Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: lgucma »

Marcin pisze:U mnie ASO napompowalo do 2.5–2.6 bara.
Jutro oddaje auto na konkretne mycie detailingowe, jestem bardzo ciekawy jak bedzie wygladac ten kolor po profesjonalnym potraktowaniu. Do tej pory mylem tylko na bezdotykowej, ale niestety nie idzie w ten sposob usunac wszystkich zanieczyszczen, a na aucie pojawial sie warstewka syfu, ktorego nie moge ruszyc sama wodą pod cisnieniem :) Korzystacie z takich uslug? Ja wybralem KURO Detailing w Krakowie – opinie maja dobre, wiec powinno byc OK. Nie moge sie doczekac :D
mycie polecam tylko reczne bezdotykowe to jest o kant dupe rozbic ;) Sam bede u nich myl ale w zimie bo poki co myje na podworku ;) Mam odplyw wiec moge sobie umyc elegancko zawsze to 200zł do przodu ;) Niestety kazdy deszcz i juz auto uwalone ;/ Daj znac czy ładnie myja auto.
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

devil1234 pisze:Panowie, a podpowiedzcie może czy warto brać panoramę.
Wiem, że obniża to trochę wysokość wnętrza, ale o ile? - jakieś przykłady przy jakim wzroście jest to uciążliwe...
No i przede wszystkim czy warto, jakie są tego praktyczne zalety?
195cm here, bez problemu ustawiam sobie fotel i kierownice pod siebie i do dachu panoramicznego mam jeszcze troche miejsca nad glowa (mowie o zamknietym i zaslonietym). Najwiecej miejsca panorama zabiera na samym przodzie, tuz nad szyba. Jak sie pochyle do przodu, to fryzura dotykam tej "belki", ale normalnie nikt tak nie jezdzi wiec luz.
Jak poszedlem na jazde probna to tez mialem obawy o ten dach. Wsiadlem do auta, w ktorym dach byl zamkniety i podsufitka zaslonieta i na poczatku stwierdzilem, ze okej, mieszcze sie, ale w sumie to po co mi ta panorama... Az do momentu, kiedy odsunalem podsufitke, a potem jeszcze otworzylem dach. No i bedzie z panorama :D
Prezes76 pisze:U mnie od zawsze był Castrol 5w30 Edge w VW czy BMW,Mercedesie i się sprawdził.Tutaj też zalałem Castrolem-zobaczymy jak będzie.
Castrol to prawie jak Kujawski (podobnie jak np. Shell Helix) - nie warto tego kupowac. Jak dostanie temperatury, robi sie rzadki jak woda. Sprobuj mocniej pogonic auto gdzies w gorach, a potem sluchaj czy szklanki nie dzwonia...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Prezes76 »

Ten Kujawski wcale nie jest taki zły.Mam BMW E-39 3.0D od przebiegu 40tyś.km,teraz ma 380tyś.km od początku na Castrolu 5w30 do dziś i silnik pracuje jak nowy-nic nie było robione w silniku.Nawet turbo jest jeszcze od nowości więc uważam że "Kujawski" jest całkiem dobry ale każdy ma swoje zdanie i wybiera to co jemu pasuje.
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: lgucma »

Panowie a to co lotos jest do dupy ? Mi po 2 tys zalecil wymiane i za 220zł mam wymiane oleju oraz filtrow olej lotos to dobra cena ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

Każdy zrobi jak uważa, ale ja osobiście wolę dołożyć 50 czy 100 złotych na lepszy olej raz na 10kkm i spać spokojnie :)

Lotosa nigdy nie miałem w żadnym samochodzie, a o Castrolu też myślałem że jest ok, póki nie przegoniłem swojej Beemki po torze w gorący dzień (dzwoniąc szklanki) - wtedy zdecydowałem się na Motula i przekonałem się jak się zachowuje i jak wygląda dobry olej.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: lgucma »

dasz linka jaki motul do 2.0 pb bedzie dobry ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
barni69
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:01
model samochodu: KIA Optima sedan 1.7 cdti 7 dct gravti blue xl+tech
Lokalizacja: warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: barni69 »

Moja optima po ceramice :D
Załączniki
kia detailing 4.jpg
kia detailing 4.jpg (56.77 KiB) Przejrzano 2777 razy
kia detailing 3.jpg
kia detailing 3.jpg (66.16 KiB) Przejrzano 2777 razy
kia detailing 2.jpg
kia detailing 2.jpg (67.5 KiB) Przejrzano 2777 razy
kia detailing.jpg
kia detailing.jpg (74.93 KiB) Przejrzano 2777 razy
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

Elegancja. Przy zamówieniu swojej wahałem się między tym granatowym i białą perłą i jak patrzę na te zdjęcia to nie wiem czy dobrze wybrałem :?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: lgucma »

hehe, moje takie samo ;) Tylko nie mam wersji xl a l z navi, gratuluje wyboru bedziesz zadowolony :)
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”