Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

Jak nie zapomnę, to popatrzę co piszą w instrukcji niemieckiej. Moje subiektywne wrażenie jest takie, że to pokrętło wpływa na czułość układu...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
miekiPL
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2017, 12:06
model samochodu: Optima GT Sedan White

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: miekiPL »

A ja mam inne pytanie, po co są zaślepki w dolnych tylnych rogach drzwi z tyłu - od strony zewnętrznej samochodu (GT w sedanie byćmoże w innych też tak jest)? Wyglądanją nieco ... tandetnie.
Optima GT Sedan White MR'17
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

miekiPL masz jakieś foto?

co do wycieraczek: instrukcja niemiecka o automatycznych wycieraczkach mówi, że "czujnik deszczu wykrywa krople na szybie i steruje prędkością wycieraczek - im większe opady, tym szybsza praca. Aby dopasować prędkość wycieraczek użyj pokrętła". Czyli w sumie chyba coś to pokrętło daje.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Sigma_74 »

mnie to wkurze,
jak zapomne wyłączyć wycieraczek z funkcji AUTO to odpalam, wrzucą steczny i wszystko mi lata, czy mokre czy suche.
pytałęm w serwisie czy można wyłaczyc, niesterty nie, ale zrobię to poza ASO bo mnie krew zaleje;)
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

...to wylaczaj wycieraczki ;)
ASO raczej nic nie zrobi, tak jest oprogramowany ten system w Kii. VW robi to tak, ze jesli zostawisz wycieraczki w automacie, po ponownym odpaleniu wycieraczki nie rusza, poki ich nie wylaczysz i nie wlaczysz jeszcze raz - troche madrzej.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Sigma_74 »

dużo rozwiązań VW ma lepsze, ale cicho sza, bo się zaczną psuc ;) nasze cudne bolidy
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

...czesc ma tez gorszych ;)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

westwi78 pisze:
im bardziej do góry tym automat czulszy,
obawiam się, że to autosugestia, zajrzyj do instrukcji za co ten suwak odpowiada. W każdym razie u mnie manipulowanie nim niczego nie zmienia.
A prędkość ma o tyle znaczenie, że jadąc szybciej - szybciej czujnik pokrywa się wodą i reaguje, wtedy lepiej to faktycznie działa.
Ale przy prędkości "patrolowej" niestety często muszę ręcznie włączyć wycieraczkę.
Da się z tym żyć ale wk.. ;)
Moja autosugestia nie jest na tyle silnia żeby wprawiać w ruch wycieraczkę - w sumie GT i GTLine przejechałem już ponad 50tys i na 100% jestem pewien że pokrętło zmienia czułość automatu, do tego instrukcja i w GT i GT Line też mówi o tym że tak to działa ;)

btw - zapytałem moją żonę i też używa tego pokrętła do czułości bez czytania instrukcji (bo kiedy kobieta czyta instrukcję) i jej autosugestia też zmienia czułość automatu ;)

ps.
może faktycznie u tych co mają problem jest coś z zabrudzeniem szyby czy czujników bo u mnie i automatycznie odparowywanie szyby i wycieraczka w obu autach działa bardzo dobrze, do tego stopnia że jak jeżdżę od czasu do czasu mazdą 6 to tam się wściekam jak kiepsko to w niej działa :D
SW GTLine Black & SW GT Black
Miswro
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:27
model samochodu: Optima Sw Gt 2,0TGDI

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Miswro »

Koledzy mam pytanie odnośnie opon. Czy jak kupowaluscue swoje optimy to na jakich oponach odbieraliście bo kolega kupił i dali mu Continental ja swoją dostałem na Michelin. Tylko różnica jest taka że ja mam św gt a on św vision bodajże. Czy kia montuje także Continental na 1 montaż
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Razg »

Z tego co mi wiadomo to fabrycznie dla L lecą 17stki Conti, dla XL 18stki Michelin (GT Line i GT chyba też pod to podchodzi), a dla M 16stki jeszcze innej firmy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”