Nowa Kia Optima II - opinie

forum użytkowników modelu Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Postautor: Piotrapn » 02 sty 2018, 16:00

Bandi pisze:Panowie czy jest możliwość ustawienia na ekranie nawigacji jak obraz dzieli się na pół np: z lewej strony nawigacja, a z prawej radio. chodzi mi mianowicie zamiast nawigacji chciał bym żeby wyświetlało np: parametry klimy z lewej strony. Znalazłem na na filmiku tym: https://www.youtube.com/watch?v=rTiTwmlabxU czas od 46 sekundy. Więc jakoś musi iść to zrobić chyba że jest to na dany kraj, region ustawienie

Kolego prawdopodobnie masz za dużo czasu wolnego :) naoglądasz się youtube ,podajesz linki ,a póżniej tacy maniacy jak ja też by to chcieli :D
Korzystając z okazji Tobie kolego Bandi jak i wszystkim forumowiczom korzystających z aut stajni KIA życzę wszystkiego dobrego w nowym 2018r !
Pozdrawiam ,szerokości
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Awatar użytkownika
Piotrapn

Postautor: Piotrek » 02 sty 2018, 16:35

Pytanie do posiadaczy wersji Xl, GT-Line lub GT. Czy u Was ekran klimatyzacji jest kolorowy tak jak na wspomnianym filmiku czy też nie?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek

Postautor: Bandi » 02 sty 2018, 16:39

Tam jest tylko pół ekranu kolorowego ten z prawej strony po prostu podzielony a z lewej jest jak u nas. Już dawno sam kombinowałem z tym ale nie potrafię nic zmienić. Może coś robię źle, ale będę dalej szukał :D
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
Bandi

Postautor: chudy » 02 sty 2018, 21:36

GT i GTLine ekran klimy tak samo czarny, z klimą nie próbowałem czy da się dzielić, ale nawigacja po lewej i muzyka ze skrótami po prawej można włączyć, wchodząc do jakiejkolwiek funkcji na ekranie i wychodząc z niej naciskając cofnij w prawym górnym rogu - wtedy właśnie włącza się ten tryb pół na pół
SW GTLine Black & SW GT Black
chudy

Postautor: bidżej » 03 sty 2018, 09:17

...albo przycisk "Home" w lewym gornym rogu - jest prawie na kazdym ekranie.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
bidżej

Oferta na 2018

Postautor: maciejka (GD) » 03 sty 2018, 10:15

Witam,
Pozdrawiam forumowiczów. Przeczytałem już 2/3 postów i na pewno doczytam do końca, ale pozwolę sobie już teraz się Was poradzić.

W grudniu 2017 odbyłem dwie jazdy próbne: wersja L diesel 1.7 CRDi i wersja L benzyna 2.0 DOHC. Zadowolony z ogólnego komfortu jazdy, jakości i ceny zdecydowałem się na wersję GT + pakiet technologiczny. Kierując się względami praktycznymi myślę o kolorze Silky Silver. Ma ktoś może auto w tym kolorze?
Jeżeli tak to proszę o foto :)

Wracając do meritum. W dniu 27.12.2017 udałem się do salonu zapytać o warunki zakupu i ofertę wyprzedażową, o której tak głośno teraz. Dodatkowo na stronie kia.com.pl, którą odwiedzałem systematycznie pamiętam informację o oferowanym do nowej Optimy GT pakiecie usług serwisowych w cenie 2800 zł, oraz o korzystnym dofinansowanym leasingu.

Zapytałem dealera o warunki zakupu i się okazało:
- Nie ma żadnej Optimy GT z rocznika 2017 w ofercie wyprzedażowej
- Na chwilę obecną brak jakichkolwiek promocji na zakup rocznika 2018, tym samym pakiet serwisowy nie jest oferowany, leasingu dofinansowanego brak

Napisałem do centrali i w odpowiedzi otrzymałem informację, że warunki sprzedaży nowego rocznika powinny być znane około 10.01.2018. Jestem więc w zawieszeniu. Na rynku jest kilka aut demo GT spełniających moje oczekiwania i w sumie mam dylemat, czy wybrać któreś z nich, czy czekać na ofertę kia na nowy rocznik, a później jeszcze czekać pół roku na nowe auto. Sporo pisaliście o spokojnej jeździe przez pierwszy tysiąc kilometrów (w okolicy 3 tys. obrotów) - myślę, że auta demo w wersji GT nie były tak delikatnie traktowane, dlatego zastanawiam się czy może mieć to wpływ na późniejszą eksploatację. Co radzicie? Macie może jakieś informacje na temat promocji na 2018?
maciejka (GD)

Postautor: Seb » 03 sty 2018, 11:04

maciejka (GD) gratulacje zacięcia i wyboru.
Nie wiem jak wygląda sprawa z pakietem serwisowym teraz ale jak ja zamawiałem (luty 2016) to nic nie było wiadomo i z tego co pamiętam dopiero końcem marca weszła taka opcja, czyli sporo później niż piszesz.
Co do ceny wyprzedażowej to zawsze jest ściema. Na stoku prawie nic nie ma. Auta demo zawsze będą mieć jakieś "uszkodzenia" bo były przez chwilę jak "służbowe" (wiadomo najlepsze auto na świecie, podjedzie pod każdy krawężnik). Ja na Twoim miejscu poszukałbym najlepszej oferty cenowej na auto do zamówienia, jest szansa, że takie już do Europy płynie - sprawdzą to w komputerze przy zamówieniu. Jeśli dostaniesz dobry rabat to te 2800zł "odzyskasz" a może będziesz jeszcze do przodu. A jak zamówisz auto bez pakietu serwisowego to już tego nie zmienisz, wiąże Ciebie data zamówienia (ja tak miałem). Leasing poszukaj u brokera a nie stracisz ;)
Pamiętaj, że 2,0GT ma przeglądy co 10kkm ;) Ja kupując olej Motul za około 200zł dopłacam 150÷180zł do przeglądu, czyli wychodzi jakieś 400zł brutto. Było pisane coś nt tej kwoty 2800zł (podobno nie pokrywa w całości przeglądu ostatniego, szczegółów nie pamiętam).
Reasumują bo chyba przynudzam. Zamawiaj dla siebie bo Ciebie to auto ma wozić i cieszyć a te pakiety i wyprzedaże to dobrze przelicz. Bo zanim je ogłoszą to może już będziesz jeździć swoją GT ;) I oby to nastąpiło jak najszybciej. A i jeszcze jedno: nie ograniczaj się z szukaniem ofert do najbliższych dealerów, czasem warto zapytać dalej ;)
Pisał Sebastian
KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Seb

Postautor: Marcin » 03 sty 2018, 11:12

Ja tez mialem podobna sytuacje. Odebralem swoja Optime w marcu i jeszcze nie bylo pakietow serwisowych, wiec... Ale – wynegocjowalem sobie pierwszy duzy przeglad gratis.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Marcin

Postautor: robert-km » 03 sty 2018, 11:16

Ja swoje auto kupowałem w listopadzie i jeżeli chodzi o te przeglądy w pakiecie i nie widziałem tam żadnej wzmianki o kwocie jaką to pokrywa. Po prostu jest tam, że do 40 000km (albo do 4 lat) mam przeglądy bezpłatne, co przekłada się na 4 przeglądy serwisowe w przypadku wersji GT. Muszę jeszcze raz dokładnie przejrzeć te dokumenty, żeby się nie rozczarować na czwartym serwisie.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
robert-km

Postautor: Seb » 03 sty 2018, 11:22

czyli teoretycznie masz 4 przeglądy ;)
Pisał Sebastian
KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Seb

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kia Optima