Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Nowa Kia Optima opinie

Post autor: Roo »

Na tym forum i ogólnie w internecie brakuje opinii na temat NOWEJ Kia Optimy II może na tej stronce uda się zebrać parę opinii i pomóc osobom które zastanawiają się nad zakupem tego auta. Ja już swoje zamówiłem będzie to rocznik 2016. Przed wyborem odbyłem długą jazdę próbną oraz wypożyczyłem auto na weekend, przestawię swoją opinię po przejechaniu 620km liczę na kolejne wpisy i spostrzeżenia, pomóżmy osobom które się zastanawiają.

Testowana i zakupiona przeze mnie Optima II to wersja XL maksymalnie doposażona z silnikiem 1.7 CRDi 141KM ( 7DCT - automat )

Nowa Optima jest bardzo dużym autem wielkości Superba, w tyle i z przodu jest bardzo dużo miejsca, na uwagę zasługuję fakt, że we wnętrzu auta jest bardzo cicho. Schylałem się pod spodem i widziałem jakieś maty pod autem dzięki którym zapewne dodatkowo jest tak dobrze wyciszone. Silnik 141KM wydawało mi się, że to za mało i tu muszę powiedzieć, że dzięki nowej skrzyni 7 biegowej i podniesieniu Nm to auto się na prawdę zbiera dopiero od 120km/h przydało by się więcej KM. Spalanie na początku nie powalało dopiero po włączeniu na tryb ECO idzie zejść poniżej 5,4 litra. Na pewno wartości które podaje producent są przynajmniej o litr zakłamane. Systemy bezpieczeństwa te "gadżety" które mogą uratować nasze życie przeważyły, że właśnie wybrałem ten model. Nie ma drugiego auta na rynku które mogło by konkurować z Optimą pod względem ilości systemów bezpieczeństwa, a korzystną ceną zakupu. Zacznę od najważniejszego autonomiczne hamowanie ( niestety nie miałem chętnych by wypróbować działania :d ) Jak podaje producent auto w przypadku gdy człowiek wyjdzie na drogę, a my tego nie zauważymy zacznie hamować za nas! W przypadku gdy się jedzie za szybko a inne auto z przodu dużo wolniej to początkowo nas powiadomi sygnałem i komunikatem na wyświetlaczu, to mi się udało przetestować. Do tego mamy świetnie działający system zmiany pasa ruchu, kamęrę 360 stopni itd. Na uwagę zasługuję świetnie działający aktywny tempomat przetestowałem na autostradzie bardzo dobrze wyhamowuje przed innym wolniej jadącym autem, a jak tylko włączymy kierunkowskaz to auto przyśpiesza do ustalonej wcześniej prędkości przez nas. Optima oczywiście jak na dużą limuzynę jest wygodnym autem dodatkowo podoba mi się, że przy otwieraniu drzwi fotel przesuwa się parę centymetrów do tyłu co znacznie ułatwia wysiadanie. Z dodatkowego wyposażenia bardzo dobrze gra system Harman Kardon, lusterka przy włączeniu wstecznego obniżają się, nawigacja 8 cali bez większych zastrzeżeń, automatycznego parkowania nie wypróbowałem. Skóry jak to skóry latem ciepłe, zimą zimne na szczęście i bez tego już bym nie kupił auta na lato mamy trzy zakresowe wentylowanie fotela, a na zimę oczywiście trzy zakresowe podgrzewanie. Fotel elektrycznie regulowany z możliwością zapamiętania dwóch nastaw. Podgrzewana kierownica nagrzeje się zdecydowanie szybciej niż fotele. Dla mnie wielkim minusem to nie zauważyłem chłodzonego schowka! Z dodatkowych bajerów ładowanie komórki bez użycia kabla, ale na kabel też jest możliwość nawet dla pasażerów jest wtyczka do USB. Bardzo przydatna również funkcja AUTO HOLD ( nie musimy na światłach trzymać na hamulcu ). Bagażnik duży nawet bardzo niestety przez to że jest bardzo głęboki pierwsze co zamontuję to siatkę by zakupy nie uciekały, bo ciężko będzie sięgnąć. Niestety nie napiszę czy auto jest awaryjne czy też nie dlatego zachęcam innych by wpisali swoje spostrzeżenia w trakcie moich testów wszystko działało. Pozdrawiam
perrs
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2016, 06:24
model samochodu: KIA OPTIMAII

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: perrs »

Witam
w ubiegły poniedziałek odebrałem OPTIME z salonu , pierwszą trasę mam za sobą . Ogólne wrażenia ok , spalanie 5,8 /100 przy trybie NORMAL . Skrzynia 1,7 automat 141 koni z wiadomych powodów nie będę pisał co autko potrafi bo to nie pora na sprawdzanie osiągów , jak przejadę jakieś 2-3 tysiące będę opisywał osiągi . Pierwszy "problem " jaki mnie dotknął to system ISG ( silnik on/off na światłach w korkach itd ) . Ze zdziwieniem stwierdziłem że na drugi dzień po trasie system się nie uaktywniał , studiowanie instrukcji nie dało odpowiedzi , telefon do serwisu ( lepiej sobie tym nie zawracać głowy ) w trzech serwisach odpowiedzieli że akumulator jest rozładowany !!!! hihihihi , więc pozostaje metoda prób i błędów i okazało się że ..... system się nie uaktywni jeżeli silnik będzie zimny, będzie włączone odparowywanie przedniej szyby , jeżeli klima będzie ustawiona powyżej drugiej kreski na wyświetlaczu , również w przypadku włączenia klimy auto . Niestety posiadacze OPTIMY będą musieli bardzo racjonalnie korzystać z zasobów energii bo ilość udogodnień pożera niesamowite ilości prądu . Spalanie w mieście trochę mnie przeraziło , mieszkam w małej miejscowości więc silnik nie ma szans na dogrzanie spalanie 9,8 l/100 .
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: Roo »

perrs - czyli ten system ISG to mądry jest :) Ja się cieszyłem, że można go wyłączyć i auto nie będzie na światłach gasło. Gdy ja obierałem Optimę na testy w nocy było ok.-15 stopni, gdy ją odpaliłem było ok. -10 i zapaliła bardzo ładnie, następnie zdziwiłem się pozytywnie, że ten system odparowywania przedniej szyby jest bardzo wydajny. Co do osiągów maksymalnych to jechałem 209km/h potem odpuściłem nie chciałem autka męczyć ;d Czekam na Twoje opinie, bo jesteś na razie jedynym użytkownikiem tego forum, który już posiada opinie. Na pewno wiele osób czeka na Twoje spostrzeżenia czym przewyższ Optima konkurencje, a co znajdziesz za wady. Ja np odpuściłem zakup Mazdy 6 bo przy ponad 100km/h zaczyna być głośno przez szum powietrza spowodowany chyba z tego co czytałem na forum Mazdy bocznymi lusterkami. Z tańszych aut oglądałem Hyundaia I40, zdecydowanie lepiej dopłacić do Optimy, która jest dużo nowocześniejsza i wygodniejsza.
perrs
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2016, 06:24
model samochodu: KIA OPTIMAII

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: perrs »

Roo a jak u Ciebie jest ze spalaniem w mieście , ja jestem przerażony ! Mieszkam w małej miejscowości więc będę miał problem jak do tej pory mam spalanie ok 9l/100km na trasie jest ok 5,3 ."guziczki" pomyślane perfekcyjnie w dużym stopniu intuicyjnie . Tak jak pisałeś odparowywanie przedniej szyby rewelka . Przed kupnem OPTIMY połaziłem po salonach i porównałem małe co nieco Passat i Toyota RAW4 .Passat nie zadziwił mnie dosłownie niczym a Raw to kompletna porażka stodoła do której zaprzęgnięto osła o trzech nogach TO PO PROSTU NIE JEŹDZI !!! :)
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: Roo »

Ja jeszcze nie mam swojej Optimy jest zamówiona. Tak jak napisałem miałem na testach. Również zauważyłem, że Optima w automacie nie jest zbyt oszczędna i postanowiłem to wyjaśnić w serwisie oraz porozmawiałem ze znajomym, który nie dawno kupił inny model KIA. Więc po pierwsze na dotarciu auto pali więcej - później spalanie spadnie, po drugie mamy zimę - trochę trwa by się auto rozgrzało, po trzecie opony zimowe - wyższy opór toczenia, no i czwarte ostatnie to dość duża wygodna limuzyna... Napisałeś, że na trasie jest 5,3 więc jak bym się cieszył z tak niskiego spalania w tak dużej limuzynie. Co do konkurencji Passatem również jeździłem z rocznika 2014 dałem sobie spokój. Napisz może zastanawiającym się nad wyborem czy potwierdzasz moje słowa z pierwszego posta, a mianowicie to, że: To auto wbrew teoretycznym danym 11 sek do 100km/h jest bardzo żwawe. Tak słaby wynik jest spowodowany tylko stratą jak by to napisać początkową jak auto ma ruszyć. Gdy w normalnym użytkowaniu zwolnimy do ok 20km/h i wciśniemy na maxa to auto bardzo dobrze się zbiera zapewne dzięki dużej ilości Nm już przy 1750 obr./min. Podsumowując moje wypowiedzi, bo dopóki moje auto nie dojdzie to już nie wiele wniosę pisząc tu ( czekamy na Nowa Kia Optima opinie innych użytkowników ) Dla mnie Optima to obecnie najlepsze auto na rynku jeśli patrzymy na auta do 150.000zł, zaś jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa to możemy szukać tylko w klasie premium: audi, mercedes, a wtedy to już kupimy dwie Optimy:) Mi się wydaje, że Kia zmierza w kierunku Volvo- by auta były bezpieczne. Świadczy o tym według informacji jakie możemy poczytać w necie: 50% wzmocnienie skorupy nadwozia, najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa m.in: autonomiczne hamowanie, 7 poduszek powietrznych w tym kolanowa, napinacze pasów z systemem dociągania. Tak jak napisałeś "guziczki pomyślane perfekcyjnie" do tego konsola środkowa zwrócona w kierunku kierowcy to wszystko ma sprawiać, że to auto jest stworzone dla kierowcy. Ja już nie mam czego dopisywać ciekawe czy teoria połączy się z praktyką i będziemy zadowoleni z Nowej Optimy. Pozdrawiam wszystkich czytających.
perrs
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2016, 06:24
model samochodu: KIA OPTIMAII

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: perrs »

Kolejne dni z OPTIMĄ i nadal ten samochód mnie zadziwia ( pozytywnie) , ociepliło się więc spalanie spadło obecnie " po mieście " 8 - 8,5 l/100 więc całkiem przyzwoicie jak na tak duże auto , przejechałem krótką trasę 240 km przetestowałem tryby jazdy ECO dla oszczędnych i jadących spokojnie może być ja jednak nie lubię się toczyć po jezdni (piratem też nie jestem ) w trybie SPORT DLA MNIE POEZJA samochód "mruczy" przyjemnie i faktycznie jest odczuwalna moc , do 100 km/100 zachowuje się jak to na lizmuzynkę przystało komfortowo , płynnie , cichutko . Można się delektować jazdą powyżej "setki" przy wciśniętym pedale do "dechy" budzi się bestyjka przyspieszenie wręcz rewelacyjne!!!! . Ciekaw jestem opinii innych użytkowników odnośnie mocy którą podaje producent , ja mam wrażenie że jest zaniżona podczas jazdy odczuwam tak jak by pod maską było nieco więcej koników w stajence , podobne wrażenie miałem w poprzedniej "kijance" sportage III tam podobno było 115 kM silnik 1,7 deasel ale to co potrafiło tamto autko przeczyło temu co pod maską . Z kolei w sportage II 2 l benzyna odnosiłem wrażenie że producent nie bardzo wiedział co robi pchając pod maskę ten silnik to była jakaś porażka , mam jeszcze VENGE 1,4 benzyna to już jest całkowita porażka wolę jeździć meleksem niż VENGĄ :) . I jeszcze o systemie AUTO HOLD , wyłączyłem ISG bo to było irytujące , w tak małym mieście nie ma sensu używania tego systemu . Natomiast AUTO HOLD REWELACJA i przyjemność jazdy nawet w mieście .
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: Roo »

Polskie testy i opinie Kia Optima II:

http://www.motomaniacy.tv/nasze-testy/k ... -premium-1 z filmikiem pokazującym działanie systemów bezpieczeństwa
http://pertyn.com/kia-optima-2016/ z ciekawym opisem :)
http://www.auto-swiat.pl/testy/nowa-kia ... zne/4563tc testował Optimę I więc ma porówanie do Optimy II
https://www.youtube.com/watch?v=qejGlfSGi00 test z włączonym i wyłączonym systemem autonomicznego hamowania!
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: Seb »

To i ja dorzucę od siebie do tematu Kia Optima opinie. Oglądałem w salonie Optime i bardzo mi się spodobała. Żona początkowo sceptyczna, po wyjściu z salonu była mocno zaskoczona. Szalę przeważyła cena. Wielkość i wyposażenie w tej cenie nie ma chyba konkurencji. Przestrzeń w środku i materiały wykończeniowe (oglądaliśmy wersję L) bardzo nas zaskoczyły na +. Do dzisiaj nie wiem czy czasem nie za duże to auto ;)
Nie udało mi się odbyć jazdy próbnej autem z silnikiem benzynowym (brak takich w ASO).
Na plus wygląd zewnętrzny (linia boczna, proporcje przód/tył), wielkość w środku i silnik "stary" benzyniak, cena, normalny bak o pojemności 70l . Nie bez znaczenia są dodatkowe gniazda 12V z tyłu (dzieciaki i ich tablety).
Minus to słaby dostęp do bagażnika i jego wykończenie (gołe blachy i głośniki na wierzchu).
Więcej napiszę po przejechaniu "kilku" kilometrów.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
daniel_torun
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2016, 07:50
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: daniel_torun »

Witam
We wtorek odbieram wersję XL diesel z automacie. Mam nadzieję , że nie będę załował. Pytanie do użytkowników : czy w bagazniku jest jakieś gniazdo zasilania ?
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: Roo »

Z tego co się orientuję to w bagażniku jedynie jest wieszak do mocowania zakupów, ale może perrs się wypowie, zrobił pewnie sporo kilometrów, więc może coś nowego dopisze nam do wątku. daniel_torun gratuluję wyboru, jaki kolor wybrałeś, dopłaciłeś do jeszcze jakiegoś wyposażenia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”