Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Oglądałem katalog Stingera i była tam szerokość podana coś 2050mm (chyba), Optima ma 1860mm. Sprawdziłem jeszcze dzisiaj i widzę, że ma Stinger 1870mm :cry:
Co do spalania to Stinger mniej nie spali ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
marcin7913
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:00
model samochodu: Sorento

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: marcin7913 »

jechałem już Stingerem, auto sztos :) Na dzień dobry dostałem 5 % rabatu :)
Sorento III
patefoniq

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: patefoniq »

Wracając do tematu Optimy. Może ktos mi realnie napisać coś o elastyczności wersji GT? Chodzi mi o takie przedziały 30-100, 60-140, 120-140/160 itp. Przyspieszenie od zera mnie mało interesuje, bo to nie auto na ćwierć mili, ale te wartości, o ktorych wspomniałem sa juz ważne w codziennej eksploatacji. Tak jak pisałem mam "passka" i jego elastyczność jest wręcz niebywała, nie chciałbym tego stracić przy zmianie auta.
Stinger fajny, ale to juz inna półka cenowa i jednak jest to sportowe auto, w sensie, że się nisko np. siedzi. Na codzień, dla kogoś kto pracuje autem, nie jest to wygodne (mówię np. o kadrze menedżerskiej - miesięczne trasy rzędu 10kkm). Szkoda, że Optima nie może dostać takiego silnika, w końcu A4 też ma 3.0TFSI 333KM.
Wosho
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2017, 19:45
model samochodu: Octavia

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Wosho »

Nowa A4 nie ma silnika 3.0 tfsi.
Ktorego masz paska?
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

elastyczność spoko, ale przy sprawnym automacie też nie bardzo wiem o czym mowa w kwestii elastyczności
SW GTLine Black & SW GT Black
patefoniq

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: patefoniq »

Wosho pisze:Nowa A4 nie ma silnika 3.0 tfsi.
Ktorego masz paska?
Ok. miałem na mysli bardziej S4, do którego można porównać wersję GT.
B6 2.0 Turbo FSI po programie.
patefoniq

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: patefoniq »

chudy pisze:elastyczność spoko, ale przy sprawnym automacie też nie bardzo wiem o czym mowa w kwestii elastyczności
patefoniq pisze:Chodzi mi o takie przedziały 30-100, 60-140, 120-140/160 itp. Przyspieszenie od zera mnie mało interesuje, bo to nie auto na ćwierć mili, ale te wartości, o ktorych wspomniałem sa juz ważne w codziennej eksploatacji.
Co moge jaśniej napisać? Elastyczność nie tylko jest zależna od skrzyni, ale równiez od charakterystki silnika i rozkładu momentu. I o to pytam osób, które uzytkują na codzień GT. Znam auta, co mają po ponad 300KM, a w przedziałach 40/60-120/140 nie mają najmniejszych szans z moją kosiarką.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

to chyba jednak nie pytasz o elastyczność tylko o przyśpieszenie w tych zakresach, elastyczność silnika czyli właśnie płaska momentu ma jakieś tam znaczenie przy manualu jak nie chce Ci się wajchą ruszać, natomiast w dobrze ustawionym automacie nie ma żadnego znaczenia, bo odpowiednio szybko robi kick-down, czy zmienia na wyższy utrzymując obroty w okolicach najlepszego momentu. Utrzymanie płaskiej momentu powoduje też spłaszczenie jego maksimum więc każdy kij ma dwa końce, a auta buduje i stroi się pod konkretny cel. Optima nawet GT to zwykły dupowóz, a nie auto sportowe więc makismum momentu ma krótki, ale jak pisałem wcześniej w trybie sport jest całkiem do rzeczy i skrzynia dobrze reaguje, natomiast jak się spodziewasz sportowca to sobie odpuść, bo to raczej krążownik tylko trochę szybszy.
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

patefoniq, jak dobrze pamietam, 2.0t "Theta" w GTku te 350Nm daje w zakresie 1350-4000 rpm. Wiec nawet bez redukcji silnik fajnie, miarowo ciagnie do przodu, w zasadzie z kazdych obrotow. Czasow nie podam, bo nie mierzylem, ale subiektywnie jest bardzo dobrze. Te 7.6s do setki brzmi slabo, ale tylko z tego wzgledu, ze z jakiegos powodu Kia tak programuje skrzynie, ze maja dosc miekki start od zera i miekkie przejscie miedzy 1 a 2 biegiem.

I tak BTW, porownianie S4 do Optimy GT ma sens tylko przy przymknieciu oka na cene i ilosc miejsca w srodku.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Szanowni Forumowicze,

Przez ostatnie tygodnie brałem udział w intensywnej walce "Kia Optima vs reszta świata z segmentu D". Ostatecznie po dogłebnym przeczytaniu wszystkich postów z tego forum (wiem, wiem jest tego sporo 8-) ) wybór ostatecznie padł na Optimę 2.0 Pb w wersji L z Navi Plus. Obecnie oczekuje na odbiór samochodu.

W związku z tym, że (po przygodach z obecnym samochodem) czuję intensywną awersję do wizyt w ASO, chciałbym się dowiedzieć jaka jest obecnie najnowsza wersja oprogramowania (aby na dzień dobry mieć wszytsko wgrane I nie odwiedzać dealera po dwóch dniach). Czy ktoś z Was był może ostatnio na aktualizacji oprogramowania I map, I jest mi w stanie podać numer najnowszego softu?

Z gory dziękuję ;)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”