Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

Gdzieś już pisałem - jak dla mnie czasem zmienia bieg niepotrzebnie przy wolnym odpuszczaniu gazu przy zjeździe ze wzniesienia. Poza tym bajka ;)

BTW, w zeszłym tygodniu przeczytałem w Auto Bildzie, ze skrzynie DSG w Golfach VII jednak haczą i szarpią. Pewnie głównie dlatego, że nadchodzi Golf VIII...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

7, 8 i kolejne biegi w mocnych silnikach z dużym momentem służą redukcji spalania i efektywniejszemu przyspieszaniu (dlatego np stinger 2.0 ma lepsze przyspieszenie niż optima GT pomimo tego samego silnika).

Co do testerów to może to były testy diesla? Tam przecież jest dwusprzęgłowa skrzynia o 7 przełożeniach.

Co do skrzyń dsg to są one poprawne i nic poza tym. Prawdziwa dwusprzęgłówka, która daje radę i "fun" z jazdy to ZF (czy to w BMW czy w Audi) bądź fiatowski 10-cio biegowy automat z nowego mustanga (nie wiem czyjej jest produkcji). Nowoczesny automat winien być tak zaprojektowany i oprogramowany, żeby redukcja bylła natychmiastowa, a zmiana biegów niezauważalna - czy taka jest skrzynia w optimie? Wg mnie nie, dlatego wybrałem manual. Niemniej jest to tylko moje zdanie 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

Akurat mam od 9 lat swoją Octavie 1,9 z DSG i Optimę 2.0 AT.
Są różnice ale nie wynikają raczej ze skrzyni tylko z silników.
Obie przekładnie działają bardzo dobrze, wiadomo że DSG trochę inaczej pracuje przez dwa sprzęgła.
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: devil1234 »

Z tą ilością biegów to ciekawi mnie kiedy to się skończy. Będą robić skrzynie co mają 15, 20, 30 biegów?
Nie wyobrażam sobie jazdy, aby po każdym wciśnięciu gazu redukował mi o 3 biegi w dół, a jak mocniej depnę to 8 biegów niżej.

Każda zmiana biegu przy takiej skrzyni to strata czasu i nie ma specjalnie jakiegoś zysku.
Fakt Stinger przyspiesza lepiej, ale to nie jest kwestia skrzyni biegów :)

Ja osobiście gdyby tylko była możliwość wziąłbym manuala, niestety wyboru nie miałem ;)

btw: MarekDrives w komentarzu napisał, że w wersji GT jest dwusprzęgłowa skrzynia :D
Zachar mówił, że nie widzi różnicy między dwusprzęgłową a tą w GT.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

devil1234 pisze:Z tą ilością biegów to ciekawi mnie kiedy to się skończy. Będą robić skrzynie co mają 15, 20, 30 biegów?
o skrzyniach bezstopniowych słyszał?:)
PeaceAngel
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2018, 14:43
model samochodu: Optima GT Line SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: PeaceAngel »

marcus1212 pisze:Witam Panów,

z racji że niemal kupiłem Optimę ze stocku, niestety spóźniłem się z zamówieniem, to jestem na bieżąco z info z salonu w Wawie.
Cennik facelifta ma być dostępny na początku sierpnia, a 1 miesiąc później pierwsze odbiory. Zobaczymy jak będzie...
Z tego co wiem GPF ma być w benzynie 1.6T. O 2.0 benzynie sprzedawca nie widział nic, ale pewnie też zamontują.
Co do tych odbiorów miesiąc po cenniku to troche wątpię bo Optime klepią w Korei i chwilę to jednak płynie. Może już tam klepią nowe i miesiac po cenniku coś w polsce będzie ale to raczej gotowce, bez możliwości konfiguracji :)
My kupowaliśmy Optimę w maju, i już nie można było zamawiać nowych, wzieliśmy akurat taką jaka przypłynęła do Polski kilka dni wcześniej zamówiona "w ciemno" przez importera :)
KIA Optima GT line SW Biała Perła 1.7 DCT
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Sigma_74 »

30 kkm mineło
gfajne autko
poza detalikami które nie przeszkadzaja jest to super autko.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Sigma_74 »

ale małe ale mam
opony !!!!
niby CONTINENTAL po przejechaniu 30 kkm przód tylko 4 mm a tył 5,5 mm - chyba troszke je zjadło mimo porządnej marki.
aktualnie zamierzam zakupić gdy te sie skończa wielosezon.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Nie dziw się takiem stanowi opon. Marka premium nie oznacza, że opona będzie twarda jak skała. Wręcz przeciwnie - będzie się szybciej zcierać, co jest wynikiem przyczepności jaką zapewnia. Miałem podobnie z Goodyear'ami - jeden sezon i opony prawie łyse :|
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Sigma_74 »

całkiem realne to może byc.
kolejne to wielosezony kupuje.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”