Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Ktoś tu pisał, że niby kwota za pakiet nie pokrywa całkowicie ostatniego przeglądu i trzeba dopłacić. Ale mnie takie dobrodziejstwo nie obejmuje więc się nie interesowałem
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Seb pisze:Ktoś tu pisał, że niby kwota za pakiet nie pokrywa całkowicie ostatniego przeglądu i trzeba dopłacić. Ale mnie takie dobrodziejstwo nie obejmuje więc się nie interesowałem
To akurat pisałem ja :twisted: I taki było stanowisko KIA w momencie jak samochód kupowałem (październik 2017). Od tego czasu nastąpiła jednak zmiana podejścia I jak byłem na przeglądzie 2 tygodnie temu to okazało się, że wszystko jest w cenie.
Małe doprecyzowanie - wszystko w harmonogramie jest w cenie. I tak np filtr kabinowy, który u mnie był zapchany po 15k km muszę wymienić sobie sam, bo producent przewiduje wymianę dopiero po 30k km.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: MrAdamo »

Kia Optima GT przeglądy co 10 tys. km, pakiet serwisowy na 40 tys. km.
Wszystkie 4 przeglądy które robiłem, nie zapłaciłem ani złotówki. :D
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

Panowie dzisiaj sobie sprawdziłem w Kia w Rybniku i tam wygląda to następująco. Przeglądy z pakietu serwisowego są darmowe, ale w I przeglądzie nie mają objętego filtra powietrza :?: i trzeba zapłacić jak byłby do wymiany, w II przeglądzie jest to już objęte i przegląd nic nie kosztuje. Wszystko co najmniej dziwne co serwis to inna polityka. Piszę dzisiaj do centrali KIA żeby wyjaśnili temat co tak na prawdę jest w tych przeglądach objęte, jak coś dają to niech to z głową dają, nie przewidzieli w I darmowym przeglądzie wymiany filtra powietrza po 30.000 km w dieslu SZOK!! w naszym środowisku?? Druga sprawa panowie zapytałem się jak by te przeglądy płacić (płatne) to: I kosztuje 875 zł z powłoką lakierniczą, II kosztuje 1195,48 zł, a III znowu 875 zł wszystko to ceny kompletne i dotyczy to diesla i przeglądów co 30.000 km i 24 mieś. Więc jak by to nie było, to diesel ma w pakiecie serwisowym ujęte tylko 2 przeglądy które kosztowały by 2070 zł a pakiet jest objęty na kwotę 2500 zł, a w serwisie mi powiedział że jak będzie trzeba to będę musiał w I przeglądzie do filtru powietrza dopłacić?? gdzie sens, gdzie logika. Panowie wy sobie sprawcie czy aby na pewno wymienili wam ten filtr powietrza na I przeglądzie?? Co ciekawe do mojego nie ma żadnej akcji naprawczej i nie ma aktualizacji nawigacji to drugi szok bo mam nawi jeszcze z wersją oprogramowania MKBD 1.5 gdzie chyba wszyscy mają już 1.6 i nowe mapy, no ale może Kia w Rybniku jeszcze nie ma ;) . Piszę do Centrali Kia jak tylko się odezwą to dam znać jak sprawa stoi z tymi pakietami serwisowymi.
Kia Optima GT-Line SW
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

bandi nowa wersja oprogramowania jest dostepna do wszystkich samochodów. Co nie zmienia faktu, że Ci jej nie wgrają jak się nie upomnisz - u mnie gość w serwisie był zdziwiony że chcę najnowsze oprogramowanie wgrywać :|
Jeżeli chodzi o filtr to jest dokładnie tak, jak piszesz - jeśli nie ma go w harmonogramie pierwszego przeglądu to nie zostanie wymieniony I trzeba za niego zapłacić z własnej kieszeni.

Ja podczas przeglądu pytałem czy jak przywiozę np. swój olej to KIA zwraca pieniądze (skoro olej dostarczam sam a nie z magazynu ASO). Pan niestety nie był w stanie mi na takie pytanie odpowiedzieć bo nigdy się z takowym nie spotkał. Miał się dowiedzieć - niestety "dowiaduje się" już dwa tygodnie I nic.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

Panowie czy ktoś ma adres e-mail, do centrali Kia bo nie mogę nigdzie znaleźć. Tylko jest formularz kontaktowy na stronie? proszę na PW
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: vilip76 »

Użyj formularza.
Ja ostatnio tak postąpiłem (ale z inną marką) i otrzymałem odpowiedź z Centrali na e-maila i załatwienie problemu w lokalnym serwisie (bezpłatna naprawa lakiernicza mimo zakończenia gwarancji na powłokę).
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

No właśnie próbowałem przez formularz uzupełniłem wszystkie ramki i nie mogę wysłać nie podświetla mi się guzik "wyślij". Ale znalazłem adres do nich i napisałem zobaczymy czy i kiedy odpiszą. :D
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: vilip76 »

Walczcie, Chłopaki, walczcie...
Jak odbiorę moją optimkę, będę miał łatwiej w razie "W"... :D :D :D
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: MrAdamo »

Pan na infolinii poinformował mnie, że mają 14 dni na odpowiedź.
Odpowiedź przyszła po 3 dniach, jak już wszystko załatwiłem w serwisie :evil:
Kia Optima SW GT Gravity Blue
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”