Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Linkpl »

Jeszcze takie spostrzeżenie odnośnie czujnika deszczu ... czy tylko u mnie nawet na najwyższej czułości działa trochę ospale ?? Mógłby reagować 2-3sek. szybciej byłoby super. Da się jakoś to poprawić, bo przy jeździe po mieście trzeba w sumie wachlować samemu, bo czujnik nie daje rady i nic nie widać na przejściach dla pieszych ... Przestawiałem pokrętło od szybkości na manetce, ale za wiele to nie dawało. Bardzo lubi zaspać czujnik, że po prostu jestem zmuszony wycierać sobie ręcznie wycieraczki, jak jest czujnik deszczu.
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: robert-km »

Też miałem takie wrażenie, ale to dlatego, że jak auto stoi, to po prostu rzadziej wyciera szybę. W zasadzie jak się rusza, to wtedy wycieraczki przetrą szybę. Dla mnie to była kwestia przyzwyczajenia.
Pierwsze wrażenie też takie miałem, że działa to ospale.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

Linkpl, to pokrętło przy automatycznych wycieraczkach jest nieaktywne. To jest pozostałaś po manualnej wersji.
I niestety potwierdzam - czujnik deszczu działa fatalnie.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

westwi78 pisze:Linkpl, to pokrętło przy automatycznych wycieraczkach jest nieaktywne. To jest pozostałaś po manualnej wersji.
I niestety potwierdzam - czujnik deszczu działa fatalnie.
Pokrętło jest aktywne i działa. Czujnik deszczu działa w zależności od rodzaju deszczu jak w każdym innym aucie, jak pada mżawka to reaguje gorzej, do tego na postoju też rzadziej wachluje - trzeba go wyczuć i jest OK. Ja nie widzę różnicy pomiędzy tym czujnikiem czy w maździe czy w passacie i innych, we wszystkich działają podobnie.
SW GTLine Black & SW GT Black
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Sprowadzając wszystkie wywody do jednego mianownika wniosek pojawia się sam: im bardziej leje tym czujnik działa lepiej. W przypadku lekkiej mżawki zawsze można wykorzystać pierwszy bieg wycieraczek i dostosować jego prędkość pokrętłem.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

...a pierwszy bieg z pokrętłem to nie jest właśnie automat? :?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

dokładnie tak jest. I niestety jak się jeździ w mieście w czasie mżawki jest najgorzej. W trasie auto bierze pod uwagę prędkość i działa dobrze. W mieście jest ciężko. :(
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

bidżej pisze:...a pierwszy bieg z pokrętłem to nie jest właśnie automat? :?
Chodziło mi o pierwszy bieg pomijając ten automatyczny. Z tego co kojarzę, to tam regulacja prędkości pokrętłem też działa. Aczkolwiek moge się mylić.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Linkpl »

Tzn ... reasumując ...
W poprzednich samochodach też miałem czujnik deszczu i w sumie to nie wiedziałem że mam wycieraczki, bo po prostu działały wtedy kiedy potrzeba.

W Optimie jest pokrętło które w sumie niewiele zmienia, jeśli ustawimy na auto. Jak ustawi się najkrótszą kreskę to wycieraczki działają najrzadziej, jak na długą kreskę to trochę częściej, ale nadal bardzo słabo.

W sumie nie pozostaje nic innego jak lecieć z manuala na 1 bieg ... bo czujnik działa po prostu źle ...

Po mieście w ogóle nie nadaje sie do jazdy, ponieważ stoje sobie na przejściu dla pieszych na światłach i pada lekka mrzawka, jest noc lub zmrok. Samochody z na przeciwka świecą w krople na szybie i czujnik zadziała dopiero jak rusze z miejsca, ale żebym ruszył to najpierw muszę coś widzieć ... Będę rozmawiał z serwisem na ten temat, bo w sumie to ten czujnjk mnie irytuje ...
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

Akurat dzisiaj leje u mnie, więc z ciekawości jeździłem tyko na automacie i powiem tak: co prawda na pełnej czułości, ale wszystko działało idealnie, nie musiałem sobie ani razu pomagać - a zrobiłem w sumie że 20 km po mieście i 150 po autostradzie, przy różnym deszczu...
Może szyby macie brudne? To mocno wpływa, na działanie czujnika, szczególnie typowy tłusty syf od środka - szmatka, płyn z alkoholem (tylko nie żadne "anty-smugi") i do dzieła :)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”