Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
daniel_torun
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2016, 07:50
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: daniel_torun »

jedna rzecz co mnie drażni trochę - ( a może to moje przyzwyczajenie z C5 ) - czujniki parkowania. Tutaj aktywuje się tylko przy parkowaniu tyłem. Jeżeli parkujemy przodem i chcemy mieć sygnalizację to trzeba je sobie za każdym razem włączać ;(
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

daniel_torun pisze:jedna rzecz co mnie drażni trochę - ( a może to moje przyzwyczajenie z C5 ) - czujniki parkowania. Tutaj aktywuje się tylko przy parkowaniu tyłem. Jeżeli parkujemy przodem i chcemy mieć sygnalizację to trzeba je sobie za każdym razem włączać ;(
U mnie w obecnym dyliżansie też tak jest. Wsteczny aktywuje lub przycisk
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

Seb pisze:
daniel_torun pisze:jedna rzecz co mnie drażni trochę - ( a może to moje przyzwyczajenie z C5 ) - czujniki parkowania. Tutaj aktywuje się tylko przy parkowaniu tyłem. Jeżeli parkujemy przodem i chcemy mieć sygnalizację to trzeba je sobie za każdym razem włączać ;(
U mnie w obecnym dyliżansie też tak jest. Wsteczny aktywuje lub przycisk
Kolejne auto do listy - VW Tiguan ma identycznie jak opisuje Seb :) Tak więc to chyba nie jest wada Optimy tylko po prostu w C5 miałeś daniel_torun inaczej. No to mamy na forum dwóch już obecnych posiadaczy Optimy ;) Gratulacje
Nopler
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2016, 19:55
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Nopler »

Siema,

Odbieram Optime w kwietniu - XL, diesel, automat w gravity blue. Zastanawialem sie jeszcze nad mazda 6, ale padlo w koncu na Kie. Dam znaka po pierwszej przejazdzce.
Kia Optima XL, diesel, sedan, Gravity Blue
robi
Posty: 7
Rejestracja: 18 mar 2016, 19:55

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: robi »

Ja odbieram optime w połowie czerwca wersja xl w automacie.
daniel_torun
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2016, 07:50
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: daniel_torun »

Na razie zrobione 100 km, głównie po mieście. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Wczoraj kupiłem małych gabarytów dysk USB 32g na muzykę (standardowy przeszkadzałyby w wyjmowaniu telefonu z ładowarki. Odpaliłem i dźwięk cudo :) . Jutro rano gnam autostrada do Gdyni to zobaczę jak się będzie spisywała na trasie .
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

Nopler pisze:Siema,

Odbieram Optime w kwietniu - XL, diesel, automat w gravity blue. Zastanawialem sie jeszcze nad mazda 6, ale padlo w koncu na Kie. Dam znaka po pierwszej przejazdzce.
Również zastanawiałem się nad Mazdą, ale mnie nie przekonała. Powyżej 100km/h świst powietrza chyba od strony lusterek ( na forach też o tym piszą ) po za tym bagażnik już w Optimie jest mały otwór do bagażnika, a w Mazdzie 6 jest jeszcze mniejszy. W najnowszym nr Auto Świat Optima zdobyła 9 pkt. przewagi nad Mazdą 6. Kto czytał jakie spostrzeżenia? Według mnie Optima słusznie wygrała ten test, zresztą jako najnowsze auto na rynku z tego porównania tak powinno być :)

Nopler oraz robi gratuluję zakupu Optimy w najbogatszej wersji :)
daniel_torun
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2016, 07:50
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: daniel_torun »

Powiem Wam ,że automat pięknie działa :) Przetestowałem już chyba wszystko i jak ktoś ma pytania to jestem do dyspozycji. Tak jak pisałem XL diesel wersja full bez szyberdachu.

Ps. tak z ciekawości. Samochód zamówiłem tydzień temu i już otrzymałem. Wielu z Was pisze ze jeszcze czekają na dostawę. Mój jest rocznik 2015. Czymś się różni od 2016 ?
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Chyba tylko datą produkcji. W XL nie ma co dodawać ;) W L dodali opcję z LED z tyłu.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Filip
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:25
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Filip »

Cześć,
Ja tez myśle poważnie o Optimie, rozważam tez Superba i Passata, ale to Optima na razie jest Number One :)
Troche mnie tylko niepokoi moc i zastanawiam sie nad wersja z benzyną tą 163KM w automacie,
Jakoś widzę ze większość myśli o dieslu, rozumiem spalanie i koszty paliwa ale co myślicie o tej benzynie, słyszałem ze to niezaciekawy silnik, ale dobrze by było posłuchać fachowca

I jeszcze pytanko, czytałem ze ta nowa Optima ma system ESC, elektroniczny system sterowania nadwoziem tzn. np. Komfort, sport, itd., ale ponoć jest on tylko w dieslu, czy to prawda ?

Pozdro
Filip
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”