezerter1986
Posty: 8
Rejestracja: 14 lis 2016, 22:19
model samochodu: Kia Optima

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: Dezerter1986 »

Witam,
Mam informację z ASO co do wymiany oleju. Przy odbiorze samochodu kierownik salonu zalecił mi pierwszą wymianę po 3 tys (trzech) z uwagi, że nie wiadomo jaki olej wlała fabryka + oczyści się silnik z wszystkich produkcyjnych zanieczyszczeń. Dodał jeszcze, że 10 lat temu wymieniało się olej zaraz po wyjeździe z salonu. Kolejną wymianę zalecił po 15 tys lub roku tak jak zwykle to się robi. Wszystkim, którzy chcą wymienić olej po 30 tys życzył powodzenia. Dodam, że mój szwagier:), który zajmuje się regeneracją silników zalecał mi taką samą drogę.
Pozdrawiam.
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: kosa666 »

Ile oleju potrzeba do wymiany w silniku 1,7 Crdi 7DCT 141KM?
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Jaki olej do 1.7CRDI

Post autor: umbro »

Tak - ja się w 100% zgodzę z przedmówcami. Jeśli już tak bardzo chcesz być pewien, że olej i interwały wymiany są najlepsze dla Twojego silnika to lej olej ze średniej półki, który jest zgodny ze specyfikacją zalecaną przez producenta - po prostu wybieraj lepsze marki (np. taki Motul) i zmieniaj olej częściej niż producent zaleca. Ewentualnie to co producent zaleca Lotos/Orlen ale wymieniaj jeszcze częściej - Fakt, iż jeśli to jest auto na gwarancji i wymieniasz tylko w ASO to wówczas koszt takiego serwisu jest duży.... bo wymiana w ASO jest 3-4 razy droższa niż każdym innym serwisie (w sumie nie wiem dlaczego).


Temat jest o dieslu ale napisze Ci, że ja w swojej benzynie wymieniam olej 2x do roku przed latem oraz zimą , a wymieniam na średniej półki - motul 5w30. U mnie wychodzi wymiana co 7-8 tys km. Robię to sam - bez żadnego aso czy innego warsztatu - Mam dostęp do kanału - wymiana oleju to banalna sprawa. Całkowity koszt jakieś 180 zł z filtrem + <1h Twojego czasu, a dla porównania w ASO za tą samą czynność biorą coś miedzy 600-700 zł , może to zachęci was , aby tak banalne aktywności serwisowe robić samemu ;) Bo jak widać w kieszeni pozostaje sporo pieniędzy. Po kilkunastu wymianach oleju zrobi się już pokaźna sumka, której nie osiągniecie podbijając cenę przy sprzedaży twierdząc, że serwis ASO ;) Polecam to rozwiązanie szczególnie tym, którzy są już po okresie gwarancyjnym - po prostu nie ma sensu przepłacać.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”