Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
ziomek
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:52
model samochodu: Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: ziomek »

OK, nie doczytałem że auto z DE... z drugiej strony zastanawia mnie co więcej oferuje wersja DE (poza kolorem skóry) że są takie różnice w cenie? - z mojego dotychczasowego doświadczenia zazwyczaj nowe auta w DE miały podobną bądź niższą cenę...
ja mam odbiór dopiero na czerwiec. - zakupiona w PL ;p
Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

U mnie minął rok z Optimą.
Pełne zadowolenie, brak awarii, bardzo dobry wybór ;)

Przebieg auta ponad 20.000km dla przypomnienia 1.7 diesel automat, no i spalanie przy ekonomicznej jeździe:

Obrazek
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

Brawo !!! :D
Da się ? Pewnie że się da !
Jednak ważniejsze jest to, że jeździ bezawaryjnie. :)
Oby tak dalej.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

ziomek towar jest wart tyle ile za niego dostaniesz. A w DE zarabiają więcej więc i kroją ich więcej.
Pamiętam jak na forum Skody ktoś pisał, że Octavia RS w Norwegi jest prawie dwa razy droższa niż u nas :shock
Właśnie wróciłem z trasy 30km. Jechałem przepisowo i średnie wyświetliło 6,1 :shock:
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, 22:36 przez Seb, łącznie zmieniany 1 raz.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
gaga
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2017, 20:59
model samochodu: Optima II

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: gaga »

Roo nieźle, ja chyba nigdy nie osiągnę takiego wyniku. Nie potrafię jeździć ekonomicznie, dlatego od 12 lat tylko diesle. Nawet przy ciężkiej nodze spalanie jest do zaakceptowania, ale za to u mnie DPF zawsze ma szansę się wypalić :D w Maździe nigdy mi się przytkał i mam nadzieję, że w Optimie będzie podobnie

A ja wczoraj pierwszy raz mocniej przegoniłam auto. 450 km w trasie, z czego 300 niemiecką autostradą. Prędkość na autobanie niemal non stop 150-160. Nawet obecnie przy nieułożonym silniku pali mi mniej niż 2 litrowa Mazda 6. Zbiera się bardzo ładnie. Myślałam, że będzie trochę gorzej, bo Optima jednak sporo waży, a 1,7 to nieduża pojemność jak na taki gabaryt. Jednak póki co nie narzekam. Silnik jest bardzo elastyczny, nawet na 5 biegu przy starcie z prędkości 70-80 zbiera się nieźle. Mazdą z piątki nie miałam co startować. Jednak to już inna generacja silników, poprzednie auto miło już 10 lat. No i hamulce przetestowane, bo polscy tir-owcy również na niemieckich autostradach potrafią wpie....yć się przed maskę.
Nawigacja też sprawuje się nie najgorzej. Dojechałam, na manowce mnie nie wyprowadziła, szybko dostosowuje się jeżeli pojedziemy inaczej niż wskazuje. Tylko na początku wskazuje zbyt długi czas przejazdu, który następnie systematycznie skraca.

Ceny w DE sprawdzałam, bo mieszkam niedaleko granicy .Są wyższe niż u nas i to sporo. Nie wiem z czego to wynika, bo przy innych markach nie ma takiej różnicy. Być może z tego, że u nas to wciąż mało popularne auto i aktualnie cena ma zachęcać do zakupu, zanim samochód zdobędzie takie uznane jak w Stanach, czy innych państwach. Co ciekawe mój wieloletni mechanik - bardzo dobry fachowiec - gdy powiedziałam jaki samochód kupuję, od razu wiedział co to za auto i bardzo pochwalił zakup.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Mam takie glupie pytanie ;)

Czy nie macie wrazenia, ze pedaly sa nieco "wysoko"? Nie moge sie cos dobrze ulozyc na fotelu, zeby trzymac pewnie kierownice, a zarazem zeby nogi nie bolaly od duzego odchylania stopy od pedalow. Do tego mam wrazenie, ze w przypadku awaryjnej sytuacji moge nie trafic w pedal hamulca, tylko "kopnac" w jego bok przy przenoszeniu nogi z gazu na hamulec. Nie mowie, ze jest zle, ale caly czas poprawiam pozycje, zeby znalezc zloty srodek.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

U mnie nie ma problemu z pedałami jedynie z kolanem prawej nogi (oparcie o tunel środkowy). Ale kolano się przyzwyczaiło
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Deniorek »

1. Byłem z moją GT na pierwszym przeglądzie po 10 tys. km. Koszt ok. na gotowe 760 zł. Więc bez tragedii.

2. Pakietu serwisowego nie dostałem, bo przecierałem szlaki GT w Polsce. Gdzieś wcześniej opisywałem swoją historię. GT zamówiłem dzień po opublikowaniu cenników. W samym salonie jeszcze nie wiedzieli, że są już nowe cenniki (wyszło przypadkowo, miałem kupować XLa, a raczej wymieniać Optimę na Optimę nowy model). Później po 2 tygodniach od zamówienia, zaliczki itp. wyszło, że na GT promocja 0% leasing nie obowiązuje, tak jak pakiet serwisowy (na GT line tak, na GT nie). Jako, że umowa została podpisana wyraźnie z zaznaczeniem punktów, że przysługuje mi leasing 0% i pakiet serwisowy, salon musiał jakoś wybrnąć. Dał więc rabat za koszt leasingu, który znalazłem na własną rękę żeby wyrównać do tych 0%. Za pakiet serwisowy dostałem markowe zimówki o wartości 2400 zł z Allegro. Więc zważając na sytuację wyszło dla mnie OK. W tej sprawie pisałem do polskiej KIA. Tydzień po mojej sytuacji już we wszystkich cennikach i materiałach promocyjnych pojawił się zapis, że nie obowiązuje dla GT. Więc jeżeli ktoś ma GT (nie mylić z GT Line) i pakiet serwisowy to coś pewnie zmieniło się albo wynegocjowaliście. Brawo Wy. W całej zaistniałej sytuacji okazało się, że KIA podstawiła mi już na początku października 2016 samochód (zamiast lutego 2017), który miał być demo dla salonów. Bo ta demo była identyczna do tego co zamówiłem - biała perła ze wszystkimi możliwymi opcjami jakie można wziąć do GT.

3. Czerwone wnętrze nie było dostępne w PL, może coś zmieniło się. W tej sprawie również pisano do centrali, że jak da się zamówić z czerwonym to z czerwonym. Odpisali, że w Polsce tylko czarne wnętrze.

4. Po 10 tys. GT nie łyknęła prawie nic z oleju.

5. Pedały jak dla mnie OK, ale te w Optimie. :)

6. W poprzedniej Optimie z 2.0 benzyną w Szwajcarii na trasie ponad 100 km osiągnąłem wynik coś koło 3,2 litra/100 km. 90% trasy to była autostrada i pewnie trochę z górki często. Ale 4 chłopa, pełny bagażnik i przepisowa jazda 120 km/h. ;) Było siłowanie się z tym wynikiem, bo to był zakład. Więc bardzo chciało się. :D Prawdziwy eco-driving. Gdzieś na komórce mam zdjęcia z tego wyczynu. :D

7. Będą mi w maju wymieniać navi i przedni panel od klimy itp. Jest akcja serwisowa. Ja z nią nie miałem żadnych problemów, ASO nie wie o co chodzi. Ale jak chcecie to możecie podpytać czy dla Waszych aut też przewidziano tę akcję.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Deniorek coś więcej nt pkt.7 - dotyczy to GT, GT line czy wszystkich?
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

interesujący jest pkt.7, bo ja też wziąłem jeden z pierwszych SW w PL, podobnie jak u Ciebie, moja miała być Demo Carem i już w październiku ją odebrałem, więc panel pewnie ten sam.
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”