Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

OK muszę sprawdzić.

Piotrek - gratulacje i zadowolenia z autka życzę !!
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Czy ktoś może mi przypomnieć jak nazwya się aplikacja na androida, w której można znaleźć informacje o czestotliwościach przeglądów I innych takich "ciekawostkach"? Możecie polecić coś konkretnego?
W Google Play jest kilka aplikacji KIA, ale albo nie można połączyć się z serwerem albo są na indonezję :|
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

MojaKia / MyKia - chyba tylko to jest oficjalna apka.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Wg mnie przy xenonach światła przeciwmgielne nie są potrzebne. Zauważyłem to w poprzednim aucie i teraz też tak uważam
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

Dlatego np. GT wyposazona w reflektory LEDowe w ogole nie ma peemow.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
patefoniq
Posty: 15
Rejestracja: 30 paź 2017, 17:15
model samochodu: VW Passat
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: patefoniq »

bidżej pisze:patefoniq, jak dobrze pamietam, 2.0t "Theta" w GTku te 350Nm daje w zakresie 1350-4000 rpm. Wiec nawet bez redukcji silnik fajnie, miarowo ciagnie do przodu, w zasadzie z kazdych obrotow. Czasow nie podam, bo nie mierzylem, ale subiektywnie jest bardzo dobrze. Te 7.6s do setki brzmi slabo, ale tylko z tego wzgledu, ze z jakiegos powodu Kia tak programuje skrzynie, ze maja dosc miekki start od zera i miekkie przejscie miedzy 1 a 2 biegiem.
Dziękuję za abrdzo fajną odpowiedź. Miałem usunięte konto i musiałem się zreanimować, więc nawet nie wiedziałem, że to napisałeś. Mnie chodziło o skrzynię też. U mnie jest tak, że bez konieczności przełączania w tryb sport skrzynia zmienia biegi albo tuż przy 2,5k obrotów lub jak mam gaz w podłodze pod czerwoną kreską. Odbywałem kilka razy jazdę testową i zauważyłem, że w trybie normal zakres jest max do 4k rpm, a dopiero w trybie sport podchodzi pod 6k rpm. Może demówką jaką miałem na jazdy była jakaś "ograniczona" specjalnie. Mocno się zastanawiam nad tym autem stąd pytania. Nie chciałbym żałować, mimo że moja auto ma już prawie 12 lat.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

patefoniq pisze:
bidżej pisze:patefoniq, jak dobrze pamietam, 2.0t "Theta" w GTku te 350Nm daje w zakresie 1350-4000 rpm. Wiec nawet bez redukcji silnik fajnie, miarowo ciagnie do przodu, w zasadzie z kazdych obrotow. Czasow nie podam, bo nie mierzylem, ale subiektywnie jest bardzo dobrze. Te 7.6s do setki brzmi slabo, ale tylko z tego wzgledu, ze z jakiegos powodu Kia tak programuje skrzynie, ze maja dosc miekki start od zera i miekkie przejscie miedzy 1 a 2 biegiem.
Dziękuję za abrdzo fajną odpowiedź. Miałem usunięte konto i musiałem się zreanimować, więc nawet nie wiedziałem, że to napisałeś. Mnie chodziło o skrzynię też. U mnie jest tak, że bez konieczności przełączania w tryb sport skrzynia zmienia biegi albo tuż przy 2,5k obrotów lub jak mam gaz w podłodze pod czerwoną kreską. Odbywałem kilka razy jazdę testową i zauważyłem, że w trybie normal zakres jest max do 4k rpm, a dopiero w trybie sport podchodzi pod 6k rpm. Może demówką jaką miałem na jazdy była jakaś "ograniczona" specjalnie. Mocno się zastanawiam nad tym autem stąd pytania. Nie chciałbym żałować, mimo że moja auto ma już prawie 12 lat.
Z butem w podłodze i na normal skrzynia jedzie do czerwonego, na sport trzyma wyżej minimalne obroty do zmiany i dynamiczniej zmienia. Jeśli chodzi o przyśpieszenie to GT jak na limuzynę spokojnie daje radę i 99% startów będziesz ruszał pierwszy ze świateł, ja GTLinem najczęściej pierwszy odjeżdżał dzięki skrzyni DSG, tyle że jak ktoś chce powalczyć to odpadam, a GTkiem mogę dalej powalczyć - ale do wyścigów i tak to się nie nadaje :twisted:
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

chudy, no powiem Ci że w Niemczech bardzo często sadzą się do mnie Passatami B8 w dizlach 2.0 - póki nie trafisz na biturbo 240km/500Nm (ale takiego widziałem może raz, chyba mało kto jest tak głupi żeby wydać tyle kasy na Passata :lol: ), to można się ścigać, Optima GT rozstawia je po kątach w trybie ECO :D Z biturbo może być ciężko, bo DSG i najprawdopodobniej 4 łapy...

patefoniq, żałować na pewno nie będziesz, moja GT od początku mi się podobała, a im więcej jeżdżę, tym bardziej ją lubię. Na prawdę auto do wszystkiego, jak chcesz spokojnie jechać to sobie jedziesz, zejdziesz ze spalaniem do 8-9l na autostradzie, w trasie do 7-8. Jak chcesz to poszalejesz (już sporo osób się zdziwiło jak Optima wciągnęła nosem ich volkswagena, audi albo beemkę - oczywiście tak do okolic 2 litrów pojemności skokowej), miejsca od cholery, wyposażenie bardzo fajne...No generalnie prawie że bajka :)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Sigma_74 »

dziś zamieniłem słowo z gościem co jeżdzi służbowym GT 2.0T i jak wspomniał o spalaniu to m się włosy zjeżyły.
od 15l w miesicie a trasa od 11litrów.
namienie że to auto służbowe, miał proble mz wężem dolotu powietteza do turbo ale zmienili i gra, nalatane ma 60kkm w iększości z butem w podłodze.

więc moje 7.2 - 7.5 w trasie to chyba dobry wynik.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

Sigma_74 mi GT pali podobnie, a GTLine w wawie poniżej 9 litrów po mieście nie schodzę - już kilka razy pisałem tutaj, że nie wiem jak inni takie niskie wyniki robią :lol:
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”