Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

Ja czekałem na auto 2 dni :)
Zgłosiłem się na samą premierę SW i oddali mi auto które miało być jednym z dwóch demo carów - prawdopodobnie pierwsza kupiona Optima SW w Warszawie, a może i w PL :twisted:
SW GTLine Black & SW GT Black
poncjusz413
Posty: 15
Rejestracja: 22 mar 2017, 21:38
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: poncjusz413 »

Tylko pozazdrościć tak szybkiego zakupu :o .
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

DizL - no makabra z tą myjnią :roll:
Potwierdziłeś tym faktem moje postanowienie, żeby nigdy nie korzystać z żadnych "automatów". A co Tobie powiedziała obsługa ze wspomnianej stacji ? Sprawa ma jakiś dalszy ciąg ?
Pozdrawiam.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

DizL współczuję. Mam nadzieję, że od razu brałeś za tyłek kierownika stacji, spisałeś protokół itp. Sprawdź też narożniki auta bo może się okazać, że nie tylko wycieraczka ucierpiała.. (oby tylko).
Ja nie myję auta inaczej niż ręcznie, znaczy nie osobiście. Jeśli muszę to wolę podjechać na myjnie z wrzutomatem i sam popsikać lancą. Taka zabawa dla mężczyzn za 5zł :lol:
mileq całe szczęście już po oczekiwaniu :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
DizL
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2017, 21:49
model samochodu: Kia Optima SW 1,7 CRDi M Black
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: DizL »

Hej,

zgłosiłem szkodę od razu, teraz czekam na finał...
Podczas mycia wycieraczka byla w pozycji 'normalnej', po przejechaniu maszyny była 'postawiona', tylko że jakby na siłe i została wyłamana.
Generalnie nigdy nie jezdze na takie myjnie, chcialem zmyc sol z podwozia, zwykle preferuje 'reczne' myjnie :)
Pytanie do innych uzytkownikow SW, bo poki co nie moge sprawdzic u siebie,
czy wasza tylna wycieraczke da sie 'postawic' ?
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

DizL pisze:Hej,

zgłosiłem szkodę od razu, teraz czekam na finał...
Podczas mycia wycieraczka byla w pozycji 'normalnej', po przejechaniu maszyny była 'postawiona', tylko że jakby na siłe i została wyłamana.
Generalnie nigdy nie jezdze na takie myjnie, chcialem zmyc sol z podwozia, zwykle preferuje 'reczne' myjnie :)
Pytanie do innych uzytkownikow SW, bo poki co nie moge sprawdzic u siebie,
czy wasza tylna wycieraczke da sie 'postawic' ?
Na automatycznej nie byłem, głównie dlatego że właśnie takich sytuacji się boję. Zrobię dzisiaj fotę tylnej wycieraczki na ile na maxa da się "postawić" i wstawię.
SW GTLine Black & SW GT Black
krisstone
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2017, 13:54
model samochodu: kia optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: krisstone »

Witajcie Koledzy (i Koleżanki?) Forumowicze!
Po kilku miesiącach uważnego przeglądania forum i niezdrowego podsycania swojej niecierpliwości w końcu postanowiłem ujawnić się jako przyszyły, mam nadzieję szczęśliwy posiadacz Optimy. Odnosząc się do najświeższych wątków dyskusji dodam tylko, iż na swój egzemplarz - sedan w benzynie, wersja XL, gravity blue plus panoramiczny dach czekam od grudnia 2016 praktycznie a od października 2016 teoretycznie. Teoretycznie bo auto zamawiać chciałem już w październiku ale za namową bardzo uprzejmej Pani z salonu Kia w Zielonej Górze (Gezet) zdecydowałem się na auto produkowane już po nowym roku - stąd właściwe zamówieniu dopiero w grudniu. Z tego co miła Pani mówiła czas oczekiwania na diesle a szczególnie diesle sw są dużo krótsze ale mój wybór padł na sedanka w benzynie. Przy zakupie udało się wywalczyć nieco wyższy rabat ale trzeba było użyć do tego trochę wyższej perswazji czytaj znajomości ;). Generalnie nie było problemu z wyborem marki. Do tej pory użytkuję Ceed'a pierwszej generacji i jestem bardzo zadowolony zarówno z samego auta jak i obsługi ASO. Problemem był sam wybór modelu - żona upierała się przy Sportage ja przy Optimie. Oba auta są piękne ale ostatecznie wybór padł na Optimę a przeważył wygląd kokpitu - Optima pod tym względem z Sportydżem moim zdaniem wygrywa a żona przyznała mi rację :) . Gdybym dziś kupował auto wziąłbym pod uwagę nowego Opla Insignia ale niechęć do silników turbodoładowanych pewnie dałaby mi sporo do myślenia - po spotkaniu z drzewem przy sporej prędkości nie potrzebuję też demona prędkości.
Podsumowując - moje auto jest już w Europie i zgodnie z obietnicą Pani z salonu jeszcze przed Wielkanocą, a najpóźniej tuż po auto będzie do odebrania :D. Stąd moje pytanie do szanownych Kolegów, choć odpowiedzi częściowo już się pojawiały w tym wątku czy macie jakieś sugestie na co szczególnie zwracać uwagę przy odbiorze auta?. Oczywiście miernik grubości lakieru, szukanie skaz lakierniczych, zadrapań i wad powłoki oraz sprawdzanie spasowań to standardowe czynności.
Na koniec, jako że rozglądam się za ubezpieczeniem auta (cholerne złodziejstwo z tymi cenami) natrafiłem na ciekawy artykuł, z którego wniosek płynie taki, iż wybierając samochody KIA zrobiliśmy bardzo dobry ruch: http://moto.onet.pl/aktualnosci/najwiec ... bmw/m1vxgx
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: MrAdamo »

poncjusz413 pisze:Witam wszystkich czytałem dużo o tym autku na tym forum. Decyzjia zapadła na GT SW plus pakiet TECH . Czas oczekiwania 14 dni roboczych, ostatnie sztuki z poprzedniego roku.Ciekawe jakie będzie spalanie tego samochodu :?:
Ja czekałem 7 dni też rocznik 2016. Jeżeli chodzi o spalanie to po pierwszym tankowaniu wyszło 9,5l/100km benzyny, drugie tankowanie 9,1l/100km.
Mam nadzieję, że nadal będzie sukcesywnie spadać, aż do 0/100km :D
Na razie jestem mega zadowolony z tego auta i oby tak dalej.
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

krisstone pisze:moje auto jest już w Europie i zgodnie z obietnicą Pani z salonu jeszcze przed Wielkanocą, a najpóźniej tuż po auto będzie do odebrania :D.
mam nadzieję, że tego roku :twisted:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
barni69
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:01
model samochodu: KIA Optima sedan 1.7 cdti 7 dct gravti blue xl+tech
Lokalizacja: warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: barni69 »

podłączam się do tematu ,,na co zwracać szczególną uwagę przy odbiorze,,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”