Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Macrog
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2017, 10:05
model samochodu: Optima XL 1.7D

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Macrog »

Deniorek brawo Ty!
Pięknie napisane, w 100% się podpisuję
Optima Kombi 1.7 CRDi 141 KM 7DCT, XL z Tech. Platinum Graphite
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

Jestem po przeglądzie na 30.000km dla przypomnienia 1.7 CRDI 141KM Automat.

Opinia po tym przebiegu: Praktycznie podobna jak moje pierwsze wpisy, auto mnie nie zawiodło, jeździ się przyjemnie.
Nawiązując do niedawnych rozmów w tym wątku na drogach widać coraz więcej OPTIM, ciekawe ile się sprzedało sztuk w 2015,2016 czy ktoś ma dojście do takich danych?
Czy ktoś dociera do przebiegu 100.000km?
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

No to:

Od kwietnia do dziś 10.000 więc czas na krótkie podsumowanie:

Silnik i skrzynia 2.0 pb , automat - bardzo sympatyczny, choć trzeba mieć świadomość że to nie jest rajdówka. Jednak gdy nauczyć się przy dynamicznym wyprzedzaniu używania manetek przy kierownicy - da się wyciągnąć sporo więcej. Ale do rozsądnej jazdy - idealny.
Spalania - po mieście 9.0, na trasie południe - morze, 4 osoby na pokładzie i bagaż, prędkość 150 maks - 6,7. Tak że bardzo przyzwoicie.
Gabaryty w mieście - bałem się że będzie to przeszkoda, ale okazało się że nie - trzeba się przyzwyczaić, ale auto ma lepszy promień skrętu niż moje druga Octiavia II.

Komfort jazdy rewelacja, zawieszenie dobrze radzi sobie na naszych drogach.

Co wkurza?

Beznadziejny automat do wycieraczek.
Źle działający automat świateł - mgła czy deszcz nie ma dla niego znaczenia, ale to standard w takich rozwiązaniach i trzeba się pilnować.
Klapa bagażnika jak ją otworzyć mokrą - kapie woda do środka bagażnika.
Brak uchwytu na kwity parkingowe.
Podłokietnik mógłby być większy/wyższy.

Ale najbardziej mnie osobiście wkurza system sterownia radiem i zestawem głośnomówiącym.
Zestaw nadaje się praktycznie do odbierania połączeń, bo próba wybrania jakiegoś numeru z listy za pomocą tego ekranu dotykowego grozi wypadkiem. Nie wiem czemu nie zaimplementowano obsługi z kierownicy np, książki telefonicznej?
W radiu wkurza brak możliwości wyłączenie DAB - problem jak się jest na granicy zasięgu DAB/FM - co chwile cisza, przełączanie etc.

Ale generalnie jest dobrze, a nawet bardzo ;)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

westwi78 moja żona też bała się do Optimy wsiadać po Octavi. Niestety tylko do pierwszego razu. Teraz jak tylko ma okazję to się pcha i jedzie. Twierdzi, że mimo większych rozmiarów prowadzi się łatwiej niż mniejszą Octavię.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

Bo taka prawda, moja mówi to samo;)
Jeszcze jak się wyczuje kamery te 360, to już bajka.
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

Skoro nastał czas podsumowań, dorzucę kilka swoich groszy.

W zasadzie od początku lutego do wczoraj - 25 000 km.

Ogólnie rzecz ujmując, jestem bardzo zadowolony z samochodu. Spędzam w nim sporo czasu, dlatego doceniam komfort i można powiedzieć - przyjemność kierowania. Kupując ten samochód mówiąc szczerze, lekko obawiałem się w zasadzie tylko jednej rzeczy, czyli zużycia benzyny. Przed Optimą byłem zadowolonym posiadaczem CEEDa z benzynowym 1,6 GDI, którym przejechałem 120 000 km i tam przy mojej strukturze i sposobie jeżdżenia zejście ze zużyciem paliwa poniżej 6 l/100km nie było żadnym problemem. Dlatego patrząc na gabaryty OPTIMY, jej wagę i "zwykłe" 2.0, posiadałem wątpliwości. Zastanawiałem się, dlaczego firma zrezygnowała z zastosowania 2.0 GDI w tym aucie.
Będąc jednak przekonanym przeciwnikiem współczesnych diesli (a w zasadzie ich skomplikowanego osprzętu), podjąłem decyzję i dzisiaj mogę spokojnie powiedzieć, że moje obawy były niepotrzebne. Średnie zużycie na poziomie 7,5 (o czym pisałem kilkukrotnie tutaj) jest całkowicie akceptowalne.
Auto jeździ całkiem poprawnie i choć to nie "rakieta", przy sensownym wykorzystaniu skrzyni biegów, można się nim poruszać całkiem sprawnie. A do tych 180 - 190 przyspiesza przyzwoicie.
Rzeczy które mnie lekko irytują ? Hmmm.... Nie ma ich zbyt wiele, jednak zastanawiam się, jak to jest, że przy "budowaniu" nowego modelu auta, producent porzuca część dobrych i sprawdzonych w poprzednich samochodach rozwiązań? Przykłady? Proszę: klimatyzowany schowek, doświetlanie zakrętów - dlaczego przy włączeniu wstecznego nie przełącza strony doświetlania? Wycieraczka tylnej szyby - dlaczego przy włączonym trybie auto wycieraczek przednich, po włączeniu biegu wstecznego wycieraczka tylnej szyby nie włącza się na stałe? Obsługa telefonu głosem? W zasadzie można powiedzieć że w OPTIMIE ten system nie działa wcale. To wszystko w Ceed-zie działało rewelacyjnie, a podobno to auto z niższej półki niż OPTIMA.
Myślę też, że dzisiaj raczej zdecydował bym się na auto z "automatem". Dobra praca skrzyni manualnej zaczyna się od biegu numer 3. Jedynka i dwójka są kiepskie w obsłudze, zwłaszcza kiedy trzeba to zrobić dynamicznie.
Ale tak jak pisałem powyżej - jestem zadowolony z samochodu i chyba mogę powiedzieć, że go lubię :mrgreen:
I sam sobie, oraz wszystkim Kolegom życzę, aby było tak nadal i aby nasze auta jeździły długo i bezawaryjnie. :)

Pozdrawiam !
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Sigma_74 »

dobra
teraz ja
od 19.08 do dzis ...6kkm

wkurza mnie spalania, jeżdze do 126 km/h spalanie 7.5 ;litra - trasa i tempomat;
roleta bagaznika - która nie raz sie sama otwierzyła;

reszta OKI, fajny tom tom, ogólnie pozytywnie zaskoczony.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: devil1234 »

Sigma_74 pisze:roleta bagaznika - która nie raz sie sama otwierzyła
A dobrze ją zamykasz?
Po zaciągnięciu jej do końca trzeba pociągnąć jeszcze w dół.
Zobacz jak idą "prowadnice" i sprawdź czy na pewno dobrze ją zakładasz na końcu
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

devil1234 pisze: Po zaciągnięciu jej do końca trzeba pociągnąć jeszcze w dół.
yyy... no generalnie ma wskoczyc na gore ;)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: devil1234 »

bidżej pisze:
devil1234 pisze: Po zaciągnięciu jej do końca trzeba pociągnąć jeszcze w dół.
yyy... no generalnie ma wskoczyc na gore ;)
Masz mnie 8-)
Oczywiście ma być do góry! Na dół, możesz złapać tylko tak delikatnie, że potem jadąc przez próg może się zwinąć.
Jeżeli dobrze zaczepisz nie ma prawa się zwijać
Załączniki
roleta.png
roleta.png (13.33 KiB) Przejrzano 2306 razy
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”