Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

bidżej a jak Ty chcesz wyczyścić szybę przed czujnikiem jak to jest zamknięte fabrycznie? Wypinasz czujnik z całą elektroniką czy jak
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

mówię o czyszczeniu całej reszty szyby.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

Ale jak wy zmieniacie "czułość" ?:) jest tryb off/auto/ciągły. Ten suwak z podziałką (to miałem na myśli mówiąc "pokrętło") działa tylko ja jest manual bez czujnika. Tzn przestawianie go niczego nie zmienia...
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

u mnie też działa prawie że idealnie, a co najmniej porównywalnie jak w innych autach, stąd nie bardzo wiem w czym u innych problem. A pokrętło działa na automacie - im bardziej do góry tym automat czulszy, tylko jeszcze raz w optimie jest to dodatkowo powiązane z prędkością jazdy.
SW GTLine Black & SW GT Black
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

im bardziej do góry tym automat czulszy,
obawiam się, że to autosugestia, zajrzyj do instrukcji za co ten suwak odpowiada. W każdym razie u mnie manipulowanie nim niczego nie zmienia.
A prędkość ma o tyle znaczenie, że jadąc szybciej - szybciej czujnik pokrywa się wodą i reaguje, wtedy lepiej to faktycznie działa.
Ale przy prędkości "patrolowej" niestety często muszę ręcznie włączyć wycieraczkę.
Da się z tym żyć ale wk.. ;)
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

Zgadzam się z bidżej że czyszczenie szyby od środka może pomóc. I to wcale nie nad czujnikiem. Dosyć dawno temu pytałem tutaj jak u Kolegów działa automatyczne odparowanie przedniej szyby, bo u mnie nie działało, mimo zagłębienia się w instrukcję obsługi i wykonania kilku różnych prób w samochodzie. W chwili desperacji :mrgreen: "wyszorowałem" bardzo dokładnie szybę od wewnątrz i oto natychmiast problem zniknął i wszystko działa dokładnie tak jak powinno. Istnieje możliwość, że podobnie jest z czujnikiem deszczu.
A jeśli chodzi o zwiększanie czułości suwakiem na włączniku wycieraczek, to TAK w trybie AUTO faktycznie on DZIAŁA. :)
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

Obrazek

Chodzi Wam o B? Czyli regulacje częstotliwości pracy przerywanej?:) No ona w żaden sposób nie wpływa na czułość automatu:)
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

V__3BB3.JPG
V__3BB3.JPG (253.53 KiB) Przejrzano 2243 razy
Widocznie mamy inne samochody .... :mrgreen:
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

A gdzie różnica?:)
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

Różnica jest oto taka, że być może w instrukcji OPTIMY tłumacz użył innego translatora. To moja nie pierwsza KIA i np. w instrukcji CEED, jest literalnie napisane, że pokrętło (bo takie tam było) służy do zmiany CZUŁOŚCI czujnika deszczu. I tak faktycznie było. Analogicznie jest w SPORTAGE. Możliwe że dla Pana Tłumacza to bez znaczenia, czy zmiana czułości, czy zmiana prędkości, faktem jednak jest że przynajmniej w moim egzemplarzu tak to faktycznie działa.
No chyba że siła mojej sugestii jest tak wielka, że oddziaływuje na przedmioty martwe. :twisted:
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”