Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Nopler
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2016, 19:55
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Nopler »

@Roo: Mazda vs. KIA. Moim zdaniem te samochody sa kompletnie rozne, mocna strona kazdego z nich jest slaba strona drugiego.Jezdzilem oboma i mam na mysli:

Mazda: genialna benzyna 165KM, swietna skrzynia reczna, auto zacheca do sportowej jazdy, swietnie trzyma na zakretach. Slabosci to silnik diesla (mazda nie potrafi robic diesla, potwierdzone egzemplarzem kolegi, ktory w ostatnim modelu wymienil juz pol silnika -175 KM), nie zauwazylem jednak zadnych szumow przy predkosci 140km/h.

Kia- to auto jest stworzone raczej do komfortowych doznan. Super automat, 140KM diesel w zupelnosci wystarcza do dynamicznej bezpiecznej jazdy (o wiele lepiej zbiera optime niz 130KM mojej obecnej insignii, ktora jest mega mulem).

Podsumowujac, szukajac benzyne wybralbym 6, w dieslu lepsza moim zdaniem optima + obowiazkowo automat.

@Filip: jesli szukasz benzyny, przejedz sie mazda. Diesel w Optimie w zupelnosci wystarczajacy, przejedz sie Optima;). Dwoch znajomych ma najnowsze Passaty, mowiac o osiagach nie ma sie do czego przyczepic- wyglad wiadomo jest kwestia gustu.

Pozdrawiam,
N.
Kia Optima XL, diesel, sedan, Gravity Blue
Filip
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:25
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Filip »

Jakoś Mazdy nie biorę pod uwagę, kwestia gustu jak mówią ;)

A co do Optimy czy diesel czy benzyna, to troche nie ukrywam tez kwestia wiecej 7tys. za diesla. Czy faktycznie ten silnik w benzynie 2.0 DOHC jest jak niektórzy twierdza mulowaty i głośny , czy tez warto go brać pod uwagę. Wiem ze diesel w zużyciu paliwa będzie tańszy, ale czy to tylko jego jedyna zaleta?
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Filip pisze: Jakoś widzę ze większość myśli o dieslu, rozumiem spalanie i koszty paliwa ale co myślicie o tej benzynie, słyszałem ze to niezaciekawy silnik, ale dobrze by było posłuchać fachowca
Pozdro
Filip
Będziesz mieć problem z odpowiedzią bo mało kto jeździ na PB. Dowiedziałem się od jednego z forumowiczów (na auto od ponad 2 lat), że w PB spalanie w mieście to 10÷12l, w trasie można zejść do 6,7 (ale tak chyba ciężko jeździć) ;) Ogólnie w mieście te 500km na baku jest do zrobienia. Co do jeżdżenia silnikiem to jak masz automat to i tak przyspieszysz jak wciśniesz do oporu gaz, tylko komputer musi pomyśleć "chwilę". Wg mnie nie ma co liczyć na sprint bo auto ma mały moment i waży prawie 1,5 tony, cudów nie ma. Ja swoją odbieram pod koniec czerwca (podobno) i wtedy będę mógł coś więcej napisać. A w sierpniu mam wyjazd wakacyjny i pewnie wyjdzie coś około 3000km. Po powrocie będę wiedzieć o aucie dużo więcej :P
Nopler myślałem nad M6 ale dużo ludzi narzeka na głośność w środku powyżej 100km/h, sam nie wiem. Ale ja mam wybór już za sobą 8-)
JA odpuściłem diesla ze względu na te wszystkie filtry cząstek itp rozwiązania. Za dużo jeżdżę krótkich odcinków żeby się martwić co i jak z silnikiem. Prosta, sprawdzona benzyna tego potrzebuję :twisted:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

Filip pisze:Cześć,
Ja tez myśle poważnie o Optimie, rozważam tez Superba i Passata, ale to Optima na razie jest Number One :)
Troche mnie tylko niepokoi moc i zastanawiam sie nad wersja z benzyną tą 163KM w automacie,
Jakoś widzę ze większość myśli o dieslu, rozumiem spalanie i koszty paliwa ale co myślicie o tej benzynie, słyszałem ze to niezaciekawy silnik, ale dobrze by było posłuchać fachowca

I jeszcze pytanko, czytałem ze ta nowa Optima ma system ESC, elektroniczny system sterowania nadwoziem tzn. np. Komfort, sport, itd., ale ponoć jest on tylko w dieslu, czy to prawda ?

Pozdro
Filip
Optima benzynka jest dużo szybsza od diesela do 100km/h, więc nie powinna być mułowata, na pewno nie jest głośny, ponieważ nowa Optima jest bardzo wyciszona, diesel sam jako silnik też do cichych nie należy, ale dzięki dobremu wygłuszeniu mieści się w normach, przy 50km/h - 57dB, przy 100km/h - 66dB przy 130km/h - 70dB tak podaje Auto Świat w najnowszym numerze, gdzie dość dobrze wypadł również pod tym względem. No i to co ważne na koniec zaoszczędzisz sporo pieniążków kupując benzynę... Pytanie tylko czy odbyłeś już jakąś jazdę próbną? Jeśli tak to na pewno diesel automat... Nie zachwycił Cie? Brakuje Ci trochę? Jest na to rozwiązanie... czip... nie będę się tu o tym rozpisywał dopiszę do wątku CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI , więc proszę zaglądnij tam :)

Co do sterowania nadwoziem to opisują to w tym teście: http://www.auto-swiat.pl/testy/nowa-kia ... zne/4563tc
Nazywają to: elektroniczny układ kontroli sztywności... szczerze to po przełączeniu na SPORT ja nie wyczułem by Optima stała się twardsza. Zresztą Optima czy ma to czy nie ma jest tak skonfigurowana w standardzie, że w zakrętach dobrze się trzyma, a po dziurach jest w miarę wygodne. Nie jest to tak wygodna limuzyna jak Superb na adaptacyjnym zawieszeniu DCC - tam na trybie Komfort jest na prawdę mega wygodnie, jednak jak będziesz chciał wchodzić szybko w zakręty to szybko zmienisz tryb na Normal lub Sport... a w Optimie jest po prostu zestrojone pomiędzy sportem, a komfortem na co również zwrócili uwagę w gazecie Auto Świat.
Jak już jestem przy Superbie o których wspominasz nie powiem auto fajne, wygląd kwestia gustu tylko obojętnie jak sobie policzysz w podobnym wyposażeniu co Optima prawie zawsze zostaje około 20.000zł w kieszeni na korzyść Optimy. Dodatkowo poczytaj na forum superbclub.pl dział problemy i usterki, coraz więcej tam tego, a jak wymyślisz trochę ciekawsze wyposażenie pod siebie i złożysz zamówienie to w tym roku może być ciężko byś to auto odebrał...
Passat - Nowym nie jeździłem, nie wypowiadam się... Niemiecka niezawodność dawno minęła dlatego nie brałem tego modelu pod uwagę.
Mam nadzieję, że coś ciekawego dopisałem :D
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

W codziennej jeździe bardziej elastyczność się liczy niż sprint. Szczególnie na naszych drogach zakorkowanych. Obecnie mam do setki poniżej 8s ale to i tak nie cieszy jak elastyczność na 5 i 6 biegu. Szczególnie jak się jedzie krajówkami 80km/h za TIR i bez redukcji wyprzedzam jednego, z redukcją kilka :twisted:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
daniel_torun
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2016, 07:50
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: daniel_torun »

Filip pisze:Cześć,
Ja tez myśle poważnie o Optimie, rozważam tez Superba i Passata, ale to Optima na razie jest Number One :)
Troche mnie tylko niepokoi moc i zastanawiam sie nad wersja z benzyną tą 163KM w automacie,
Jakoś widzę ze większość myśli o dieslu, rozumiem spalanie i koszty paliwa ale co myślicie o tej benzynie, słyszałem ze to niezaciekawy silnik, ale dobrze by było posłuchać fachowca

I jeszcze pytanko, czytałem ze ta nowa Optima ma system ESC, elektroniczny system sterowania nadwoziem tzn. np. Komfort, sport, itd., ale ponoć jest on tylko w dieslu, czy to prawda ?

Pozdro
Filip
A ESC to nie jest system elektronicznej stabilizacji toru jazdy ??? Nie zauważyłem nigdzie zmiany parametrów nadwozia .
daniel_torun
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2016, 07:50
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: daniel_torun »

Roo pisze:
Filip pisze:Cześć,
Ja tez myśle poważnie o Optimie, rozważam tez Superba i Passata, ale to Optima na razie jest Number One :)
Troche mnie tylko niepokoi moc i zastanawiam sie nad wersja z benzyną tą 163KM w automacie,
Jakoś widzę ze większość myśli o dieslu, rozumiem spalanie i koszty paliwa ale co myślicie o tej benzynie, słyszałem ze to niezaciekawy silnik, ale dobrze by było posłuchać fachowca

I jeszcze pytanko, czytałem ze ta nowa Optima ma system ESC, elektroniczny system sterowania nadwoziem tzn. np. Komfort, sport, itd., ale ponoć jest on tylko w dieslu, czy to prawda ?

Pozdro
Filip
Optima benzynka jest dużo szybsza od diesela do 100km/h, więc nie powinna być mułowata, na pewno nie jest głośny, ponieważ nowa Optima jest bardzo wyciszona, diesel sam jako silnik też do cichych nie należy, ale dzięki dobremu wygłuszeniu mieści się w normach, przy 50km/h - 57dB, przy 100km/h - 66dB przy 130km/h - 70dB tak podaje Auto Świat w najnowszym numerze, gdzie dość dobrze wypadł również pod tym względem. No i to co ważne na koniec zaoszczędzisz sporo pieniążków kupując benzynę... Pytanie tylko czy odbyłeś już jakąś jazdę próbną? Jeśli tak to na pewno diesel automat... Nie zachwycił Cie? Brakuje Ci trochę? Jest na to rozwiązanie... czip... nie będę się tu o tym rozpisywał dopiszę do wątku CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI , więc proszę zaglądnij tam :)

Co do sterowania nadwoziem to opisują to w tym teście: http://www.auto-swiat.pl/testy/nowa-kia ... zne/4563tc
Nazywają to: elektroniczny układ kontroli sztywności... szczerze to po przełączeniu na SPORT ja nie wyczułem by Optima stała się twardsza. Zresztą Optima czy ma to czy nie ma jest tak skonfigurowana w standardzie, że w zakrętach dobrze się trzyma, a po dziurach jest w miarę wygodne. Nie jest to tak wygodna limuzyna jak Superb na adaptacyjnym zawieszeniu DCC - tam na trybie Komfort jest na prawdę mega wygodnie, jednak jak będziesz chciał wchodzić szybko w zakręty to szybko zmienisz tryb na Normal lub Sport... a w Optimie jest po prostu zestrojone pomiędzy sportem, a komfortem na co również zwrócili uwagę w gazecie Auto Świat.
Jak już jestem przy Superbie o których wspominasz nie powiem auto fajne, wygląd kwestia gustu tylko obojętnie jak sobie policzysz w podobnym wyposażeniu co Optima prawie zawsze zostaje około 20.000zł w kieszeni na korzyść Optimy. Dodatkowo poczytaj na forum superbclub.pl dział problemy i usterki, coraz więcej tam tego, a jak wymyślisz trochę ciekawsze wyposażenie pod siebie i złożysz zamówienie to w tym roku może być ciężko byś to auto odebrał...
Passat - Nowym nie jeździłem, nie wypowiadam się... Niemiecka niezawodność dawno minęła dlatego nie brałem tego modelu pod uwagę.
Mam nadzieję, że coś ciekawego dopisałem :D
W jaki sposób się przełącza sztywność z Optimie bo nie mogę znaleźć .....
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

ESC- System stabilizujący tor jazdy samochodu podczas pokonywania zakrętu.

Odnośnie nastaw w Optimie to sprawa do wyjaśnienia...
W artykule napisali: Słowa uznania należą się autu za zestrojenie zawieszenia. Działanie tego elementu oceniliśmy znacznie wyżej niż w poprzedniej generacji Optimy. W dużej mierze jest to zasługa elektronicznego układu kontroli sztywności. Chcesz podróżować dynamicznie? Nie ma sprawy, wybierasz tryb sportowy, nastawy podwozia stają się sztywniejsze, a dzięki temu pokonywanie krętych odcinków drogi nie powoduje nadmiernych przechyłów karoserii. Źródło: http://www.auto-swiat.pl/testy/nowa-kia ... zne/4563tc
Czyli wedle tego co zrozumiałem to daniel_torun klikasz ten przycisk DRIVE MODE na wyświetlaczu pokazuje Ci SPORT i niby masz zmienione nastawy, ja nic nie czułem jak miałem na jeździe próbnej może za mało pojeździłem, a może po prostu ta informacja jest nie prawdziwa. Na pewno Optima na tym trybie jazdy jest bardziej żwawsza to wiem na pewno...
daniel_torun
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2016, 07:50
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: daniel_torun »

wg. mnie DRIVE MODE służy tylko do zmiany ustawień skrzyni biegów. Dlatego na SPORT wydaje się bardziej żwawa.
robi
Posty: 7
Rejestracja: 18 mar 2016, 19:55

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: robi »

Zmieniać nastawy zawieszenie można w optimie dostępnej na rynek niemiecki i może inne kraje. W Polsce takiej możliwości chyba nie ma. Muszą być podłączone przewody do amortyzatorów, widać to na zdjęciu:
http://www.auto-swiat.pl/nowe/nowa-kia- ... ona/5q5vkb.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”