Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Sigma_74 »

a ja zalewam MIDLANDEM lub liqui moly.
jakos Swięty gral lekko przereklamowany się staje ...
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Sigma_74 u mnie Motul jest na półkach. "Twoje" oleje są dobre i same pozytywy o nich słyszałem ale u mnie nie osiągalne na razie. Kiedyś tak było z Motulem teraz już jest. Może zmiana przy 30kkm będzie :D
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Prezes76 »

U mnie od zawsze był Castrol 5w30 Edge w VW czy BMW,Mercedesie i się sprawdził.Tutaj też zalałem Castrolem-zobaczymy jak będzie.
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: devil1234 »

Panowie, a podpowiedzcie może czy warto brać panoramę.
Wiem, że obniża to trochę wysokość wnętrza, ale o ile? - jakieś przykłady przy jakim wzroście jest to uciążliwe...
No i przede wszystkim czy warto, jakie są tego praktyczne zalety?
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
dymitri
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:31

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: dymitri »

juventinio pisze:
Pewnie masz wersje XL. Chodzi o to, że do niej dali światła z GT/GT-Line gdzie są jak to Pan Sprzedawca ładnie nazwał "Bi-LEDy" :D. Ja jedynie co wiem, to że od 2018 ma być Optima z dieslem 2.0 od Sorento w ofercie.
skad taka informacja? Ten 1.7 diesel to najwiekszy bol w tym samochodzie. Zbyt slaby silnik przy tej masie... Oj duzo bym dal, zeby jezdziec 2.0....
Od kierownika salonu w Krakowie. Podobno od początku starali się o tego diesla 2.0 ale decyzja należała do siedziby w Amsterdamie, która uznała że trzeba być jak najbardziej eco i 2.0 już taki nie jest :lol:
KIA Optima 2.0 Pb XL + Tec Gravity Blue
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Prezes76 »

dymitri pisze:
juventinio pisze:
Pewnie masz wersje XL. Chodzi o to, że do niej dali światła z GT/GT-Line gdzie są jak to Pan Sprzedawca ładnie nazwał "Bi-LEDy" :D. Ja jedynie co wiem, to że od 2018 ma być Optima z dieslem 2.0 od Sorento w ofercie.
skad taka informacja? Ten 1.7 diesel to najwiekszy bol w tym samochodzie. Zbyt slaby silnik przy tej masie... Oj duzo bym dal, zeby jezdziec 2.0....
Od kierownika salonu w Krakowie. Podobno od początku starali się o tego diesla 2.0 ale decyzja należała do siedziby w Amsterdamie, która uznała że trzeba być jak najbardziej eco i 2.0 już taki nie jest :lol:
A mnie powiedzieli w ASO że jest problem natury technicznej z tym silnikiem tzn że 2.0 nie mieści się na wysokość i musieliby zrobić wypukłą maskę i tylko dlatego go nie ma w Optimie. Widzę że co dealer to inna bajka..... :o :shock: :lol: :lol: :lol:
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Wrocilem wlasnie z wakacyjnego wyjazdu. 6000 km, przez Niemcy, Francje, Andore i Hiszpanie wiec rozne warunki ;) Auto doladowane do 4 doroslych + caly bagaznik.
Kilka spostrzezen, ktore moze komus sie przydadza. Po pierwsze – spalanie. Srednia z calego wyjazdu to 7.2l/100 km. Uwazam, ze rewelacja. Jechalismy roznie, raz dynamicznie bo ruch duzy, troche w okolicy 170-200 na autobahnie, po gorskich serpentynach, a kilka godzin w ogromnych korkach. Auto jest super wygodne, nie spodziewalem sie ze az tak. Po 12 godzinach i 1200 km wszyscy wysiedli bez oznak zmeczenia. Auto prowadzi sie bardzo pewnie przy duzych predkosciach, nie czuc bocznych podmuchow, a na gorskich serpentynkach ma bardzo niewielki przechyl. Minusem moze byc kiepskie trzymanie boczne foteli. Ja, jako kierowca tego nie odczulem, ale pasazerowie (cala trojka) w pewnym momencie skarzyla sie, ze sie czuja jak ziemniaki w nysce :) Aczkolwiek droga byla niebywale pokrecona, wiec trzeba naprawde solidnych zakretow.

Przyspieszenie i dynamika, jak dla mnie, bardzo OK. Mimo ze auto wypchane maksymalnie, nie bylo czuc duzego spadku osiagow. Niestety, uwazam ze jest nieco glosne przy predkosci powyzej 130km/h. Do tej predkosci jest bardzo przyjemnie, ale szybciej to juz silnik sie odzywa. Paradoksalnie, lepiej sie jedzie przy 180-200 niz 140 :)

Zauwazylem tez dziwna wade wymowy u naszej nawigacji :) Czasami zamiast "ć" wymiawia "c", brzmiac w ten sposob jak Krol Julian.

Z tematow ostatnio poruszanych, u mnie dziala otwieranie i domykanie szyb z pilota :)

Generalnie, auto jest super wygodne na dlugie trasy, pasazerowie z tylu zartowali, ze czuja sie jak w business klasie. Polubilem sie tez z Lane Assist, ktory kierowal ze mna po autostradzie.

Na koniec, polecam wycieczke do Andory, bylo pieknie! :)
Załączniki
DSC_0789.JPG
DSC_0789.JPG (148.66 KiB) Przejrzano 2378 razy
DSC_0804.JPG
DSC_0804.JPG (242.54 KiB) Przejrzano 2378 razy
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

Panowie czy w Optimach GT-Line jest CanBus ? np: na przepalone żarówki? bo jakoś nie mogę doczytać, a zapomniałem się w salonie zapytać? czy ewentualne żarówki ledowe do niego muszą mieć canbus?? ma ktoś wiedzę w tym temacie?
Kia Optima GT-Line SW
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bondarek »

Piękne zdjęcia z Andory, moja Optima też daje radę https://youtu.be/EvnQsDtKCh0 :)
OPTIMA GT +tech 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

bondarek jeszcze góra SRD i komplet ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”