Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Na firmę tudzież grupę zawodową w Inter Auto w Krakowie przy Jasnogórskiej dostaniesz około 10% rabatu. Dla osoby prywatnej około 7%. Do tego zniżka na części 10-15%. Podobnie u Wadowskich. O większych rabatach nie słyszałem.

Pytanie tylko czy jak chcesz taką wersję to nie lepiej dorzucić kilka tysięcy i poszukać wersji GT?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

Też brałbym już GT w takim wypadku...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: devil1234 »

Z tymi rabatami to bym nie szalał - kiepski okres na to.
Szczerze mówiąc to nie wiem czy teraz jest możliwość zamówienia Optimy.
Jak ostatnio byłem w salonie (po Vengę) to sprzedawca wspominał, że w tej chwili Optimy sprzedają tylko takie jakie są wyprodukowane lub w trakcie produkcji i nie ma możliwości zamówienia pod siebie.
Od września (wejdą nowe przepisy) będzie zmiana w silnikach i nie mają jeszcze potwierdzonego cennika.
Bardzo możliwe, że zrezygnują z 2.0T (245) na rzecz 1.6T (178).

Nawet na allegro/otomoto widać, że nie ma żadnej nowej Optimy z 2018 roku na sprzedaż. (jeszcze pół roku temu salony się reklamowały).

btw: Chciałem kupić Vengę i też liczyłem na większy rabat. Okazuje się, że w Vendze zrezygnują z 1.6 benz. (a koniecznie taki silnik chciałem). Obdzwoniłem trochę salonów w okolicy i jeśli mieli z takim silnikiem to max 1 sztukę. Nie było w czym wybierać, nikt nie chciał negocjować. Różnica we wszystkich ofertach to 800 zł.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: MTomalak »

Jest od września zmiana i każdy silnik benzynowy musi mieć zamontowany GPF - odpowiednik DPFu z diesla.
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
Eclipse
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2018, 07:56
model samochodu: Sportage

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Eclipse »

Ludzie a jak z Face Liftem? Ma ktos juz info kiedy mozna bedzie skladac zamowienia? Na youtubie mozna juz ogladac "nowa" optime .
Ma ktos jakies przecieki?
Poki co nie kupilem a mocno mysle optimie. Niestety problemem optimy jest niestety cena katalogowa. Mimo ze naprawde ladne auto
150 tys troche duzo na tle passata 1.8 dsg, superb czy mondeo 2.0 Turbo 250 koni.
Tak wiem Vag jest be ale jednak.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

Eclipse pisze: 150 tys troche duzo na tle passata 1.8 dsg, superb czy mondeo 2.0 Turbo 250 koni.
Tak wiem Vag jest be ale jednak.
przejedz sie kazdym, porownaj ceny i wyposazenie, a prawdopodobnie troche Ci sie zmieni zdanie.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: devil1234 »

MTomalak

Nie każdy benzyniak będzie musiał mieć GPF. Przepisy mówią o spełnieniu norm emisji spalin (ogólnie zmian w motoryzacji jest dużo).
Problem dotyczy głównie samochodów z bezpośrednim wtryskiem. Nie muszą mieć GPFa, ale żeby spełnić normy to go dokładają, bo "inaczej się nie da".
Proste silniki jak np. 1.4 w Kii nie mają tego problemu i prawdopodobnie nie dostaną takiego "prezentu".
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: marcus1212 »

Witam Panów,

z racji że niemal kupiłem Optimę ze stocku, niestety spóźniłem się z zamówieniem, to jestem na bieżąco z info z salonu w Wawie.
Cennik facelifta ma być dostępny na początku sierpnia, a 1 miesiąc później pierwsze odbiory. Zobaczymy jak będzie...
Z tego co wiem GPF ma być w benzynie 1.6T. O 2.0 benzynie sprzedawca nie widział nic, ale pewnie też zamontują.
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: michal84 »

W Stingerze wiadomo już że będzie filtr w 2.0 MY2019 i kosmetycznie zmniejszono moc.
Silnik ten sam więc to raczej pewne, że pojawi się filtr także w Optimie.
Eclipse
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2018, 07:56
model samochodu: Sportage

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Eclipse »

Na stronie kia.pl gt line juz jest bez silnika 2.0 turbo.
Zapewne szykuja sie do lifta no i do dnowych silnikow 1.6T ze sportage, no i nowa 2.0 z obcieta moca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”