Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Deniorek »

Co do akcji serwisowej na navi. Cytując to co mi powiedziano, taka informacja wyświetliła się w momencie kiedy w systemie pojawiło się zlecenie na zrobienie przeglądu okresowego. Im zdarzyło się to pierwszy raz, ale nowych Optim na przeglądzie dużo to nie mieli w ostatnim czasie, a GT to pierwsza. To niby ocenia się po VIN i akurat mój egzemplarz załapał się na tę akcję. I teraz pomimo, że wszystko działa jak należy muszę pojawić się na wymianie. A co nie działa, dlaczego akcja serwisowa i jakich konkretnie samochodów dotyczy to sam przedstawiciel ASO nie był mi w stanie powiedzieć: "bo dostał zlecenie z systemu na przeprowadzenie wymiany, części do zamiany już zamówił i idą do nich i trzeba umówić tę wymianę". Proponowano mi już przyszły tydzień. Ale zrobię najszybciej w połowie maja, bo nie mam możliwości pojawienia się w ASO przez najbliższe 3 tygodnie. Więc możecie zadzwonić do swoich ASO i podpytać. Może wiedzą coś więcej. Sam chętnie dowiem się o co chodzi zanim mi rozgrzebią na pierwszy rzut oka sprawny samochód i navi.
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Razg »

Melduję przebieg 15300km - od końca października 2016. XL + DCT + full z panoramą.
Z auta jestem bardzo zadowolony, z poważnych rzeczy nie mam się do czego przyczepić, z detali może to, że faktycznie czasem jak z autoholda w zimie ruszało, to pojawiał się odgłos jakby starej sprężyny z wersalki ^^.

Tydzień temu dałem na wymianę oleju - będę zmieniać co 15k - koszt 404 zł brutto, olej od nich, Lotos Quasar.

Co do akcji serwisowej objęła i mnie. Serwisant był bardziej zorientowany i powiedział, że jest podobno problem z bluetooth i dlatego wymieniają całą jednostkę. U mnie to pomogło, bo faktycznie przez BT było mnie bardzo słabo na głośnomówiącym słychać i moi rozmówcy narzekali. Zastanawiałem się, czy to nie wina mojego telefonu, ale teraz po wymianie NAVI jest wszystko w porządku :)

Do tego zostałem poinformowany o aktualizacji softu z wypalania DPF i działania systemu AEB.

Hmmm nie wiem jak to niektórzy ze spalaniem ogarniają, u mnie średnio 7,5-8l :D
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Deniorek »

OK. Dzięki za info. Trochę mnie uspokoiłeś, bo mi już prawie przedstawiono wizję wymiany pół konsoli. A pewnie wymianie będzie podlegać samo urządzenie, czyli wszystko co kryje się za wyświetlaczem navi. Ogólnie grzebanie przez nieogarnięte ASO w elektronice takiego auta nie napawało mnie optymizmem. Z bluetooth nigdy nie miałem żadnych problemów. Ale widocznie trafiłem może jakoś szczęśliwie (może jednak sprawne urządzenie lub komórka, która z nim nie kłóci się).

Co do spalania to te 8,5 w 2.0 benzynie, ale nie turbo, to klasyczny wynik przy normalnej jeździe. Wyniki poniżej tej wartości to albo diesel albo ktoś bawi się w eco jazdę ze stałą prędkością na autostradzie, także jak ktoś chce to bardzo może. :) Tak jak pisałem gdzieś wcześniej. Analogicznie można i w GT zejść do 7,5 litra/100. Ale po co tak katować się? :D To już nie jest normalna jazda. Hamowanie silnikiem, rozpędzanie się stylem muła itd., korzystanie z każdej górki w dół. :)

I w ramach ciekawostki: http://www.tvn24.pl/ciekawostki-michalk ... 33194.html Chyba jednak łatwiej kupić Optimę niż całować przez 50 godzin. :D
wegi
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2017, 14:58
model samochodu: KIA

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: wegi »

6500km, przestało grać całe audio...:-(
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

wegi coś więcej napisz. Próbowałeś po nocy albo włączyć/wyłączyć zapłon?
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Miswro
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:27
model samochodu: Optima Sw Gt 2,0TGDI

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Miswro »

I dotarła moja optima do salonu
Załączniki
_20170422_111627.JPG
_20170422_111627.JPG (24.1 KiB) Przejrzano 2623 razy
_20170422_111940.JPG
_20170422_111940.JPG (26.46 KiB) Przejrzano 2623 razy
wegi
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2017, 14:58
model samochodu: KIA

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: wegi »

Seb pisze:wegi coś więcej napisz. Próbowałeś po nocy albo włączyć/wyłączyć zapłon?
Próbowałem po nocy odpalić i nic. Przywróciłem do ustawień fabrycznych i tez nic.
Jedyny dźwięk jaki słychać to dźwięk tej powitalnej melodyjki. Czy ona leci z głównych głośników czy z jakiegoś innego miejsca?
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Miswro niech jeździ bezawaryjnie
wegi wydaje mi się, że z przednich głośników ta melodia leci. Zgłaszaj do ASO i niech działają.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Michał_Optima_GT
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2017, 10:23
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Michał_Optima_GT »

Miswro pisze:I dotarła moja optima do salonu
Super- mało widać- a już wygląda o "niebo" lepiej ta tapicerka niż czarna... ;(
Miswro
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:27
model samochodu: Optima Sw Gt 2,0TGDI

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Miswro »

Mało widać bo nie miałem okazji jej otwarcia. A kolejna kwestia wklejenia fot zbyt mała wielkość heh re mam nadzieję,że to moja wina i nauczę się wklejam fotki w dobrej jakości. Heheh,mam nadzieję że bedzie się spisywał,zaje.....e
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”