Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
juventinio
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2017, 09:12
model samochodu: CEED SW
Soon Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: juventinio »

Tak tylko informacyjnie, moze komus sie przyda.

Po aktualizacji softu pojawila mi sie opcja Apple Car Play (wczesniej mialem tylko Android Auto). Tak naprawde musialem to troche wymusic bo byla okazja podczas domontowywania czujnikow cofania i przyciemniania szyb. W salonie twierdzili oczywiscie, ze to nic nie zmieni. Przy okazji wgrali mi nowe mapy, jakas aktualizacje ECU silnika. Ogolnie jestem mocno rozczarowany brakiem wiedzy osob z serwisu. Ja rozumiem nowe auto ale troche slabo to wyglada jak wiedza uzytkownikow jest wieksza niz pracownikow serwisu. W ogole to slabe, ze auto odebralem 3 tyg temu i NIC NIE BYLO po aktualizowane...

Wersja M, bazowa, z mniejszym ekranem. Optima 2017 rok.
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: lgucma »

Mam pytanie bo podczas jazdy automatem przez kurcze przypadek przesunałem gałke skrzyni nie pamietam na co ale auto mi lekko szarpnełó i zatrzymalem je potem dalem na D i wszystko jest ok nic nie wskazuje na cos ze moglo sie stac.Czy mogło coś sie uszkodzić ?:(
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Nopler
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2016, 19:55
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Nopler »

Mogles przesunac tylko na N, reszta jest zablokowana, wiec nic sie nie moglo uszkodzic. Tak, jakbys wrzucil na luz.
Kia Optima XL, diesel, sedan, Gravity Blue
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: lgucma »

uff no to dobrze :) Bo sie przestraszylem kurcze tak to jest jak czlowiek ma kilka auto i jedne z automatem, inne z reczna itd i odruch:) Dobrze ze KIA ma taki mechanizm :)
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrapn »

Po aktualizacji softu pojawila mi sie opcja Apple Car Play (wczesniej mialem tylko Android Auto). Tak naprawde musialem to troche wymusic bo byla okazja podczas domontowywania czujnikow cofania i przyciemniania szyb. W salonie twierdzili oczywiscie, ze to nic nie zmieni. Przy okazji wgrali mi nowe mapy, jakas aktualizacje ECU silnika. Ogolnie jestem mocno rozczarowany brakiem wiedzy osob z serwisu. Ja rozumiem nowe auto ale troche slabo to wyglada jak wiedza uzytkownikow jest wieksza niz pracownikow serwisu. W ogole to slabe, ze auto odebralem 3 tyg temu i NIC NIE BYLO po aktualizowane...

Potwierdzam co kolega mówi,też odebrałem auto ze starym softem ,a zapewniali ,że wszystko jest najnowsze!
Dlatego ważne jest byś my wymieniali się informacjami ,a wtedy będzie punkt zaczepienia.
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

To może dacie zdjęcie jaki jest najnowszy soft w Optimach ja będę miał odbiór auta za 1,5 miesiąca więc zobaczę na czym wyjdzie??
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrapn »

Oczywiście, jutro jadę do Aso na aktualizację ,foto wstawię z nowym softem.
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

Koledzy pytanie kieruję do właścicieli Optim SW z panoramą które lampki oświetlenia nie są ledowe?? chodzi mi o wszystkie w środku jak i na zewnątrz. A może wszystkie są ??ale raczej nie znając z oszczędności Kia na podświetleniach przycisków to za pewne nie wszystkie są ledowe. A już nie mówię jak ktoś poda typy żarówek i długości np: rurek, które by szło wymienić na ledy, wiem marzenie ale warto spytać może ktoś już to robił na tym forum??
Kia Optima GT-Line SW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Bandi pisze:To może dacie zdjęcie jaki jest najnowszy soft w Optimach ja będę miał odbiór auta za 1,5 miesiąca więc zobaczę na czym wyjdzie??
jak pytałem przy odbiorze to mówili, że najnowszy. Później się okazało, że w to c oz fabryki nawet nie jest sprawdzane, byle działało. Jak tylko maż możliwość to porównaj, oszczędzisz jeżdżenia.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

Dokładnie Seb samochód będzie wcześniej na salonie, bo na początku lipca a ja będę mógł samochód odebrać po 20.07 z moich względów, więc jak kolega Piotrapn zrobi zdjęcie numerów softu po aktualizacji swojej nawigacji to porównamy i jak co to będą działać żeby było jak należy w dniu odbioru.
Kia Optima GT-Line SW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”