Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

Felga będzie na oryginalną oponę czyli 235/45/R18 auto jest w kombi, no mi też na aucie ładnie wygląda ta z obramowaniami. Nie można na żywo zobaczyć szkoda ale czarna też będzie dobrze wyglądać ?? nie wiem zliczę wasze opinie i zobaczę.
Kia Optima GT-Line SW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

Witam Kolegów i Koleżanki ;)
W sprawie felg - zdecydowanie ze srebrnym rantem (moje zdanie). Czarne są mniej widoczne. Oglądam codziennie auto kolegi, który posiada ciemnografitowe felgi i tak w zasadzie ich rysunek (kształt) widoczny jest dopiero z bliska.

A z innej beczki - czy mogą się Państwo pochwalić swoimi przebiegami w Optimach ? Interesuje mnie kto "nakręcił" do tej pory najwięcej km i jak wygląda zużycie części eksploatacyjnych, tzn. klocki, tarcze, zawieszenie (np. łączniki). Czy ktoś musiał już coś wymieniać? Generalnie - jak z trwałością naszych aut jest.

A spryskiwacze ? No są. Pewnie w każdym modelu aut różne :mrgreen: Ważne żeby działały !!!!

Pozdrowienia dla Wszystkich.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Bandi w tych konfiguratorach felg trzeba zwrócić uwagę w "opcjach" na zawieszenie. Mi się zdarzyło kilka razy, że domyślnie było obniżone i na 17" (takich szukałem) auto wyglądało rewelacyjnie. Te same felgi na innych stronach już ta dobrze nie wyglądały. Wg mnie to co zamieściłeś jest przerysowane bo Optima na 18" nie ma tak wypełnionych błotników kołami.
FISH u mnie 21kkm. Problem ze skrzynią się trochę złagodził ale i tak lub zgrzytnąć. Pękła mi skóra na siedzisku kierowcy. Ogólnie elektronika dokucza najbardziej (zawiesza się monitor H&K po cofaniu itp). Reszta to tylko paliwo :D
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

No na pewno na konfiguratorze to będzie podrasowane żeby było lepiej. A nie idzie sobie tego na żywo przypasować, do sportka brałem ze strony też to średnio wyglądało na stronie a w rzeczywistości dużo lepiej. Zobaczymy na pewno z tymi rantami oddziela się felga od opony bardziej się odznacza.
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrapn »

Witam koledzy !
Pochodzę z Łańcuta i właśnie kupiłem Kia optimę GT w kolorze białym,mam nadzieję ,że będę zadowolony.
Przez ostatnie trzy dni szukałem felg na zamianę do optimy i nic nie znalazłem ,a tu na forum kolega Bandi pokazuje mi co ja chcę :D oczywiście jak dla mnie zdecydowanie opcja I !
Pozdrawiam Piotr
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Stad tez moje pytanie o rozmiar tych kol, bo na screenach to wygladaja jakby mialy z 19 cali, a auto bylo obnizone :) Generalnie, fajna felga.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

No tak Marcin na tym konfiguratorze to tak jak by podrasowane żeby oko przyciągało, ale ogólnie to ładnie to wygląda rozmiar tej felgi to 8x18 5X114,3 ET45 mam zdjęcia z reala samych felg bez opon ale mają za dużą pojemność, żeby je tu wkleić. Mogę podesłać na maila.
Dobrze że mieszkasz w Łańcucie Piotrapn to jak kupisz nie będziemy się dublować ;) a tak na marginesie która wersja lepsza czarna całkowicie, czy dodatkiem otoczki?
Kia Optima GT-Line SW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Bandi sprawdź czy masz TUV na te felgi bo standardowo chyba ET w Optimach to 52, czyli o jakieś 7mm. Ja wziąłem ET48 i u mnie nic nie ociera. Sprawdź dwa razy żebyś nie został z felgami...
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

Jest na nie TUV, sprawdzałem sam i w sklepie potwierdził gościu żeby czasem nie było problemów z nimi pasują z ET 35 i 45 o tym rozmiarze co pisałem wyżej. A orginalny ET to 52,5
Kia Optima GT-Line SW
Nopler
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2016, 19:55
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Nopler »

Moja szkapa pociagowa melduje sie po 50 000km. Srednie spalanie 6,5, sporo stania w mega zakorkowanym Krakowie, sporo predkosci autostradowych. To w sumie tyle, 0 usterek, oby tak dalej.
Załączniki
IMG_20170524_204203.jpg
IMG_20170524_204203.jpg (83.26 KiB) Przejrzano 2292 razy
Kia Optima XL, diesel, sedan, Gravity Blue
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”