Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

W piątek odbyłem pierwszy serwis GT Line po 30K km, oleju jak wiadomo wcześniej nie zmieniałem. Technicznie wszystko idealne, oleju nie ubyło nic, a zlany ole sam sprawdzałem magnesem neodymowym i nic (zero) olej czyściutki. Czyli zmieniać zgodnie z rozpiską serwisową producenta i nie kombinować ;)

Zgłosiłem jedyny mankament jaki mam czyli wytarty trochę bok fotela kierowcy i czekają na odpowiedź KIA.

BTW - po tym przeglądzie albo zainstalowali jakiś inny soft, albo poblokowali mi sami niektóre funkcje w ustawieniach bo np. nie mogę sam teraz ustawić alarmu na następny przegląd i kilku innych pierdół.
SW GTLine Black & SW GT Black
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Linkpl »

westwi78 pisze:Linkpl nie czekaj na serwis ze swiatłami tylko jedz do jakiegoś warsztatu gdzie te światła ustawiają albo diagnosty. Regulacja prawo/lewo góra/dół robi się przy pomocy zwykłego klucza jak w każdym innym aucie.
W sumie z tymi światłami to nie mam większego problemu, ponieważ krótkie świecą bardzo dobrze, natomiast długie są delikatnie za wysoko, tam chyba nawet w instrukcji jest rozpiska ale dotyczy ona tylko regulacji świateł krótkich czyli mijania, nie ma natomiast nic na temat świateł długich w wersji GT. Nagrzebałem się w Lexie w sumie raczej z dobrym skutkiem, a Optimą po prostu chce jeździć i nie grzebać za dużo samemu, bo to może się różnie skończyć ...

W sumie najbardziej irytuje mnie start stop, którego po prostu nie da się wyłączyć na stałe, ale może coś poszukam na forum u amerykanów, albo rosjan - bo oni też tam mają przeróżne patenty ... Szkoda, że nie ma pamięci grzanych foteli, bo w sumie za każdym razem musisz sobie włączyć. Uważam, że pokrętła albo takie stałe przyciski najlepiej dają radę w takim działaniu. W sumie to dziwne, że pamięta np. ustawienia pasa ruchu, a nie pamiętam foteli, czy start/stop ... które na prawdę jest irytujące ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

Star-Stop to w zasadzie standard, chyba tylko poza Jeepem. Wyłączanie tego przy odpalaniu szybko wchodzi w krew, jak zapinanie pasów.
Grzanie foteli też typowe - tak jest zdrowiej dla foteli, dla instalacji elektrycznej i dla ciebie ;)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Co do system Start/Stop trzeba było brać wersję wolnossącą - tam tego "dobrodziejstwa" nie ma nawet w opcji :twisted:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

GT rowniez nie posiada Start-Stop - tylko diesel ma to dobrodziejstwo. A przyzwyczajenie do wylaczania wzialem z poprzedniego samochodu :)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: devil1234 »

Linkpl pisze:W sumie najbardziej irytuje mnie start stop, którego po prostu nie da się wyłączyć na stałe
Mój znajomy kupił rok temu nowego Ceed'a w dieslu. Pomęczył się w ASO i po którejś prośbie sprowadzili mu jakiś moduł, dzięki któremu wyłączył start/stop na stałe. O ile dobrze pamiętam płacił za to ok. 300 zł
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: robert-km »

https://youtu.be/T7dEG2RORtI?t=7m26s
Tutaj mówią o "inwersji" działania systemu start-stop. Wciśnij guzik, aby włączyć. Podobno da się to załatwić nawet w ASO. ;)
Optima GT 2017 sedan, biała perła
plbartek
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 15:00
model samochodu: Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
Lokalizacja: małopolska

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: plbartek »

devil1234 pisze:
Linkpl pisze:W sumie najbardziej irytuje mnie start stop, którego po prostu nie da się wyłączyć na stałe
Mój znajomy kupił rok temu nowego Ceed'a w dieslu. Pomęczył się w ASO i po którejś prośbie sprowadzili mu jakiś moduł, dzięki któremu wyłączył start/stop na stałe. O ile dobrze pamiętam płacił za to ok. 300 zł
Ja mam zainstalowany ten moduł w swojej Optimie, teraz działa na odwrót cały czas jest wyłączony a jak chcę włączyć to naciskam guzik.
Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Linkpl »

W sumie przeleciałem dziś 930 km ... średnia wyszła mi w granicach 6,8 litra - średnia 94 km/h - dużo autostrady A2 i A1 i krajowa 50tka, S7. Jak to się kształtowało u innych posiadaczy disla z automatem ?? W sumie mam 1600km ... liczyłem na trochę lepsze spalanie ... aczkolwiek nie uważam, żeby to była jakaś tragedia w tym stadium ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

Linkpl pisze:W sumie przeleciałem dziś 930 km ... średnia wyszła mi w granicach 6,8 litra - średnia 94 km/h - dużo autostrady A2 i A1 i krajowa 50tka, S7. Jak to się kształtowało u innych posiadaczy disla z automatem ?? W sumie mam 1600km ... liczyłem na trochę lepsze spalanie ... aczkolwiek nie uważam, żeby to była jakaś tragedia w tym stadium ...

Pozdrawiam
Link
z prędkościami poniżej 90km/h w trasie mi schodzi poniżej 6 litrów, ale nigdy tak nie jeżdżę :D , więc u mnie autostradowa to jakieś 9 litrów przy predkościach 160/170
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”