Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Wracajac do narzekania – jak tam Seb twoja skrzynia biegow po zabiegach naprawczych? Jest jakas roznica czy nadal haczy?
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Haczy i nawet zaczęła na 3 biegu coś niedomagać. Nie udaje mi się wywołać tych efektów przy zgłoszeniu więc cierpliwie obserwuję :|
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

Widzę że tu się nikomu nic nie dzieje że samochody spisują się super? Oby mój w przyszłości taki był jak go w końcu zamówię?? :D Żadnych raportów ludzie co jest z wami? czekam na relację żebym się mógł w końcu zdecydować co wybrać?
Kia Optima GT-Line SW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Bandi a ja myślałem, że już odbierasz na dniach :lol: Dzwoń do ASO i zamawiaj. Jak tak będziesz czekać to nigdy nie kupisz bo w przyszłym roku pewnie jakiś FL będzie
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: MrAdamo »

Witam jestem nowy na tej stronie. Zastanawiam sie nad kupieniem kia optima benzyna 2.0 turbo GT. Zastanawiam sie jakie ma prawdziwe spalanie i czy jest warta zakupu :D.
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

MrAdamo kilka/naście stron wcześniej użytkownik GT pisał o spalaniu. Trzeba poszukać ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

Cześć!
Od listopada 2016 jestem posiadaczem SW GTLine. Auto kupione w sumie za mocną namową żony, której to wygląd przypadł niezmiernie do gustu, ale po kilku miesiącach i ja się do Optimy przekonałem :)
Silnik troche słaby, ale wybrany świadomie, bo wóz ma służyć długim trasom i ekonomia przeważyła, a na codzień do wygłupów mam coś mocniejszego. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć jak schodzicie ze spalaniem ponizej 6-7 litrów..., najmniej ile mi sie udało to 7,2 w trasie jak jechałem spokojnie, a przy przelotowych 170-200 spalanie średnie ponad 9 litrów - może coś u mnie jest nie tak?
Z samego wozu jak dotychczas jestem bardzo zadowolony, mega wykończenie, wszystkie systemy działają fajnie, a raz juz nawet uratowały rowerzystę ktory mi wyskoczył w nocy bez świateł i Optima sama zachamowała!
Na minus:
Układ kierowniczy - jakies dziwne jest to wspomaganie
Tempomat - pomimo trybu eko, ciągnie mocno obroty redukując biegi zeby jak najszybciej osiągnąć zadana prędkość
Plastikowe skorupy przednich foteli - juz porysowane :(
Hałas i wibracje na postoju - podczas jazdy super, ale na biegu jak sie stoi to mogłoby byc ciszej

Z ciekawostek - w pierwszym tygodniu użytkowania, gość mnie lekko tracił na parkingu, nic sie nie stało poza pęknięciem szkiełka przedniej kamery (działała dalej) - no i nie mozna wymienić samego szkiełka tylko cała kamerę 2800 netto + robocizna ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
plbartek
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 15:00
model samochodu: Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
Lokalizacja: małopolska

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: plbartek »

chudy pisze: Silnik troche słaby, ale wybrany świadomie, bo wóz ma służyć długim trasom i ekonomia przeważyła, a na codzień do wygłupów mam coś mocniejszego. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć jak schodzicie ze spalaniem ponizej 6-7 litrów..., najmniej ile mi sie udało to 7,2 w trasie jak jechałem spokojnie, a przy przelotowych 170-200 spalanie średnie ponad 9 litrów - może coś u mnie jest nie tak?
Widać nie jestem odosobniony ze spalaniem 8 litrów przy szybszej jeździe. Moje średnie spalanie po przejechaniu 5 tys.km to 7.6
Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

chudy, plbartek chyba nie liczyliście, że przy prędkościach 140+ będzie palić 5,0/100km ;) U mnie przy takich prędkościach jest 10,5l.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

Seb pisze:chudy, plbartek chyba nie liczyliście, że przy prędkościach 140+ będzie palić 5,0/100km ;) U mnie przy takich prędkościach jest 10,5l.
No nie liczyłem, ale jazda mieszana z vmax tak do 130-140 i tez ponizej 7l nie schodzę, a samo miasto to około
8, wiec tak sie zastanawiam jak w cyklu mieszanym zejść do 5l ?
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”